Ką keičia skirtingas brendimo amžius?

Niekuomet nesusimąstėme, jog menstruacijų pradžia gali lemti tiek daug! Tai ne tik gali nusakyti tavo dabartinę būseną, bet ir prognozuoti ateities sveikatos sutrikimus ar net psichologinę būklę. Tavo brendimas ankstyvas ar vėlyvas? Brendimas gali sąlygoti tai:

Galimos širdies ligos

Naujausiame tyrime, kuriame dalyvavo 1,3 mln. moterų bei merginų, ir kurio išvados buvo paskelbtos leidinyje „Circulation“, teigiama, kad moterys, kurioms mėnesinės prasidėjo sulaukus 13 metų, gresia mažiausia širdies ligų, infarkto ir aukšto kraujospūdžio rizika. Kuo ankstyvesnės mėnesinės - tuo didesnis šansas, jog sveikata sutriks.

Nėštumo komplikacijos

Jei pirmosios mėnesinės atsirado iki 12 metų, tikimybė, kad nėštumo metu patirsite komplikacijas, yra apie 28 proc. didesnė, nei tuo atveju, jei mėnesinės prasidėjo vėliau. Optimaliausias amžius prasidėti mėnesinėms - 13 - 15 metai, jei mėnesinės prasideda vėliau, tai gali žymėti sveikatos sutrikimus, tokius kaip žemas hemagobino skaičius kraujyje, astma, anoreksija, bulimija, psichinės ligos.

Smegenų auglio rizika

Dar vienas stulbinantis tyrėjų atradimas – merginoms, kurioms mėnesinės prasidėjo tik sulaukus 17-os metų, gresia didesnė smegenų auglio rizika. Vėlyvą lytinį brendimą gali įtakoti tiek išoriniai, tiek vidiniai veiksniai, vis dėlto dažnu atveju merginų gyvenimo būdas diktuoja velesnę mėnesinių pradžią.

Odos ligos

Tyrėjai atrado sąsają tarp ankstyvo lytinio brendimo ir egzemos, astmos bei rinokonjunktyvito. Kol kas nenustatyta, ar šias alergijas sukelia ankstyvas brendimas, ar atvirkščiai. Anksti subrendusios merginos ateityje gali skųstis padidėjusiu plaukuotumu, inkštirų kilimu ir odos riebumu.

Valgymo sutrikimai, skrandžio skausmai

Vėlesniame amžiuje mėnesinėmis susirgusios merginos netolimoje ateityje gali susidurti su valgymo sutrikimais. Kadangi labai dažnai mėnesinių ciklas yra trikdomas būtent dėl nevisavertės mitybos ir badavimo, merginos vėliau gali skųstis skrandžio veiklos sutrikimais, skausmais ir diegliais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis