Tavo kūno žemėlapis: 12 sveikatos bėdų, kurių negali ignoruoti

Tavo kūnas - tavo tvirtovė. Deja, greitas gyvenimo ritmas neretai sukliudo mums tinkamai prižiūrėti savo brangiausią turtą. Priežiūros stoką išduoda kai kurie kūno mums siunčiami signalai. Atėjus šiltajam sezonui vertėtų pasirūpinti savimi ir reaguoti į siunčiamus ženklus, antraip galime susiduti su rimtais sveikatos sutrikimais!

Siūlome gerai įsižiūrėti į šį kūno žemėlapį ir pasitikrinti, ar šios sveikatos bėdos nekamuoja tavęs. Tai dažniausiai pasitaikančios problemos, kurias labai dažnai iššaukia ne tik mūsų propaguojamas gyvenimo būdas, bet ir psichologinė savijauta! Verta žinoti kiekvienai:

Mergina
Mergina
Shutterstock

1. Lūžinėjantys nagai. Jei dažnai susiduri su lūžinėjančių bei trapių rankų ar kojų nagų problema, žinok, jog priežastys slypi organizmo viduje. Lūžinėjančių nagų problema - vitaminų trūkumas arba kepenų apkrovimas dėl ankštinių daržovių arba žuvies trūkumo. Jei nagai yra linkę sluoksniuotis, ko gero, nesaugai jų atlikdama buities darbus, nes sluoksniuojantys nagai reiškia, jog yra naudojamos netinkamos buities priežiūros priemonės. Trapūs nagai - vitamino A, D ir E trūkumas, todėl patartina šių vitaminų kuo dažniau gauti iš maisto produktų.

2. Spuogeliai ant nugaros. Inkštirai ant nugaros - ne taip jau retai pasitaikanti odos problema. Ją salygoja higienos trūkumas arba sutrikusi organizmo veikla. Tai gali būti hormoninis disbalansas arba labai dažnai - moteriškų organų ligos. Neverta numoti ranka į spuogelius ant nugaros - pirmiausia derėtų juos reikėtų bandyti išgydyti naudojant kosmetines priemones, o jei tai nepadeda, būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris pateiks tolimesnį gydymo planą.

3. Sausi plaukai, skilinėjantys plaukų galiukai, pleiskanos. Nors plaukų problemų priežastys gali slypėti daugelyje organizmo veiklos sutrikimų, viena dažniausių yra daugeliui žmonių būdingas vitaminų trūkumas. Jei nuolat susiduri su plaukų problemomis, vertėtų atlikti gydymosi įstaigose siūlomą testą, kuris įvertintų, kokių konkrečiai vitaminų stinga ir kuo reikėtų papildyti savo mitybos racioną.

4. Paraudusios akys. Raudonos akys dažnai gali išduoti ne vien ilgą sedėjimą prie kompiuterio ekrano - jei akys raudonuoja nuolatos, tai jau nėra įprastas akių nuovargis. Akių problemos gali reikšti, jog tai kur kas didesnės bėdos, tokios kaip alerginis konjunktyvitas ar akių tinklainės pažeidimai.

5. Kaklo skausmas. Kaklo zona - itin svarbi. Jie dažnai aplanko kaklo skausmai, vertėtų apsižvalgyti, kokie aplinkos veiksniai gali jį sukelti. Tai gali būti netinkama pagalvė, skirta miegojimui ar prastai atliekami sportiniai pratimai. Kitas veiksnys - netaisyklinga sedėsena. Būtinai šalink kaklo skausmų priežastis, nes ateityje jų gali daugėti!

6. Inkštirai ant krūtinės. Jei krūtinės zonoje regi gausybę spuogelių, vertėtų sunerimti ne tik dėl netinkamos higienos. Krūtinės šveitimas iš tiesų padeda pašalinti smulkiuosius inkštirus, tačiau jei krūtinės zoną darko giluminiai spuogeliai, tuomet priežasčių vertėtų ieškoti viduje. Gali būti, jog spuogelių ant krūtinės priežastis - sutrikęs žarnynas, todėl vertėtų pasitikrinti šią organizmo dalį.

7. Sausos rankos. Trūkinėjančią rankų odą dažniausiai išduoda sezonų kaita, visgi jei rankų oda trūkinėja nuolatos - verta susirūpinti sveikata. Rankų odos problemas gali išduoti vitaminų stygius, jei rankos nuolat šąla, yra pabalusios, galima įtarti kraujotakos sutrikimus.

8. Suskeldėjusi alkūnių oda. Suskeldėjusi alkūnių oda gali rodyti ne tik odos problemas, bet ir kur kas rimtesnes endokrininės ligas. Neretai sugrubusios alkūnės gali būti ženklas, kuris rodo, jog žmogaus imunitetas nusilpęs ir net galima įtarti pavojingąją avitaminozę.

9. Padidejęs prakaitavimas pažastų zonoje. Jei skundiesi padidėjusiu prakaitavimu pažastų zonoje, gali būti, jog ne tik renkiesi netinkamus maisto produktus, bet ir labai dažnai dėl visko jaudiesi, stresuoji. Riebus ir aštrus maistas suteikia prakaitui aštresnį kvapą, todėl atsisakyk jo. Venk situacijų, kurios tau gali sukelti stresą, taip sumažinsi prakaitavimo tikimybę.

10. Liemens skausmas. Liemens skausmas pasitaiko dažnai merginai, ypač toms, kurios dažnai sėdi netaisyklingai arba nuolatos neša sunkius daiktus. Kita priežastis - moteriškų organų ligos, todėl į liemens maudimą nenumok ranka.

11. Problemos su keliais, sausa kelių oda. Neretai sausa kelių oda gali būti tokia pažeista, jog lenkaint kelius gali būti jaučiamas skausmas. Tai ne tik įvairiausių vitaminų trūkumo ženklas, bet ir ženklas, jog keliams trūksta judėjimo. Kuo daugiau mankštinkis!

12. Sausa kulnų oda. Sausą kulnų odą gali sąlygoti netinkama avalynė ir šią problemą galima išspręsti taikant kosmetinį gydymą. Jei problema nepraeina, žinok, jog tai gali būti ženklas, kad organizmui trūksta vitamino A. Vertėtų kuo greičiau gydyti šią bėdą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis