Kaip kito išleistuvių vakaro įvaizdis? Kažin, ką apie dabartinį išleistuvių stilių pamanytų praeities abiturientai... (FOTO)

Praūžus šimtadienio šventei abiturientai ne tik rengiasi egzaminams, bet ir ruošiasi ilgai lauktai išleistuvių šventei. Merginos žvalgosi išleistuvių suknelių, o vaikinai renkasi kostiumus, kurie geriausiai pabrėžtų jų vyriškumą. Kadaise išleistuvių šventės buvo visai kitokios nei dabartinės - skyrėsi ne vien išleistuvių vakaro įvaizdis, bet ir programa.

Pamąstėme, jog tau būtų smalsu sužinoti, kaip bėgant metams formavosi išleistuvių vakaro įvaizdis ir kokios suknelių, šukuosenų, batelių bei kostiumų mados vyravo kadaise. Pradėkime nuo tolimųjų 1940 - ųjų, kuomet merginų stilius iš patogaus bei praktiško transformavosi į puošnų ir moterišką.

1940. Išleistuvių šventė pasaulyje įgavo pagreitį. Tiesa, tuometinių išleistuvių šventės stilius nė iš tolo nepriminė dabartiniojo - merginos puošėsi kuklaus kirpimo suknelėmis. Apie gilias iškirptes nebuvo nė kalbos, o suknelių ilgis privalėjo siekti kelių pabaigą. Ankstyvaisiais 1940 m. merginos nesidabino aksesuarais - visas dėmesys buvo skiriamas kuklioms garbanoms, kurios papuošdavo bendrą įvaizdį.

Ankstyvieji 1940 - ieji
Ankstyvieji 1940 - ieji
Vida Press

Šio amžiaus pabaigoje išleistuvių suknelių stilius pasidarė įmantresnis - merginos plaukus pradėjo dabinti gėlių segtukais ir blizgiais lankeliais. Anot istorijos tyrėjų, anuomet išleistuvių šventė buvo kur kas trumpesnė ir oficialesnė. Ir nors trukdavo ne ilgiau nei iki vidurnakčio, linksmybių bei romantiškų užuomazgų netrūkdavo. Tradicija išleistuvių vakare pasirodyti su priešingos lyties asmeniu atkeliavo iš šių laikų - merginos tą vakarą vienišos nelikdavo ir buvo suporuojamos su žavingais partneriais.

Vėlyvieji 1940 - ieji
Vėlyvieji 1940 - ieji
Vida Press

Bėgant metams merginų troškimas puoštis niekur nedingo, tik stiprėjo - abiturientės išleistuvių vakarui rinkdavosi įmantresnius audinius, žavingus kaspinėlius, į mada atėjo ir ryškesnis makiažas. Suklestėjo trapios, moteriškos merginos grožio kultas, kurį vainikuodavo elegantiškos šukuosenos bei plonyčiai suknelės audiniai. Tiesa, apie jokį atvirumą šiame amžiuje nebuvo nė kalbos - merginoms buvo leista atidengti tik rankas bei nedidelį odos plotelį kaklo zonoje.

Ankstyvieji 1950 - ieji
Ankstyvieji 1950 - ieji
Vida Press

Ankstyvieji 1950 - ieji
Ankstyvieji 1950 - ieji
Vida Press

Revoliucija išleistuvių suknelių fronte dar toli - tuo metu vis dar dominavo tamsūs arba pasteliniai atspalviai, kurie atrodydavo kukliai, tačiau aristokratiškai. Spalvų bumo dar palaukime. Tiesa, bėgant metams laisvėja išleistuvių vakaro tradicijos - ilgėja išleistuvių šventės laikas, o abiturientai yra kiek mažiau kontroliuojami mokytojų, nors akylos pedagogų akys stengdavosi sekti kiekvieną šventės momentą.

Ankstyvieji 1960 - ieji
Ankstyvieji 1960 - ieji
Vida Press

Tiesa, meluojame. To amžiaus išleistuvių suknelių įvaizdyje galime įžlegti menkutę revoliuciją - merginos pagaliau atidengia daugelį metų didžiulio atvirumo bei net paleistuvystės simboliu laikytą pečių zoną. Laisvė nuogiems pečiams! Vis dėlto merginos prie šios mados priprato pamažu. Tikrai ne visos drąsuolės išleistuvių vakarui rinkdavosi pečius atidengiančias sukneles - dar daugelį metų tai buvo laikyta merginų, kurios mokykloje pasižymėjo laisvesniu elgesiu, išleistuvių vakaro atributu.

Vėlyvieji 1960 - ieji
Vėlyvieji 1960 - ieji
Vida Press

Odė laisvei! Prasidėjus disko erai merginos visiškai išsivaduoja iš nuobodulio ir renkasi suknelės, kurių kirpimai drąsūs. To meto išleistuvių vakaro šūkis - nustebink drąsa! Iš tiesų, abiturientės šiuo laikotarpiu intensyviai eksperimentuoja, laisvus batelius palieka namuose ir dabinasi ilgaauliais batais (ši tendencija taip ir neprigijo...), o vaikinai pagaliau atranda kaklajuostes bei įmantresnius marškinius su smagiais piešiniais. Istorijos žinovai teigia, jog būtent su 1970 m. era mokyklos išleistuvės patapo ne tik oficialiu keletą valandų trunkančiu renginiu, o tikra šėlsmo bei madų demonstravimo fiesta!

Ankstyvieji 1960 - ieji
Ankstyvieji 1960 - ieji
Vida Press

Blizgesys, blizgesys visur. To meto mados padanges užvaldė tviskančios suknelės bei masyvi bižuterija. Ar pastebėjote vieną svarbų elementą nuotraukoje? Tai šiame amžiuje išpopuliarėjusi ir JAV prigijusi rankos puošmena - dirbtinių gėlių apyrankė, kuri puošdavo kiekvieną abiturientę bei įvaizdį padarydavo kur kas moteriškesniu. Būtent 1980 - ųjų pabaigoje merginos išlaisvino savo vidinį troškimą išleistuvių vakarėlyje atrodyti kiek pikantiškiau ir drąsiai rinkdavosi sukneles iki kelių. Šukuosenos - kuo pūsčiau, tuo geriau. Paveltų plaukų šukuosena buvo to meto topas, kuris ir pasibaigė su šia era.

Vėlyvieji 1970 - ieji
Vėlyvieji 1970 - ieji
Vida Press

XXI a. pradžioje išleistuvių stilius iš saldžiai pompastiško virsta elegantiškai žavingu. Sugrįžimas į 1940 - uosius? Tiesos šiek tiek yra, visgi merginos šiuo amžiumi, priešingai nei abiturientes prieš šešiasdešimt metų, nevengia drąsesnių kirpimų ir... atviresnių pozų fotografuojantis mokyklos metraščiui.

Šio amžiaus pagrindinė šukuosenų tendencija - smulkios, spagečius primenančios bangelės, kurias merginų mamos ar sesės kantriai sukdavo specialiais prietaisais iki išleistuvių vakaro likus keletai valandų. Deja, audringi šokiai šias šukuosenas gana greitai išdarkydavo, todėl dažnokai plaukų grožį merginos atmindavo tik stebėdamos nuotraukas iš vakaro pradžios.

Vėlyvieji 1980 - ieji
Vėlyvieji 1980 - ieji
Vida Press

Ankstyvi 1990 - ieji
Ankstyvi 1990 - ieji
Vida Press

Tiesa, išleistuvių karaliaus bei karalienės rinkimai taip pat tapo populiarūs šios eros pradžioje. O koks karūnavimas be karūnos? Merginos, trokšdamos pasijusti tikromis karalienėmis, šio amžiaus pradžioje rinkdavosi vien šviesaus audinio sukneles. Dažniausia - pieno baltumo atspalvį. Pagreitį įgavo ir suknelių - tortų mada, kurią šiuo metu abiturientės jau kiek primiršo. Pajutę visišką laisvę sukruto puoštis ir vaikinai - į kostiumus pradėtos segti gėlės bei kitos puošmenos.

Ankstyvieji 2000 - ieji
Ankstyvieji 2000 - ieji
Vida Press

Svarbiausias šio amžiaus pradžios įvaizdžio elementas - aukštai sukelti plaukai. Merginos palaidus plaukus paliko maudynėms ežere ir plaukų stilistams liepė plaukus kelti kuo aukščiau. Žinoma, šukuoseną sutvirtinant sidabrines menančiomis karūnėlėmis.

Ankstyvieji 2000 - ieji
Ankstyvieji 2000 - ieji
Vida Press

Dabarinės išleistuvių suknelės - pasirinkimo, o ne būtinybės klausimas. Nors daugelyje JAV mokyklų įvestas išleistuvių suknelės kodas, Europoje kol kas tokių draudimų nėra. Kuklesnės merginos dabinasi konservatyvesnėmis suknelėmis, o štai kitos nesidrovi išleistuvių vakaro raudonuoju kilimu žengti ir kur kas atviresnėmis suknelėmis su giliomis iškirptėmis. Sutik - šiuolaikinės išleistuvių suknelių mados nuo 1940 - ųjų skiriasi kardinaliai.

Šiuolaikinės išleistuvių suknelės
Šiuolaikinės išleistuvių suknelės
Vida Press

Šiuolaikinės išleistuvių suknelės
Šiuolaikinės išleistuvių suknelės
Vida Press

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis