Jautri oda: priežastys, priežiūra ir patikrintos priemonės

Oda lengvai pažeidžiama, bet kartu ir labai stipri – mus apglėbia, saugo nuo mechaninių pažeidimų, aplinkos veiksnių poveikio, padeda reguliuoti kūno temperatūrą. Ji išorinio ir vidinio grožio atspindys, kurį mes privalome puoselėti. Ne paslaptis, kad ypatingo dėmesio reikalauja jautri oda, o jos savininkėms nelengva suprasti, ko gi reikia, kad oda būtų skaisti.

Kokius pojūčius sukelia jautri oda?

Jautriai odai būdingas padidėjęs reaktyvumas į mus supančią aplinką: saulę, vėją, šaltį, oro taršą, dekoratyvinę kosmetiką ir galybę kitų veiksnių. Tai, kas normaliai odai atrodo įprasta, jautriai – iššūkis.
Turintys jautrią odą žino, ką reiškia nemalonus tempimas, perštėjimas ir diskomfortas. Dažnai jautrios odos savininkės skundžiasi staiga „užsidegusiais“ skruostais grįžus iš lauko ar nuprausus odą.

Kodėl oda yra jautri?

Jautri oda yra plonesnė, o jos apsauginė funkcija yra nepakankama, todėl išoriniai dirgikliai lengviau patenka į odą. Odos ląstelės keratinocitai, reaguodami į dirgiklius, išskiria tam tikras medžiagas (pro-uždegiminius mediatorius), kurios atsakingos už tolimesnius biologinius procesus, sukeliančius nemalonius pojūčius.


Kaip prižiūrėti jautrią odą?

Odą būtina valyti ryte ir vakare, taip pat neleisti ant jos kauptis dulkėms, purvui, prakaitui, negyvoms odos ląstelėms, nes šie teršalai neleidžia odai kvėpuoti.

Oda atlieka daug gyvybiškai svarbių funkcijų. Sveika oda sulaiko nešvarumus, saugo nuo infekcijų (bakterijų, virusų ar grybelių) ir įvairių kenksmingų medžiagų prasiskverbimo, karščio ir šalčio, sulaiko drėgmę, reguliuoja kūno temperatūrą. Apsauga nuo išorinių dirgiklių atlieka odos paviršiuje esanti hidrolipidinė plevėlė. Ji suteikia odai ir plaukams elastingumo, minkštumo, reguliuoja vandens apykaitą, neleidžia į odą patekti mikroorganizmams, alergenams, toksinams, pasižymi antibakteriniu veikimu.

Prausikliuose esantys alkoholiai ar stiprūs valikliai (surfaktantai) švariai nuvalo odą. Taip švariai, kad net pašalina ir hidrolipidinę plėvelę. Odos paviršinis sluoksnis netenka drėgmės ir padeda pleiskanoti, jis taip pat tampa pažeidžiamas mikroorganizmu bei kitų išorinės aplinkos veiksnių.

Jeigu nusipraususi prausikliu jauti veido ar kūno odos tempimą, oda parausta, vadinasi, prausiklis tavo odai netinka. Atmink, kad joks kremas nepagerins odos būklės, jei nebus pasirinkta tinkama higienos priemonė.


Išsigelbėjimas jautrios odos savininkėms

1995 metais „Bioderma“ sukūrė unikalų produktą jautrios odos valymui – iki tol neegzistavusį micelinį vandenį. Šiandien, po daugiau nei dvidešimties metų, ji pristatė naujos kartos micelinį vandenį „Sensibio H2O“, kuris efektyviai valo, lengvai pašaliną makiažą, ramina ir atgaiviną odą bei užtikrina išskirtinę odos toleranciją. Tai produktas, kuris buvo sukurtas pačioms jautriausioms odoms. Toms, kurios netoleruoja įvairių kosmetikos priemonių ar net vandens. „Sensibio H2O“ tinka valyti makiažui, per dieną ant odos susikaupusiems nešvarumans bei atgaivinti odą rytais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis