Tinginių sportas. Kaip nieko neveikiant sudeginti kuo daugiau kalorijų? + APKLAUSA

Jau tik nereikia pasakoti, kad už viską labiau dievini valandų valandas trunkančius krosus ar atiduoti visas jėgas treniruokliams. Taip, sportas – sveikata ir gera savijauta, tačiau ką daryti toms, kurios mokykloje nekęsdavo kūno kultūros pamokų, ir kurioms sporto klubas asocijuojasi tik su prakaitu ir sutrikusiu kvėpavimu? O gi imtis tinginių sporto!

Tikriausiai pastebėjai, kad didžiąją dienos dalį praleidi sėdėdama: rymai paskaitose, tada prisėdi važiuodama autobusu, pietaudama, grįžusi namo irgi vakarus leidi su knygomis, kompiuteriu ar prieš televizorių. Ar žinojai, kad merginos, sėdėdamos ilgiau nei 6 valandas per dieną ir nesimankštindamos, rizikuoja ateityje sirgti tokiomis ligomis kaip diabetas, vėžys ir depresija? Tačiau dar tikrai nevėlu savo tinginystės įpročius pakeisti neapsigyvenant sporto salėje.

Atsistok. Tai labai paprasta, tiesiog tada, kai gali nesėdėti ir nesėdėk. Tai gali būti kelionė troleibusu, televizoriaus žiūrėjimas ar kalbėjimas telefonu. Kalbėdama mobiliuoju gali išbandyti ir kitą tinginių pamėgtą pratimą: atsiremk nugara į sieną ir pritūpk, kad keliai susilenktų 90 laipsnių kampu. Kol draugė guodžiasi dėl nenaudėlio berno, tau stangrėja užpakaliukas ir šlaunys!

Vaikščiok. Nori įtraukti daugiau judėjimo į savo kasdienybę? Vaikščiok! Kai tik gali, visur vaikščiok pėsčiomis. Žmogus per dieną privalo mažiausiai pusę valandos pasivaikščioti vidutiniu tempu. Todėl atsisakyk autobuso arba jei negali, tai bent išlipk keliomis stotelėmis ankščiau. Geriausias vaikščiojimo treneris – aktyvus augintinis. Įsigijusi šunį privalėsi kasdien bent du kartus išsiruošti į lauką. Jei savo neturi, gali pasisiūlyti vedžioti draugės ar kaimynų šuniuką, jie tikrai apsidžiaugs gavę progą patinginiauti.

Lipk. Kasdien keiki prie namų esantį kalniuką? Neverta, nes jis tave priverčia nori nenori sudeginti daugiau kalorijų. Visuomet rinkis laiptus, o ne liftą. Lipimas gerina širdies darbą, spartina medžiagų apykaitą ir stiprina kojų raumenis. Venk eskalatorių parduotuvėse, juose – dažnos spūstys, todėl laiptais į ieškomą parduotuvę pateksi dar greičiau. Į savo pasivaikščiojimą įtrauk maršrutą, kuriame rasi ne vieną kalniuką ir visus juos sparčiu žingsniu įveik. Ledų porcijos - kaip nebūta!

Judėk namuose. Pradedant rytiniu dantų valymu, baigiant skalbinių rūšiavimu, gali prisigalvoti daugybę būdų, kaip daugiau pajudėti. Valydama dantis stiebkis ant pirštų galiukų arba pakaitomis pastovėk ant vienos kojos. Tą patį gali daryti ir gamindama vakarienę ar vartydama žurnalą.
Namų tvarkymas – tikras kalorijų priešas, juk stiebsiesi valyti aukščiausias lentynas, priversi rankas pajudėti valant visus langus, lankstysiesi šluodama grindis ir siurbdama kilimus!

Nešk. Nesijuok, kad apsipirkinėjimų maniakės teigia, jog sportuoja parduotuvėse. Jeigu ir tu pusę dienos panešiotum sunkius pirkinių maišus, kaip mat pajustum, kaip dirba rankų raumenys. Todėl eidama į parduotuvę būtinai pasiimt medžiaginius pirkinių maišelius (ekologiška ir patogu!) ir gėrybes pati tempk namo. Tiesa, nepersistenk: kiekvienoje rankoje nenešk sunkesnio nei 5 kg nešulio, nes aktyvioji kelionė baigsis jau ties pirmu posūkiu.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis