Kalėdinis persivalgymas: kaip jo išvengti ir išsaugoti figūrą?

Kiekvienas žino svarbiąją Kūčių tradiciją: ant stalo privalo būti 12 patiekalų ir kiekvieno jų būtina paragauti. Kalėdų rytą – nauji valgiai, o kur dar dovanų gautos saldainių dėžutės, kalnas mandarinų, pyragėlių, šokoladinių senių...

Klausimas kasmet – vienas: kaip nepersivalgyti?! Nors skamba neįtikėtinai, tačiau visko paragauti, kiekvienu patiekalu pasimėgauti ir nepersivalgyti tikrai įmanoma. Tereiks atsiminti keletą patarimų, kurių dėka vėliau nereikės jaudintis dėl veržiačio sijono ar po švenčių priaugtų kilogramų.

1. „Matuok“ savo porcijas. Jeigu kiekvieno iš 12 patiekalų tik paragausi, tikrai nesijausi apsunkusi ir persivalgiusi. O geriausia – liks vienos saldiesiems malonumams! Todėl į savo lėkštę įsidėk po mažą gabalėlį kiekvieno patiekalo ir neskubėk visą lėkštę ištuštinti per akimirką. Sotumo jausmas ateina tik po 20 minučių!

2. Šventinė treniruotė. Niekas nesako, kad privalai prie šventinio stalo daryti pritūpimus ar vietoj dovanų pakavimo Kalėdų rytą bėgti krosą. Tačiau jei per šventes išliksi aktyvi, kils mažiau pagundų persivalgyti. Rask progą būti gryname ore, pasivaikščiok su artimaisiais, tvarkyk namus, paprasčiausiai kuo mažiau sėdėk prieš televizorių su lėkšte rankose!

3. Atsargiai rinkis gėrimus. Atmink, kad gazuotuose gėrimuose yra daugybė cukraus, todėl jei tik turi galimybę, pakeisk juos paprasčiausiu vandeniu. Tokie gėrimai tikrai nėra pats sveikiausias pasirinkimas, todėl mėgaukis jais su saiku.

4. Palepink save. Švenčių laikotarpiu mes labiau nei bet kada norime save lepinti: laukiame dovanų, puošiamės, keičiame šukuoseną, ir, žinoma, valgom skanėstus. Todėl svarbu save lepinti visapusiškai, o ne tik maistu. Juk jei užsiimsi savęs gražinimo procedūromis, liks mažiau laiko valgymui iš nuobodulio. Pagulėk vonioje, pasidaryk manikiūrą, palepink plaukus kauke, o kūną – kremu, nušveisk veido odą ir t.t.

5. Atmink, kad ištaigingi patiekalai – tik šventės dalis, o ne jos esmė. Mėgaukis artimųjų dėmesiu ir meile, džiaukis dovanomis, stenkis kiekvienoje akimirkoje įžvelgti teigiamų dalykų ir visa širdimi pajusk, kad atėjo gražiausios žiemos šventės. Todėl gerbk savo alkį ir prie šventinio stalo: valgyk, kol pasijusi soti, ir atmink, kad nebūtina visų patiekalų „sudoroti“ iškart – jie juk niekur nedings, o tu išvengsi nemalonaus persivalgymo jausmo ir savigraužos. Gražių ir skanių švenčių!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis