6 pagrindinės tavo klaidos, kodėl nepavyksta pasiekti svajonių figūros

Neklysta tas, kas nebando, tiesa? Metas grįžti į ritmą! Štai pačios tavo didžiausios klaidos, kurios trukdo pasiekti tau svajonių figūrą:

Nereguliariai maitiniesi


Jei manai, kad atsisakiusi pusryčių ar pietų „sutaupysi“ kalorijų, smarkiai klysti. Atėjus vakarui būsi tokia išalkusi, kad sveiki patiekalai ir lengvi užkandžiai rūpės mažiausiai. Būtent dėl tokio elgesio ir valgymų praleidinėjimo merginos vakare persivalgo, o kalorijų perteklius ir linkęs pirmiausiai kauptis ant labiausiai riebaliukus kaupiančių vietų - pilvuko, šlaunų.


Manai, kad negalima valgyti riebalų turinčio maisto


Ar esi girdėjusi terminus „gerieji“ ir „blogieji“ riebalai? „Gerieji“ riebalai - tai mononesotieji riebalai, kurių esame riešutuose, alyvuogių aliejuje, avokaduose, žuvyje. Šie riebalai mažina cholesterolio kiekį kraujyje, padeda įsisavinti tam tikrus vitaminus ir yra tiesiog būtini organizmo sveikatai palaikyti. Todėl jei bijai riebalų, geriau atsisakyk sviesto, margarino, riebių padažų, miltuose apvoliotų kepsnių...


Galvoji, kad figūra pagražės sumažės vien atliekant pratimus


Darant vien tik atsilenkimus, pritūpimus, įtūpstus ir kitus pratimus, tvirtėja raumenys, tačiau riebaliukai niekur nedingsta. Kas juos naikina? O gi kardio treniruotės. Pasirink tinkamiausią: bėgimas, važiavimas dviračiu, elipsiniai treniruokliai, plaukiojimas baseine... Tačiau atmink, kad riebalai pradeda „degti“ tik po maždaug pusvalandžio aktyvios veiklos!


Geri mažai vandens


Daug vandens vartojama atliekant kardio pratimus. Tuo tarpu treniruojantis su svoriais dalis vartoja per mažai vandens, kadangi jo paprasčiausiai nesinori. Tačiau net ir jei treniruotės metu nekankina troškulys, po keleto serijų būtina mažais gurkšniais atsigerti vandens.


Sporte nėra dinamikos


Ne tik žalingus įpročius, bet ir nusistovėjusią treniruočių programą daugumai keisti yra sunku. Kodėl? Įėjus į komforto zoną, įgudus ir prisitaikius prie pratimų, vėl pratintis prie naujovių nesinori, tačiau tai – būtina progreso sąlyga.Dažnos keleto mėnesių programos, jeigu jos yra labai monotoniškos, t. y. nekeičiami pratimai, jųdesių amplitudės, pakartojimų skaičius ar nedidinami svoriai, ilgainiui tampa neefektyvios, nes žmogaus kūnas greitai adaptuojasi, nebepatiria šoko, ir kūnas nustoja keistis.


Renkiesi „lengvus“ produktus


Parduotuvėse tikrai ne kartą teko matyti sumažinto kaloringumo „dietinių“ jogurtų, saldumynų, sūrio ar gazuotų gėrimų. Juose galbūt rasi mažiau kalorijų, tačiau jie saldinami dirbtiniai saldikliais, dėl kurių, kaip teigia dietologai, gali lėtėti medžiagų apykaita ir sparčiau kauptis riebalai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis