Sunkiai galėsi patikėti: 8 neįprasti dalykai, sukeliantys aknę

Pateikiame pačius neįprasčiausius būdus, kurie, tikėtina, gali sukelti nenaudėlių spuogų kilimą. O tu vis svarstai, kodėl spuogeliai neišnyksta...

Nervinimasis


Kai nervinamės ar nerimaujame, nejučiomis pradedame liesti savo veidą. O beliesdami ant jo pernešame visą krūvą bakterijų ir nešvarumų, kurie ir sukelia spuogus. Atmink, kad klaviatūra, pinigai, mobilusis telefonas ir turėklai troleibusuose - tikra bakterijų veisykla, todėl neužmiršk kuo dažniau rankų plauti. Jeigu sunku rankomis neliesti veido, rask joms veiklos: įsigyk „maigomą“ žaislą ar įdomų žaidimą išmaniajame telefone.


Pienas


Skausmingi ir kieti spuogai gali reikšti, kad vartoji per daug pieno produktų. Tai, ko organizmui nereikia, jis stengiasi kuo greičiau pašalinti. Vienas iš šalinimo būdų - per odą, taip ir atsiranda kietieji spuogai. Jeigu nori patikrinti, ar spuogų atsiradimo priežastis tikrai yra pieno produktai, pabandyk dviem savaitėms jų visiškai atsisakyti ir stebėk savo odą. Jeigu naujų spuogų neatsiras, tai reikš, kad jų sukėlėjai - pieno produktai. Vartok juos saikingai!


Stresas


Dėl streso organizmas ima gaminti daugiau hormono, dėl kurio išsiskiria daugiau odos riebalų. Todėl nuolatinis stresas ilgainiui gali sukelti ne tik pavienius spuogus, bet ir labai rimtus odos bėrimus. Geriausia kova su stresu - kokybiškas miegas. Stenkis miegoti bent 7-8 valandas!


Rankų kremas


Kaip rankų kremas gali turėti įtakos veido spuogams? O gi labai paprastai: jei prieš eidama gulti rankas palepini riebiu apsauginiu kremu, o miegodama mėgsti rankas dėti ant veido, kremo riebalai gali užkimšti ir veido poras. Jeigu niekaip negali sutramdyti savo rankų miegant, gali išbandyti Holivudo žvaigždžių pamėgtas medvilnines „miego pirštines“. Jos apsaugos tavo veidą nuo rankų kremo!Orai


Atšalus orams mūsų oda patiria tikrą stresą. Tačiau slėpti ją po storu maitinamojo kremo sluoksniu - didžiausia klaida! Pasikeitus orams kasdieninę odos priežiūros rutiną keisk tik truputėlį: naudok drėkinamąjį kremą nakčiai, o dieną užteks ir įprastinio. Jeigu yra pavienių spuogų, intensyvios priežiūros priemones su rūgštimi tepk tik tiesiai ant jų, o ne ant viso veido, nes taip smarkiai išsausinsi odą.


Plaukų kaukės ir kondicionieriai


Jeigu turi spuogų ant kaklo ir nugaros, galimas daiktas, kad jie atsirado dėl... plaukų kaukės! Jeigu plaukų kaukę palieki kelioms minutėms ir ja sutepti plaukai liečia nugarą, tuomet kaukėje esantys riebalai ir užkemša poras. Jeigu tavo plaukai ilgi ir jų tiesiog neišeina sukelti į viršų, išplovusi kaukę neužmiršk su dušo geliu dar kartelį nuplauti ir nugaros - taip užtikrinsi porų švarą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis