Kaip atsikratyti bjauriausių spuogų? Kosmetologės patarimai

Nebegali žiūrėti į veidrodį, prieš tai neužsidėjusi vieno kito makiažo sluoksnio, nes akis nuolatos bado įkyrūs ir neišnykstantys spuogai? Išspausti negalima, nespaudžiant jų geresnio rezultato taip pat nesimato... Med. kosmetologė Laura Sereičikienė sako, kad reikia laiku imtis aknės gydymo!

Spuogai (aknė) – sunkiai ir ilgai gydoma odos liga. Paauglystė nėra pagrindinė jų atsiradimo priežastis, tačiau jaunuolius ši problema kankina dažniausiai: paskutiniu metu padaugėjo 12 – 13 metų klienčių. Paaugliai odos priežiūrai dažnai neturi pakankamai kantrybės, bet, laikui bėgant, išmokus tinkamai rūpintis oda, galima išvengti aknės pasikartojimo.

Kiekviena mergina, susidūrusi su erzinančiu spuoguotumu, turi žinoti, kad geriausius gydymo rezultatus pavyks pasiekti tuomet, jei odos priežiūra rūpinsis ne vien savo jėgomis, o leisi problemą išspręsti kosmetologo bei dermatologo komandai.

Kodėl veidą nusėjo spuogai?

 Yra manančių, kad spuogai greitai ir savaime praeinantis paauglių susirgimas, į kurį galima nekreipti dėmesio, tačiau toks požiūris yra blogas. Dėl neišmanymo ar nežinojimo daugelis gali ne tik nepadėti, bet pakenkti sau ir savo odai – savigyda užsiimti tikrai nepatarčiau. Pasekmės gali likti itin nemalonios: antrinė infekcija, randai, pigmentinės dėmės... Spuogų atsiradimą ir ligos sunkumą lemia daug faktorių, kurie gali būti labai individualūs ir juos reikia pilnai ištirti. Manoma, jog aknės atsiradimui didžiausios reikšmės turi genetiniai faktoriai, kurie lemia plauko folikulo bei riebalinės liaukos komplekso anatominius ypatumus, hormoninės pusiausvyros lygį bei organizmo atsakomąsias imunines reakcijas į bakterijų poveikį.

Ką dabar daryti???

Anksti pradėjus gydymą, rezultatai bus tikrai geresni, tad stenkis užbėgti pasekmėms už akių. Jei spuogai – neįsisenėjusi problema, pamėgink odą gydyti vaistažoliniais augalais:


1. Vienas iš natūralių produktų – alavijas. Šis augalas turi tokių spuogų gydymui naudingų medžiagų kaip polisacharidas, ypač tinkamas pažeistai odai. Tereikia po prausimosi pažeistas odos vietas alavijo geliu.

2. Medetka – dar viena natūrali antivirusinė ir antibakterinė priemonė, taikoma gydant spuogus. Namuose galima pasidaryti medetkų kaukę ar jų nuoviru plauti odą, naudoti kaip toniką.

3. Arbatmedžio aliejus naudingas gydant bakterijų sukeltus spuogus. Prieš naudojant rekomenduojama jį truputį atskiesti, kitaip jis gali dirginti odą. Ir, žinoma, tuomet reikia tepti tas vietas, kurios yra pažeistos.


Med. kosmetologė Laura Sereičikienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis