Odos valymas: ką reikia žinoti?

Gerai žinoma, kad veido oda reikalauja priežiūros ir dėmesio. Dažnai daugiau laiko jai tenka skirti brendimo laikotarpiu, prasidėjus aknei. Vėliau tenka rūpintis odos drėkinimu, bėrimais ir pirmųjų raukšlelių naikinimu. Vis dėlto visi odos priežiūros specialistai vieningai kalba, kad pirmas žingsnis norint sveikos ir spindinčios odos – tinkamas jos valymas. Apie niuansus, susijusius su tinkamu odos valymu, pasakoja „Perfectus clinica“ kosmetologė Ingrida Česevičienė.

 


Tinkamas valymas – odos senėjimo prevencija

 

Visoje odoje, išskyrus delnus ir padus, yra riebalus išskiriančios liaukos. Šie riebalai yra skirti apsaugoti mūsų odą nuo neigiamų išorės veiksnių. Per didelis nešvarumų sluoksnis, prakaitas, odos paviršiuje užsilikusios negyvos ląstelės gali užkimšti riebalinių liaukų poras, todėl plonėja riebalinis odos sluoksnis. Taip ant odos ima sparčiau veistis bakterijos. Patekusios į porą, bakterijos sukelia uždegimą ir kartu su juo – spuogelius, paburkimus ir paraudimus.

 

„Kasdieninis odos valymas pašalina minėtus nešvarumus ir taip odai suteikia galimybę „kvėpuoti“. Reguliarus veido odos valymas taip pat padeda odai palaikyti tinkamą odos pH ir drėgmės lygį, taigi, lėtina odos senėjimą ir mažina raukšlių atsiradimą. Maža to, jis leidžia išlaikyti tinkamą porų dydį ir apsaugo nuo perteklinės riebalų gamybos“, – teigia kosmetologė.

 

Anot I. Česevičienės, odą valyti reikia reguliariai – dukart per dieną. Kasdieniam odos valymui dažniausiai naudojami įvairūs pieneliai, prausikliai, miceliniai vandenys, tonikai. Kartą per savaitę gilesniam valymui, pasak pašnekovės, galima naudoti šveitiklius ir kaukes. Tačiau norint džiaugtis nepriekaištinga oda, ne visoms pakanka tik „naminių“ procedūrų. Jeigu odą dažniau kamuoja spuogeliai, inkštirai, vertėtų apsilankyti pas odos priežiūros specialistą.

 

„Klinikose ar kosmetologo kabinetuose veido valymas dažniausiai atliekamas kompleksiškai, atsižvelgiant į paciento odos tipą bei būklę. Dažnai yra taikomas mechaninis porų valymas, kai specialistas specialia kilpele išspaudžia užsikimšusias poras, komedonus. Tai yra efektyvu, tiesa, dažnai gana skausminga“, – aiškina specialistė. 

 

Odos valymo technologijos

 

Žmonėms, turintiems jautrią odą, ir mažiau pakantiems skausmui, I. Česevičienė rekomenduoja išbandyti odos valymą ultragarsu. Procedūros metu ultragarso bangomis pašalinama negyva, suragėjusi oda, atveriamos poros ir išvalomas riebalų perteklius bei nešvarumai.

 

„Procedūros metu oda aprūpinama deguonimi, pagerėja kraujo ir limfos apytaka, atkuriamas natūralus odos spindesys ir spalva“, – pasakojo I. Česevičienė.

 

Ne tokios jautrios odos atstovai, anot pašnekovės, dažnai renkasi cheminį odos šveitimą: „Ši procedūra labai populiari dėl to, jog ją atlikus, oda akivaizdžiai atjaunėja, sumažėja aknės, dėl jos likusių randų, taip pat pigmentinių dėmių ir kt. Cheminio odos šveitimo metu rūgštimi sunaikinamos jungtys tarp ląstelių ir pašalinamas viršutinis odos sluoksnis. Po procedūros oda ataugina naujus, sveikiau ir gražiau atrodančius, audinius“.

 

Naudingas ne tik išorinis cheminio odos šveitimo rezultatas – pašalinus paviršinį odos sluoksnį, giluminiuose jos audiniuose sukeliamas šokas, tokiu būdu paskatinant pagrindinių odos elementų – elastino ir kolageno, vadinamų jaunystės baltymais, gamyba.

 

Dar viena populiari veido valymo procedūra – mikrodermabrazija. Tai mechaninis odos šveitimas-giluminis valymas.

 

„Tai labai efektyvi procedūra papilkėjusiai, blyškiai, pavargusiai, turinčiai pigmentinių dėmių, randelių bei smulkių raukšlelių išvagotai odai. Jau po pirmosios procedūros matomi akivaizdūs pokyčiai: oda tampa gaivi, švari ir atjaunėjusi. Mikrodermabrazija visiškai saugi procedūra, nesukelianti jokio skausmo ir nepageidaujamų paraudimų. Puikiai tinka vyrų odai“, – pridūrė pašnekovė.

 

Pasak specialistės, pastaraisiais metais vis populiarėja aparatinė odos valymo procedūra „Hydrafacial“. Tai kombinuotas veido odos valymas, kuris sujungia mikrodermobraziją, rūgštinį ir vakuminį porų valymą bei odos drėkinimą. Jos metu nuo odos paviršiaus pašalinamas raginių ląstelių sluoksnis, išvalomos ir sutraukiamos poros.

 

„Tai inovatyvi, patentuota estetinės kosmetologijos naujovė, kurią greit pamėgo kosmetologai ir jų klientai. Ši procedūra pastebimai išlygina smulkias veido odos raukšleles, išsiplėtusias poras, išlygina odos spalvą, jaunina veido odą bei sulėtina jos senėjimą, veikia antibakteriškai“, – vardijo I. Česevičienė.

 

Kiekvienam odos tipui – savas metodas

 

Vis dėlto, anot kosmetologės, odos valymo būdą rekomenduojama rinktis pagal jos tipą. Problemiškiausia, pasak I. Česevičienės, yra riebi ir užsiteršusi oda. Tokiai odai turi būti taikomas kombinuotas veido odos valymas. Taip pat, kaip ir mišriai veido odai.

 

„Riebesnei odai įprastai efektyviausia mikrodermabrazijos procedūra, cheminis odos šveitimas ir porų mechaninis valymas. Riebią odą rekomenduojama valyti bent kartą per mėnesį, nes dėl riebalinių liaukų aktyvumo ji greičiau teršiasi“, – pridūrė specialistė.

 

Turinčioms sausą odą gali būti taikomas tik labai švelnus valymas: „Sausos odos poros dažniausiai būna nedidelės, riebalų pertekliaus paviršiuje nėra, tad valyti užtenka minimaliai ir rečiau nei kartą per mėnesį. Valymo metu didesnis akcentas turėtų būti suteikiamas hidrolipidinės odos plėvelės išsaugojimui ir atkūrimui, drėkinimui. Sausai odai patariama taikyti lengvą rūgštinį šveitimą, ultragarso valymą“.

 

Jautrios odos savininkėms specialistė pataria rintis tik labai švelnias, tausojančias procedūras, nes pernelyg intensyviai ją valant, oda gali „užsidegti“ – pradėti rausti, kaisti, niežėti.

 

„Jautri oda gali būti tiek riebi, tiek sausa – tai greičiau odos būklė, o ne jos tipas, todėl pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas sukelia jautrumą ir stengtis pašalinti dirgiklius, atkurti normalią jos būklę“, – apibendrina kosmetologė. 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis