5 ženklai, kurie įspėja: tuoj pat susirūpink savo sveikata!

Jaunystėje dažnai neįvertiname sveikatos reikšmės - lekiame per gyvenimą, valgome paskubomis, aliname save nemigos naktimis ir nesisaugome nuo peršalimų. Tiesa ta, kad sutrikus sveikatai jaučiamės kaip be rankų. Todėl reikėtų sekti organizmo siunčiamus ženklus ir suskubti į juos reaguoti!

Nebesi tokia aukšta kaip anksčiau

Galbūt skamba keistai, bet kuo mes tampame vyresni, tuo kūnas turi didesnį polinkį susitraukti, bet jei mažėjame itin sparčiai, tai gali nurodyti kaulų problemas, ypač osteoporozę. Sek ūgį ir jį žymėkis - tai ganėtinai svarbus rodiklis, nusakantis tavo sveikatą!

Skeldėja lūpos

Tau gali atrodyti, kad lūpos skeldėja nuo oro sąlygų, bet iš tiesų tai gali signalizuoti rimtesnę problemą. Lūpos skeldėja (ypač kampučiuose), kai trūksta vitamino B12. Šis vitaminas ypatingai svarbus siekiant išsaugoti tinkamą odos bei plaukų būklę. Stingant šio vitamino oda pilkšvėja, sunku susikaupti, vargina silpnumas.

Dažnesni nei paprastai peršalimai

Jei pastebėjai, kad daug dažniau peršąli nei anksčiau, tai gali būti ženklas, kad susilpnėjo imuninė sistema ir ją reikėtų sustiprinti. Dažni peršalimai gali reikšti, jog vartoji mažai maistinių medžiagų turintį maistą, todėl organizmas tampa neatsparus infekcijoms. Kaip tik galėdama stiprink organizmą ir nepamiršk tinkamos mitybos svarbos.

Oda nuolat kelia rūpesčių

Jei pastebėjai, kad odą reguliariai beria, atsiranda dėmių ar kitų problemų, tai gali nurodyti rimtesnes problemas nei netinkama odos priežiūra. Dažniausiai odos bėrimas signalizuoja, jog valgai netinkamą maistą arba patiri daug streso. Geriausiai odos problemas sprendžia patyrę specialistai. Patikėk - savigyda šiuo atveju nepadės, tik pakenks.

Slenka plaukai

Nors plaukai gali slinkti ir dėl naudojamų cheminių medžiagų, visko gali būti, jog dėl slenkančių plaukų kaltas nusilpęs organizmas. Jei pastebėjai smarkiai padidėjusį plaukų slinkimą, susirūpink. Tai gali būti stingančių vitaminų bei mineralų ženklas. Gal pastaruoju metu patiri daug streso? Tai irgi gali būti veiksnys, sąlygojantis plaukų slinkimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis