TIKRA ISTORIJA: kreivą nosį nuo vaikystės turėjusi lietuvaitė: „Visi manęs klausdavo, ar aš boksininkė!“ 

Sukritusi, deformuota, pernelyg kreiva ar plati – žvelgiant į veidrodį, daugeliui kyla nepasitenkinimas savo išvaizda. Dėl šios priežasties nosies korekcija yra antra pagal populiarumą operacija po krūtų didinimo. Visgi nosies plastika atliekama ne tik dėl grožio, bet ir sveikatos, nes netaisyklinga nosies pertvara gali sukelti kvėpavimo problemų.

Seira, „SV plastinės chirurgijos centro“ socialinio projekto gruodžio mėnesio nugalėtoja, sako, kad nosies operacija buvo viena didžiausių jos svajonių. Kai ji buvo atlikta, moteris ne tik pradėjo lengviau kvėpuoti, bet ir atsikratė daugelio kompleksų. Iš viso šio projekto metu plastines operacijas planuojama neatlygintinai atlikti 10 žmonių, kuriems to reikia labiausiai.


Nosies pertvaros problemos – kasdienis trikdis


Vaikystėje, būdama 13-os metų, Seira patyrė nosies traumą. Nugriuvusi ir susižeidusi, dar tą pačią naktį mergaitė pajuto dusulį, todėl jai skubiai Kėdainiuose atlikta operacija. Deja, po jos nosis prarado savo formą – tapo platesnė, pakito nosies viršūnė, iškrypo ašis ir, kas svarbiausia, Seirai tapo sunku kvėpuoti. Dėl šios priežasties ji ne vienerius metus vartojo vaistus, kurie bent šiek tiek palengvindavo kvėpavimą. Žinoma, tai tapo tik laikinu sprendimu, kuris problemos iš esmės neišsprendė.


Kaip pasakoja Seira, dėl pakitusios nosies ji dažnai girdėdavo aplinkinių komentarų, tačiau, kaip tikina, jau buvo išmokusi, kaip į tai reaguoti. Vis dėlto vienas klausimas – ar moteris yra boksininkė – skaudžiai primindavo apie problemą ir priversdavo pasvajoti apie nosies operaciją.


„Mano gyvenimas pilnas laimės, nes auginu nuostabią dukrelę. Visada buvau šeimos žmogus, man tai svarbiausia, – pasakoja Seira. – Vis dėlto mano viena didžiųjų svajonių buvo nosies korekcija, todėl sužinojusi, kad laimėjau operaciją, nepaprastai nustebau ir apsidžiaugiau. Mano šeima dėl to taip pat labai laiminga, sulaukiau labai daug palaikymo.“


Moteris pabrėžia, kad nosies operacija jai buvo svarbi ne vien tik dėl estetikos, bet ir sveikatos. Sužeista nosis jai trukdydavo kasdienėse situacijose ir, kaip tiki moteris, galėjo užverti ne vienas galimybių duris. „Yra buvusi situacija, kai nuėjau į pokalbį dėl administratorės darbo. Jo metu kalbėdama supratau, kad daugiau nieko nebegaliu pasakyti – nosis buvo užgulta, susikaupė daug sekrecijų. Tuomet teko atsiprašyti ir pasakyti, kad trumpam turiu išeiti. Žinoma, pokalbyje dalyvavęs žmogus labai nustebo, bet tuo metu tikrai nieko negalėjau padaryti, tik staigiai palikti kabinetą“, – kalba Seira.Mergina prieš ir po nosies rinoplastikos
Mergina prieš ir po nosies rinoplastikos
ShutterstockSvajonės išsipildymas


Praėjusių metų gruodį Seiros svajonė išsipildė – jai dr. Saulius Vikšraitis atliko nosies korekcijos operaciją. „Esant tokiai situacijai kaip pacientės – apsunkintas kvėpavimas, netaisyklinga forma – operaciją reikia atlikti jau dviem specialistams, t. y. ausų, nosies, gerklės ligų (LOR) gydytojui ir plastinės chirurgijos specialistui“, – pasakoja ekspertas dr. S. Vikšraitis.


Pasak jo, LOR gydytojas operavo pertvarą ir ją ištiesino, kad pacientė galėtų laisvai kvėpuoti, o plastinės chirurgijos specialisto užduotis – atstatyti nosį į teigiamą padėtį, kad ji taptų taisyklingos formos.


„Prieš atlikdamas operaciją, iš savo pusės visada žiūriu – ar yra profilio deformacija, taip pat svarbus nosies plotis ir ašies iškrypimas, nosies ir lūpų kampai. Pacientės atveju dėl visų šių aspektų operacija buvo reikalinga neabejotinai“, – kalba ekspertas. Iki operacijos, pirmosios konsultacijos metu, specialistas su Seira aptarė svarbiausius klausimus, padarytos nuotraukos ir maketai, kaip atrodys nosis jau po operacijos.


Operacijos metu Seira nepatyrė jokių nemalonių pojūčių, nes jai pritaikyta bendrinė nejautra. Du pjūviai atlikti šnervėse ir vienas vadinamasis kilpelės pjūvis. Kaip sako gydytojas, tokiu būdu nosis atverta tarsi automobilio dangtis ir pakoreguoti netikslumai, nosis sudėta į naują poziciją. Po 2,5 valandos trukusios operacijos pacientei leista pailsėti, naktį ji praleido klinikoje prižiūrint gydytojams.Mergina prieš ir po nosies rinoplastikos
Mergina prieš ir po nosies rinoplastikos
ShutterstockJau matomi rezultatai


Prabėgus savaitei, Seira sugrįžo į kliniką, kur jai buvo nuimtas įtvaras ir pašalinti siūlai. Giliau esantys siūlai ištirpsta savaime maždaug per du mėnesius. Nors nosis kurį laiką būna patinusi, Seira į įprastą gyvenimo būdą, vengiant aktyvios fizinės veiklos, galės grįžti maždaug po dviejų savaičių.


Galutinis rezultatas matomas pasibaigus gijimui – 1–1,5 metų, tačiau pokyčiai matomi iš karto praėjus patinimui ir nuėmus specialų nosies įtvarą. 


„Atlikdamas operaciją, LOR gydytojas aptiko, kad pacientė visai neturi pertvaros. Tai yra senų gydytojų palikimas, senoviška mokykla, kai jie operuodavo pertvaras pašalindami didžiąją kremzlinės pertvaros dalį. Tuomet nosis pakeisdavo formą, sukrisdavo, susiformuodavo vadinamoji boksininko nosis. Dėl šios priežasties operacija tapo ne estetinė, o atstatomoji“, – pasakoja dr. S. Vikšraitis.


Nors operacija buvo sudėtinga, tik nuėmus įtvarą Seira buvo labai laiminga. Jau pirminis rezultatas pranoko lūkesčius ir įrodė, kad svajonės gali būti išpildomos labai nesudėtingai – tik nereikia baimintis, o norėti ir kreiptis į specialistus, kurie gali padėti. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis