„Final Fit Ladies“ priėmė ekstremalų „Alfa RUN“ iššūkį: įveiks elektrą, ledą, 10 kilometrų ir didžiausias savo baimes

Sporto ir sveikatingumo projekto „Final Fit Ladies“ komanda birželio 1-ąją švęs sezono pabaigą – moterys 5 mėnesius kartu sportavo ir iš pagrindų keitė savo gyvenseną ir fizinę formą. Sezono finalo proga moterys kartu su dviem projekto treneriais Vidmantu Čiūta ir Jolanta Leonavičiūte pasiryžo įveikti ekstremalaus bėgimo su kliūtimis „Alfa RUN“ trasą.  

Birželio 1 d. ketvirtą kartą vyksiančio ekstremalaus bėgimo nuotykio „Alfa RUN“ laukia daugiau kaip tūkstantis užsiregistravusių dalyvių. Tarp jų ir didžiausio Lietuvoje sporto ir sveikatingumo projekto „Final Fit Ladies“ dalyvių ir trenerių komanda. Projekto įkūrėja ir koordinatorė Kristina Pališkytė sako, kad šio bėgimo idėja labai artima projektui: „Dalyvės 5 mėnesius komandoje kartu įveikė daugybę iššūkių, silpnybių. Jos kartu sportavo, keitė mitybą, blogus įpročius, motyvavo viena kitą. „Alfa RUN“ mums turi didelę simbolinę reikšmę – renginio metu mes kaip komanda įveiksime savo baimes, fizinius ir psichologinius išbandymus ir įrodysime, kad padėdami vieni kitiems galime viską!“. „Final Fit Ladies“ dalyvės neslepia, kad tikrai jaudinasi, net šiek tiek abejoja savimi – ar tikrai pavyks įveikti visas kliūtis, tačiau pasiryžo išbandyti. Jas skatina kartu dalyvausiantys „VS-Fitness“ sporto klubo treneriai Vidmantas Čiūta bei Jolanta Leonavičiūtė.  



Projekto dalyviai
Projekto dalyviai
Organizatorių archyvas



Jolanta Leonavičiūtė anksčiau jau yra dalyvavusi ekstremaliame bėgime per pelkes su kliūtimis „Bebro kelias“: naktinio bėgimo trasoje prieš dvejus metus užėmė pirmąją vietą, o praeitais metais – antrą. Taigi, Jolantai toks iššūkis – ne naujiena. „Pasiryžau dalyvauti „Alfa RUN“, nes man labai patinka tokie bėgimai. Labiausiai trauia kliūtys, nežinomos trasos, savo fizinių jėgų išbandymas. Esu tikra, kad laikas neprailgs ir finišuosiu su nemažu nuovargiu, bet plačia šypsena“, sako J. Leonavičiūtė. Niekada nebandžiusiems panašių pramogų trenerė pataria kelis kartus per savaitę pratinti save be bėgimo, gerinti ištvermę, taip pat reguliariai treniruotis su svoriais, kad būtų lengviau įveikti fizinių jėgų reikalaujančias kliūtis.



Projekto dalyviai
Projekto dalyviai
Organizatorių archyvas



Kitas sporto klubo „VS-Fitness“ treneris Vidmantas Čiūta sporto ir sveikatingumo renginiuose dalyvauja labai dažnai, yra ne kartą užėmęs ir prizines vietas. Praeitais metais išbandęs „Alfa RUN“ trasą dabar sako, kad šis renginys jam paliko geriausią įspūdį iš visų: „Trasa visiems įveikiama, tačiau reikia išeiti iš komforto zonos. Tai labai puiki pamoka, kurią galima pritaikyti ir kitiems gyvenimo atvejams. Šiemet pasiryžau dalyvauti kartu su savo auklėtinėmis iš projekto „Final Fit Ladies“. Žinau, kad jos visos gali įveikti visas kliūtis, tad noriu padėti joms tai padaryti. Bėgsime visi kartu kaip komanda, stengsiuosi palaikyti psichologiškai ir fiziškai.“


Treneris sako, kad specialaus greito pasiruošimo tokiems bėgimams nėra, nes norint įveikti trasą reikia būti visapusiškai stipriam – emociškai, fiziškai ir psichologiškai. Trasa reikalauja visų fizinių ypatybių: ištvermės, jėgos, greičio, vikrumo, pusiausvyros. „Jei nesate užtikrinti savimi, tai jums visuomet padės kiti žmonės ištiesdami pagalbos ranką. Šis bėgimas nėra varžybos kas greičiau – tai kiekvieno žmogaus iššūkis sau. Nesvarbu, ar trasą įveiksite per valandą ar tris, ties finišo linija tapsite sau čempionais“, drąsina V. Čiūta.




Treneris Vidmantas Čiūta
Treneris Vidmantas Čiūta
Organizatorių archyvas



Pagrindinis renginio organizatorius Vladislavas Pocius siekia šiuo bėgimu skatinti draugystę, vienybę, pasiaukojimą dėl šalia esančio: „Tai bendradarbiavimu paremta pramoga, kuri suteikia neįkainojamų emocijų. Kiekvienas dalyvis, nesvarbu – vyras ar moteris, jaunas ar senas, studentas ar įmonės vadovas – tampa „Alfa Run“ komandos dalimi.“ Pasak V. Pociaus, šiame bėgime nėra pirmo ir paskutinio – čia nugali visi kartu, o varžosi tik su savimi – įveikdami baimes ir kliūtis: pelkes, spygliuotą vielą, elektrą, ledą, tunelius... 10 kilometrų trasoje laukia net 30 iššūkių, unikalių tuo, kad beveik visi įveikiami tik komandiškai – padedant vieni kitiems. Pašnekovas pabrėžia, kad kiekvieno dalyvio atėjimas yra indėlis į tą visuomenės dalį, kuriai labai reikia palaikymo. Renginį organizuoja tie, kurie anksčiau gydėsi priklausomybės ligų reabilitacijos „Alfa centre“ ir sėkmingai įsiliejo į visuomenę. „Dalyvaudamas bėgime tu padedi keistis. Surinktos lėšos keliauja priklausomybės ligų reabilitacijos centrui. Mūsų siekiamybė padėti žmogui tapti socialiai atsakingos visuomenės dalimi“ sako V. Pocius.  


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis