Ką reikia žinoti apie higieninius paketus, tamponus ir kasdienius įklotus

Neabejojame, tu labai atsakingai ir atidžiai renkiesi odos ir plaukų priežiūros priemones, – ir tai yra puiku! Tačiau ar lygiai tiek pat dėmesio skiri ir savo intymiosios srities higienai? O ši sritis ypač jautri, tad jai bet kas netiks – juk nenori nei infekcijų, nei sudirginimo. Kaip išsirinkti tai, kas geriausia?

Higieniniai paketai

Kas tai? Įklotai, skirti naudoti per mėnesines. Jų būna skirtingų dydžių ir storio. Tu pati geriausiai žinai, gausios tavo mėnesinės ar ne, ir pagal tai gali išsirinkti tinkamiausią storį.

Kam tinka? Toms, kurioms tamponai nėra malonus ir tinkamas pasirinkimas.

Būtina keisti: kas 3–4 valandas.

Mitas: higieniniai paketai sukelia gimdos kaklelio vėžį.

Faktas: nėra atlikta jokių mokslinių tyrimų, per kuriuos būtų nustatytas tiesioginis higieninių paketų ir šios formos vėžio ryšys. Tačiau jei paketą laikysi nepakeitusi pernelyg ilgai, tai iš tiesų gali sukelti higienos ir sveikatos problemų.

Tamponai

Kas tai? Cilindro forma suspaustas medvilnės pluoštas. Kai kurios šiais laikais sugeba juos naudoti vietoj kempinėlių ar šepetėlių darydamosi makiažą, tačiau tikroji jų paskirtis – sugerti mėnesinių išskyras. Jų taip pat būna skirtingų dydžių.

Kam tinka? Jie itin diskretiški, nes yra įterpiami į vidų, tad juos naudojant galima drąsiai dėvėti net labiausiai aptemptus drabužius ar maudymosi kostiumėlį. Ypač tinka, jei sportuoji ir per mėnesines.
Būtina keisti: ne rečiau kaip kas 6 valandas.

Mitas: netinka nekaltoms merginoms.

Faktas: tamponai yra ganėtinai maži, todėl tikrai jokio pavojaus mergystės plėvei nekelia.

Kasdieniai įklotai

Kas tai? Lengvučiai ir plonyčiai įklotai, kurie apsaugos apatines kelnaites nuo išskyrų ir prakaito ne mėnesinių dienomis. Kasdienių įklotų yra įvairių dydžių ir formų, tad gali juos rinktis pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, itin maži, vos 1 mm storio (tačiau sugeriantys net iki 10 ml skysčio!), ir lankstūs „CAREFREE® Flexi Comfort“ tiks, jei sportuoji ir apskritai itin aktyviai gyveni. Reikia rimtesnės apsaugos? Tiks platesni ir ilgesni įklotai su ypač gerai drėgmę sugeriančiu papildomu apsauginiu sluoksniu, tokie kaip „CAREFREE® Large“ ir „CAREFREE® Long“.

Kam tinka? Visoms, kurios nori kasdien jaustis patogiai ir neabejoti dėl savo gaivos. Beje, kai kurios moterys kasdienius įklotus per mėnesines naudoja drauge su tamponais – kaip papildomą apsaugą nuo nepageidaujamų dėmių.

Būtina keisti: kas 4–5 valandas. Tada gaivos pojūtis bus garantuotas.

Mitas: kasdienius įklotus reikia naudoti tik prieš mėnesines, kai pagausėja išskyrų.

Faktas: gali juos be baimės naudoti kasdien. Vienintelė sąlyga – nepamiršk jų laiku keisti! Tu pati renkiesi, kokios priemonės tau labiausiai padės jaustis patogiai visą dieną. Su CAREFREE® įklotais gali būti rami: nuotaikos nesugadins jokios dėmės ir drėgmė!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis