Jautrios odos savininkėms: negalima pamiršti vieno ypatingo veido odos priežiūros žingsnio

Mūsų veido oda tiek dieną, tiek naktį atlieka itin daug funkcijų ir yra veikiama įvairių aplinkos dirgiklių. Kasdienis dekoratyvinės kosmetikos naudojimas, oro užterštumas, hormonų svyravimai ar kitokie sveikatos sutrikimai veikia mūsų odą bei gali sukelti jautrios odos sindromą.

Jautrios odos sindromas, kuriam ilgus metus nebuvo skiriama pakankamai dėmesio, šiandien yra pripažįstama problema. Ši diagnozė sukelia tokius nemalonius pojūčius kaip perštėjimas, kaitimas, skausmas, niežėjimas ir dilgčiojimas.


Oda gali tapti jautri bet kuriuo gyvenimo etapu dėl įvairių priežasčių. Požymiai gali pasireikšti visų kūno sričių odai, tačiau veidui – ypač.


ODOS JAUTRUMO PRIEŽASTYS


Oda organizmą saugo nuo išorinio pasaulio, todėl kasdien susiduria su galybe veiksnių, galinčių sukelti jautrumą: prastos kokybės vandeniu, UV spinduliais, temperatūros svyravimais, užterštumu, vėju, stresu bei hormoninias veiksniais. Šie veiksniai gali sukelti odos sluoksnio pažeidimus bei uždegimus. Dėl to vėliau oda tampa jautresnė, lengviau raudonuoja bei gali atsirasti ankstyvo senėjimo požymių.


Tyrimai rodo, kad net trečdalis moterų bent du kartus per savaitę nenusivalo veido makiažo. Netinkamai nuvalytas makiažas gali stipriai užteršti odą, todėl ji nebegali normaliai funkcionuoti.


NAKTĮ IR DIENĄ ODA ATLIEKA SKIRTINGAS FUNKCIJAS


Kaip ir daugelis kitų organų, oda turi savo vidinį laikrodį ir ritmą. Jos apykaitos funkcijos keičiasi priklausomai nuo paros laiko.


Dieną svarbiausia odos funkcija yra apsauginė – oda veikia kaip barjeras. Norint padėti odai, ypač svarbu ją tinkamai nuvalyti ir pašalinti per naktį išsiskyrusius nešvarumus bei toksinus, antraip jų liks ant odos ir visą dieną ją dirgins.

Atėjus vakarui, aktyvinami odos atsinaujinimo ir detoksikacijos procesai, kurių metu oda yra pralaidesnė, tad gali dar lengviau sudirgti. Norint to išvengti, svarbu nepamiršti kasdien tinkamai nuvalyti odą pašalinant dekoratyvinės kosmetikos likučius bei ant odos nusėdusius aplinkos nešvarumus.


NORINT TURĖTI SVEIKĄ IR GRAŽIĄ ODĄ BŪTINA PASIRINKTI TINKAMAS HIGIENOS PRIEMONES


Aplinkos sąlygų pokyčiai tiesiogiai veikia kasdienę veido odos priežiūrą, kuri privalo atlikti naują funkciją – kovoti su tarša ir jos padariniais. Odą būtina apsaugoti nuo bet kokių rūšių taršos dalelių, galinčių pažeisti natūralią odos barjero funkciją, įsiskverbimo. Todėl valikliai turi ne tik sumažinti biologinį taršos poveikį, bet ir papildomai neįjautrinti odos.


Įkvėpta odos biologinių savybių ir bendradarbiaudama su dermatologijos specialistais, „Bioderma“ klinikinių dermatologinių tyrimų komanda 1995 m. sukūrė pirmąjį micelinį valomąjį vandenį „Sensibio H2O“. Šiandien ši veido higienos priemonė yra rekomenduojama dermatologų visame pasaulyje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis