Kontaktiniai lęšiai: ką privalai žinoti prieš atsisakant akinių?

Nešiojančios akinius žino, kad jie ne visuomet pats geriausias pasirinkimas. Akiniai rasoja, lyjant su jais neįmanoma nieko matyti, o ir baseine ar ežere nepasimaudysi...

Todėl dažnai merginos ryžtasi išbandyti kontaktinius lęšius. Jie - tikras išsigelbėjimas sportuojant, maudantis, su jais gali nešioti savo įprastus akinius nuo saulės ir, svarbiausia, kontaktiniai lęšiai - beveik nepastebimi! Tačiau ką turėtum žinoti kiekviena trumparegė ar toliaregė prieš pasirinkdama kontaktinius lęšius?

Gydytojo žodis
Akys - dalykas rimtas, todėl savo nuožiūra jokiu būdu lęšių nesirink. Užsiregistruok pas savo akių gydytoją regos patikrinimui ir lęšių parinkimui. Jis patars, ar apskritai gali juos nešioti (kai kurių žmonių akys yra per jautrios lęšiams), išrinks tinkamiausią rūšį ir stiprumą, pamokys juos įsidėti ir paaiškins, kaip jais reikia rūpintis. Išsaugok gydytojo receptą, jo reikės ateityje, perkant naują lęšių porą. Paaugliams ir pirmą kartą lęšius nešiojantiems žmonėms rekomenduojama naudoti vienadienius lęšius. Taip sumažinama galimybė nešvarumams patekti į akis ir taip jas užkrėsti.

Atsakomybė
Jei jau pasiryši tapti kontaktinių lęšių nešiotoja, tavęs laukia didelė atsakomybė. Atmink, kad lęšiams reikia ypatingos švaros ir režimo. Todėl juos išsiimk ir įsidėk tik itin švariai nusiplovusi rankas. Lęšius kiekvieną vakarą būtina panardinti į specialų skystį, kurį kasdien reikės keisti. Nepatartina eiti gulti neišsiėmus kontaktinių lęšių. Negalima lęšių nešioti kiaurą parą, geriausia, jei po mokslų ar darbo grįžusi namo juos išsiimtum ir leistum akims pailsėti.
Jei jau taip nutiko, kad teko miegoti su lęšiais akyse, jokiu būdu neskubėk ryte jų išsiimti. Rankinėje visada turėk akis drėkinančių lašų, tinkančių lašinti ant kontaktinių lęšių. Tik sudrėkinusi akis išsiimk kontaktinius lęšius, kitaip gali rimtai pažeisti akį!

Išlaidos
Akiniai - vienkartinė investicija. Vieną kartą sumokėjusi juos galėsi nešioti kad ir dešimtmetį. Kontaktiniai lęšiai truputį palengvins tau kišenę, juk juos dažniausiai teks pirkti kas mėnesį, o kur dar specialus skystis, konteineriai, akių lašai. Todėl pagalvok, ar tikrai galėsi leisti sau šį kasdienybę palengvinantį malonumą. Galbūt pradėk nuo vienadienių kontaktinių lęšių, kuriuos nešiosi eidama sportuoti ar į vakarėlį, o kasdien nešiok akinius. Daugelis merginų, vos pabandžiusios nešioti kontaktinius lęšius, nebenori grįžti prie akinių. Tačiau neskubėk išmesti savųjų. Kartojame, kad nuolat dėvimi lęšiai vargina akis, todėl būtina nešioti ir akinius. Atmink, kad grožis dar ne viskas, svarbiausia tavo sveikata!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis