4 dažniausios plaukų priežiūros klaidos, kenkiančios jų grožiui

Kiekviena mergina trokšta didžiuotis išpuoselėtas ir žvilgančiais plaukais. Tačiau kartais norėdamos pagerinti jų būklę iš tikrųjų jiems pakenkiame!

Daugelis merginų nežino, kad net tokios mažos detalės kaip vandens temperatūra ar šampūno konsistencija turi įtakos plaukų purumui ir žvilgesiui. Kokios yra dažniausios plaukų priežiūros klaidos ir mitai?

Tepant daug kaukių ar kondicionieriaus, išsišakojusius galiukus galima „sulipinti“.

Skaudi tiesa - jei galiukai išsausėjo ir išsišakojo, teks juos be gailesčio nukirpti. Jokia plaukų priežiūros priemonė galiukų tikrai nesulipins, todėl netikėk, ką spindinčiose reklamose kalba tobulais plaukais besipuikuojančios manekenės. Sveikų galiukų paslaptis - nuolatinė jų priežiūra ir reguliarus kirpimas. Ilgus plaukus reikėtų patrumpinti bent kas 3 mėnesius, taip jie atrodys tvarkingai ir neskilinės.
Turinčioms sausus plaukus patariame kasdien galiukus tepti plaukų aliejumi, taip jie neišsausės ir nesuskilinės.

Kuo dažniau plauni plaukus, tuo ilgiau jie išlieka švaresniais

Išplovus plaukus tu išplauni ir natūralų apsauginį galvos riebalų sluoksnį. Oda šį trūkumą bando kompensuoti, todėl riebalų išskiria daugiau, o tu patenki į užburtą ratą: plauni dažnai, nes plaukai greitai susiriebaluoja, o susiriebaluoja todėl, kad dažnai plauni.
Plaukai geriausiai jausis, jei plausi juos bent kas antrą dieną. Negali žiūrėti į susiriebalavusias plaukų šaknis? Išbandyk tikrą riebaluotų plaukų gelbėjimo stebuklą - sausą šampūną.

Jeigu dažnai kirpsi galiukus, plaukai greičiau augs

Nuo seno išlikęs grožio mitas, kad dažnai kerpami plaukai greičiau auga, yra visiška netiesa. Plaukų augimui įtaką turi genai, šiek tiek paspartinti šį procesą gali specialiais galvos masažais, tačiau nesitikėk, kad per mėnesį užsiauginsi ilgiausias kasas. Plaukas per parą paauga pusę milimetro, per metus - apie 15 cm. Todėl norint atsiauginti trumpai kirptus plaukus kirpyklą kuriam laikui teks pamiršti.

Dažnai keisdama šampūno rūšį sustiprinsi plaukus

Nors šampūnai turėtų plaukus paversti švaresniais, tačiau kai kurie šampūnai per ilgą laiką plaukų paviršiuje palieka apnašų ir sudėtyje esančio silikono sluoksnį, dėl kurio plaukai praranda žvilgesį. Šiuo atveju reguliariai, maždaug kas 3 mėnesius, šampūną pakeisti vertėtų. Tačiau jei ir naujajame šampūne galima rasti silikono, jokio skirtumo, kurį naudosi, plaukai vis vien nežvilgės. Todėl verta įsigyti specialų giliai valantį šampūną ir kartą per mėnesį juo išplauti plaukus. Taip būsi tikra, kad plaukų paviršiuje nesikaups nepageidautinos apnašos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis