Prakaitas: kaip efektyviai su juo kovoti?(PATARIMAI)

Yra grožio problemų, kurių aktualumas nepaiso metų laiko, oro sąlygų ar klimato. Taip taip, kalbu apie vieną didžiausių estetikų priešų – prakaitą.

Šį kartą apie biologinę jo reikšmę nekalbėsime. Prakaituoja kiekvienas, tačiau ką daryti, kad savas prakaito kvapas ir upeliai po pažastimis negadintų nuotaikos?

Mažink dienos kofeino dozę
Taip, visiškai teisingai perskaitėte. Kofeinas, kurio, tiesa, yra ne tik kavoje, bet ir kituose gėrimuose, tokiuose kaip arbata, energetiniai gėrimai, aktyvina medžiagų apytaką, o tuo pačiu ir prakaito liaukų darbą. Tokį ar panašų efektą taip pat suteikia karštas ir aitrus maistas. Tad jei norite dieną pasitikti gaivios, reguliuokite geriamų skysčių temperatūrą ir jų vartojimo kiekį.

Nervus į konservus
Tikriausiai pastebėjai, kad vos susinervinus ar pasijutus ne itin patogioje padėtyje kūną išmuša karštis, delnai sudrėksta, skruostus išmuša raudonis, o neretai – pažastyse susikaupia papildomos prakaito atsargos, kurios aptemptos palaidinės tikrai niekad nepuošia. Tad jei organizmo ir sveikatos gerovė nėra paskata, padedanti mažiau kreipti dėmesį į smulkmenas, lai dėmės po pažastimis ir nemalonus kvapas būna ta motyvacija, padėsianti nustoti graužti nagus dėl kiekvieno menkniekio. Vargu, ar daugelis stresinių situacijų yra vertos geltonų dėmių ant tavo gražiosios baltos palaidinės.

Dėvėk laisvesnius drabužius
Jei vis dėl to įtari, jog nenumaldomai artėja streso kupina diena, neturinti jokio specialaus aprangos kodo, dėvėk natūralaus audinio, lengvai krentančius drabužius. Patogi apranga taip pat gali prisidėti prie mažesnio prakaitavimo – stresas plius prakaitas lygu dvigubas stresas dėl prakaitavimo ir dar didesnis prakaitavimas dėl streso, kad pradėjai demonstruoti neestetiškus vaizdus po pažastimis. Esant būtinybei, kosmetikos parduotuvėse ieškok specialių priemonių (įklotų) skirtų pažastų prakaitavimui sugerti. Skamba juokingai, tačiau efektas garantuotas.

Šalink plaukus iš nepageidaujamų vietelių
Atitinkamose vietose užaugę plaukeliai – puiki vieta prakaito lašeliams kauptis, užsilaikyti ir skleisti aplinkiniams ir tau pačiai itin nepatrauklų kvapą. Jei plaukelių nebus – kvapas bus ne toks aitrus.

Naudok kokybiškas priemones nuo prakaitavimo
Įsitikink, kad tavo naudojamas dezodorantas iš tiesų kokybiškas ir veiksmingas. O jei jis neveikia taip, kaip reikėtų, tęsk paieškas ir ieškok tol, kol surasi tinkantį būtent tavo poreikiams patenkinti.
Tiesa, jei prakaitavimas tau atrodo pernelyg intensyvus ir pernelyg aštraus kvapo, tai gali byloti apie sveikatos sutrikimą, tad drąsiai pakalbėk su artimu žmogumi ir pasikonsultuok su gydytoju.

Daugiau grožio patarimų rasi Kotrynos bloge cukruje-funk.blogspot.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis