Grožio galia: vilnietė pagaliau gali šypsotis

Radiatoriai, geležinkeliai, metalinė šypsena – tai tik keli žinomi dantų tiesinimo kabių, populiariai vadinamų breketais, pavadinimai. Išgirdus apie breketus dažnai merginai prieš akis iškyla anksčiau populiaraus serialo herojės Betės portretas.

Žinoma, pašaipų bijoti neverta, nes rezultatas – daili ir taisyklinga šypsena – yra verta visų pastangų. Tačiau toms, kurios negali net įsivaizduoti „pakaustytos“ burnos, šiuolaikinė ortodontija siūlo visiškai nepastebimą dantų tiesinimo būdą – vidinius breketus „Incognito“.
Vilniuje įsikūrusios odontologijos klinikos „Dantų harmonija“ gydytoja ortodontė Eugenija Bučinskienė drąsiai vadina „Incognito“ breketus šiuolaikinės ortodontijos aukštuoju pilotažu. „Kartu su „Incognito“ breketais baigėsi ir metalinių burnų era, kai norint turėti gražią šypseną tekdavo susitaikyti su estetiniais nepatogumais“, – sako E. Bučinskienė.

Ne tik paauglystės kompleksas

Neretai keli kreivi dantys ir nepasitenkinimas savo šypsena yra nurašomi paauglystės kompleksams.
„Tačiau ne viena jau brandaus amžiaus sulaukusi moteris, užsukusi pasikonsultuoti dėl kuo mažiau pastebimų šypsenos koregavimo būdų, pripažįsta, kad tai, ką tėvai vadino tiesiog kartu su paauglyste išaugsimu dalyku, iš tiesų liko iki šių dienų – jos tebekompleksuoja, tiesiog įprato šypsotis taip, kad problema mažiau matytųsi“, – sako gydytoja ortodontė.
Bet nejaugi verta pasmerkti patį mylimiausią žmogų – save – kančiai niekada nuoširdžiai nesišypsoti nuo ausies iki ausies?
„Iš tiesų – neverta. Ypač dabar, kai dantų tiesinimas gali vykti visiškai nepastebimai“, – sako E. Bučinskienė. Tą patvirtintų ir kiekvienas, pasiryžęs eiti link svajonių šypsenos – dažnam tai tarsi kelias į išsilaisvinimą.


Eugenija Bučinskienė

Vidiniai breketai išlaisvino šypseną

Šešiolikmetė vilnietė hiphopo šokėja Austė Kunigėlytė, tarp kurios žavingų bruožų sunku į pirmą vietą neišskirti plačios nuoširdžios šypsenos, su vidiniai breketais nesiskyrė beveik dvejus metus ir dabar tą laikotarpį prisimena kaip smagų gyvenimo etapą.
„Mano gyvenimo credo – „Nevaržyk savęs!“, tad tol, kol jaučiau kompleksą šypsotis, nesijaučiau gerai. Išoriniai breketai man atrodė tarsi gyvenimas su tatuiruote ant kaktos – visi į juos atkreiptų dėmesį. Todėl sužinojusi apie „Incognito“ breketus, tvirtinamus vidinėje dantų pusėje, iškart ryžausi ilgai lauktiems pokyčiams. Dveji metai neprailgo – tai vos dvylika vizitų pas gydytoją ortodontę. Ir daug komplimentų iš bičiulių, kurių dauguma nė neįtarė, kodėl pradėjau daugiau ir plačiau šypsotis. Juk teigiami pokyčiai pasimatė vos po kelių mėnesių“, – pasakoja Austė.
Tačiau dabar ne komplimentai merginai svarbiausi. „Tai, kad galiu šypsotis taip, kaip noriu ir tiek plačiai, kiek noriu, yra labai svarbu. Jaučiuosi išsilaisvinusi!”, – atvirauja mergina.


Austė KunigėlytėNepastebimas šypsenos tobulinimo būdas

Vidiniai breketai „Incognito“ gaminami individualiai pagal kiekvieno paciento dantų lankų antspaudus, yra itin ploni, plokšti ir labai tvirti. Jie optimaliai priglunda prie dantų paviršiaus ir tvirtai juos laiko, todėl leidžia pasiekti norimą gydymo rezultatą, yra patogūs.
Įgudus, lengvesnė yra ir vidinių breketų priežiūra. Jų pagrindas uždengia beveik visą vidinį danties paviršių, todėl lengviau juos valyti, nesikaupia apnašos. Tyrimais įrodyta, kad tikimybė atsirasti ėduoniui gydantis vidiniais breketais „Incognito” yra beveik penkis kartus mažesnė nei pasirinkus išorinius breketus. 

„Tačiau svarbiausia, kad vidiniai breketai yra vien tik gydytojo ir paciento reikalas – aplinkiniai mato tik šypsenos pokyčius, o ne koreguojančius įtaisus“, – sako gydytoja E. Bučinskienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis