Patarimai, kaip atgaivinti išsausėjusius plaukus namuose (GROŽIO BLOGERĖS RECEPTAS)

Vasaros linksmybės palieka įspaudus ne tik atmintyje, tačiau ir pakitusioje plaukų būklėje. Neretai nuolatinės saulės vonios, baseino, jūros ar ežero teikiami malonumai tampa plaukų skilinėjimo, lūžinėjimo ir sausėjimo priežastimi.

Karšti saulės spinduliai vasaros metu itin aktyviai skverbiasi į plauko vidų ir sausina jame esantį skystą pigmentą, atsakingą už plauko elastingumą ir blizgesį. Būtent dėl šios priežastis vasaros metu plaukai neretai praranda savo įprastinį tamprumą. Tiesa, saulė mažiausiai kenkia natūraliai tamsiams plaukams, o didžiausia žala padaroma chemiškai apdorotiems plaukams (garbanotiems, tiesintiems, dažytiems, ypatingai šviesintiems). Ryškiomis spalvomis dažyti plaukai blunka ypatingai greitai, tad jų spalvą atnaujinti ir paryškinti reikėtų dažniau, nei natūralius atspalvius. Sūrus vanduo neretai taip pat prisideda prie plaukų šakojimosi ir vėlimosi.

Specialistai rekomenduoja vykstant atostogų pasirūpinti specialiomis plaukų priemonėmis, pasižyminčiomis apsauginiais saulės filtrais (įprastai tokią funkciją atlieka nenuskalaujamas purškiklis, balzamas, kartais šampūnas). Tačiau nepaisant apsauginės funkcijos privalumo, šios priemonės yra daug sunkesnės ir riebesnės, nei įprasti produktai, tad daug ir dažnai naudojant plaukai gali pradėti dažniau riebaluotis ar atrodyti nesveiki.

Kita išeitis gali būti įvairūs aliejai. Ypatingai gerai nuo neigiamo saulės poveikio apsaugo jojobos ir avokado aliejai, šviesių plaukų savininkės savo plaukus gali palepinti alyvuogių aliejumi. Mėgstančios ekologiją ir natūralumą gali džiaugtis natūraliais, nerafinuotais ir kuo mažiau apdirbtais aliejais,o kitos merginos gali rinktis produktus pagamintus aliejaus pagrindu.

Šio produkto nevalia padauginti – aliejus ne tik maitina ir suteikia žvilgesio, bet ir sunkina, o padauginus žvilgesio, plaukai atrodo nešvarūs, tad šaknų ar viso plauko tepti nereikėtų, pakanka įtrinti produktą į drėgnus plaukų galiukus.

Taip pat profesionalai pastebi, jog daugiau nei pusė žmonių plaukus plauna netaisyklingai – prieš plaukų augimo kryptį. Būtent tai gali būti vėlimosi ir pernelyg didelio šiaušimosi priežastis.

Be abejonės, visiškai atgaivinti nuo saulės ir vandens nukentėjusių plaukų jau nepavyks – miręs plaukas ir yra miręs plaukas. Tačiau tam, kad vizuali jų būklė atrodytų geriau, galima pasinaudoti keliais būdais.

Rekomenduoju juodos duonos kaukę. Supjaustytą kubeliais juodą duoną užpilk verdančiu vandeniu ir sutrink plaktuvu. Gautą masę paskirstyk ant plaukų šaknų ir palaikyk 30-60 minučių. Praėjus reikalingam laikotarpiui, kaukę nuplauk šiltu vandeniu. Tam, kad procedūra pradėtų rodyti akivaizdžius pokyčius, ją teks kartoti du  tris kartus per savaitę mažiausiai mėnesį.

Daugiau grožio patarimų rasi Kotrynos bloge cukruje-funk.blogspot.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis