Šių plaukų priežiūros taisyklių dažniausiai nesilaiko tos, kurios turi riebaluotis linkusius plaukus

Vasara - džiugesio, šilumos bei mėgavimosi vandens malonumais metais. Pikta, jog vasariškus džiaugsmus temdo plaukų riebalavimasis. Vos išsitrinkusios galvą jaučiame pirmuosius riebių plaukų požymius, ypač šiltesnę dieną, kuomet kūnas greičiau prakaituoja.

Renkasi riebaluotumą skatinančias plaukų priežiūros priemones

Kad ir kokie vertingi bebūtų natūralūs aliejai, jie labiau tinkami sausiems plaukams, kuriuos itin svarbu giliai drėkinti ir maitinti. Riebių plaukų priežiūrai rekomenduojama rinktis alternatyvius drėkiklius, kurie neskatintų plaukų riebalavimosi, pavyzdžiui, prisotintus deguonimi. Tokie drėkikliai giliai drėkina plaukus, kartu jų neapsunkindami.

Plaukus plauna per dažnai

Per dažnas galvos trinkimas – viena iš priežasčių, kodėl riebaluojasi plaukai. Itin dažnas plaukų plovimas išsausina galvos odą, todėl ji ima gaminti vis daugiau sebumo. Dėl to plaukus trinkti rekomenduojama kas 2–3 dienas, ne dažniau nei kas antrą dieną. Žinoma, kuomet plaukai riebaluojasi kasdien, vargu ar kuri pasiryžtų tiek dienų neplauti galvos. Specialistai pataria bent kas keletą dienų padaryti pertrauką nuo galvos plovimo, o jei sekančią dieną plaukai riebaluojasi, išbandyti įvairias surištų plaukų šukuosenas, kurios nukreipia dėmesį nuo susiriebalavusių sruogų.

Plaukus plauna vakare

Riebalinių liaukų veikla aktyviausia naktį, todėl plaukus rekomenduojama trinkti ryte. Taip pašalinsite riebalų perteklių, o plaukai ilgiau išliks švarūs. Be to, rytinis plovimas suteiks gaivių plaukų efektą, kadangi per naktį susigulėję plaukai dažniausiai yra ne tokie purūs, ne taip dailiai atrodo.

Nesaikingai naudoja kondicionierių

Nors kondicionierius reikalingas visų tipų plaukams, riebių plaukų savininkės jį naudoti turėtų saikingai. Nedidelį kiekį kondicionieriaus paskirstykite plaukų paviršiuje pradėdamos nuo galiukų. Kitaip nei šampūno, plaukų kondicionieriaus nereikia įtrinkti į galvos odą ir šaknis.

Renkasi veržiančius galvos apdangalus

Kepurė – privalomas aksesuaras žiemą, tačiau renkantis šiltą kepurę ar skrybėlę pirmenybę patariama teikti laisvesniems galvos apdangalams. Ne tokia aptempta kepurė ar skrybėlė leis kvėpuoti galvos odai ir ši išskirs mažiau riebalų.

Nevengia karšto plaukų modeliavimo

Šis patarimas tinka visų tipų plaukų savininkėms. Plaukų džiovinimas karštu oru ar modeliavimas karštomis plaukų žnyplėmis sausina visų tipų plaukus. Kad apsisaugotų nuo išsausėjimo, galvos oda ima gaminti daugiau sebumo ir plaukai greičiau riebaluojasi. Jei negalite apsieiti be plaukų džiovintuvo, rinkitės mažiausią ar vidutinį džiovintuvo režimą.

Nesirūpina mityba

Įsitikinkite, kad su kasdien vartojamu maistu gaunate pakankamą kiekį B grupės vitaminų. Vitaminai B2 ir B6 padeda reguliuoti odos išskiriamų riebalų kiekį. Taip pat patariama saikingai vartoti riebius ar daug cukraus turinčius maisto produktus. Gerkite pakankamai vandens. Vanduo mūsų organizmui svarbus dėl daugybės priežasčių. Jo nereikėtų pamiršti ir norint džiaugtis gražiais ir sveikais plaukais. Beje, per dieną rekomenduojama išgerti apie 2 l arba 8 stiklines vandens.

Plaukus plauna karštu vandeniu

Riebius plaukus rekomenduojama plauti vos šiltu ar netgi šaltu vandeniu. Karštas vanduo lengvai sudirgina ir sausina galvos odą, todėl ši ima gaminti daugiau sebumo. Būtent todėl reikėtų naudoti kiek pašildytą, tačiau ne karštą vandenį ir atkreipti dėmesį į plaukų plovimo procedūrą - plaukus plauti švelniai įmasažuojant šampūną į galvos odą ir nepamiršti atidžiai išskalauti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis