Gudrybė: kaip greitai panaikinti netikėtai išdygusį spuogą?

Mažieji nenaudėliai spuogai visuomet išdygsta pačioje matomiausiose veido vietoje ir būtinai tada, kai laukia svarbus renginys, pasimatymas ar vakarėlis.

Tačiau rūpintis dėl jų tikrai neverta (ar žinojai, kad stresas - taip pat viena dažniausių spuogų atsiradimo priežasčių?), geriau spuogą gydyk ne vienos merginos ir tikrai ne kartą išbandytais būdais.

Citrinų sultys

Galbūt nežinojai, tačiau natūralios citrinų sultys yra puikiausia pirmosios pagalbos priemonė kovojant su spuogais. Tiesa, jos privalo būti šviežiai spaustos namuose, o ne pirktos parduotuvėje. Nuplauk veidą šiltu vandeniu, nusausink jį ir į citrinos sultis pamirkiusi vatos pagaliuką tepk sultis ant spuogų. Sultis reikia tepti keletą kartų per dieną, taip spuogas greičiau išdžius.

Česnakas

Kita, tiesa, ne itin maloniai kvepianti naminė kovojimo su spuogais priemonė yra česnakas. Perpjauk česnako skiltelę per pusę ir „šlapiąja“ jo dalimi keletą kartų per dieną pamasažuok spuogą. Česnake esančios medžiagos paspartins greitesnį spuogo gijimą.

Arbatmedžio aliejus

Vaistinėse parduodamas arbatmedžio aliejus - nuo seno kovai su spuogais naudojama priemonė. Ji ypač tinka toms, kurios negali susilaikyti neišspaudusios spuogo. Jeigu spuogą spausi švariai nuplautomis rankomis, o jį patį dezinfekuosi prieš ir po spaudimo, jis tikrai greičiau dings, tačiau atmink, kad rizikuoji po tokio spaudimo įgyti mažą randelį. Todėl geriau spuogą kas kelias valandas tepk arbatmedžio aliejumi, taip sumažinsi paraudimą ir patinimą.

Spuogus džiovinanti priemonė

Netikėtiems spuogams gydyti taip pat gerai tinka kosmetikos parduotuvėse pardavinėjamos džiovinamosios priemonės nuo spuogų. Dažniausiai jas patariama naudoti vakare prieš einant gulti, kad veikliosios medžiagos per naktį tinkamai paveiktų spuogą. Tepk tokią priemonę vos tik pastebėjusi spuogą ir taip užkirsi kelią jų plitimui ar didėjimui.

Maskavimas

Dažniausiai per vieną naktį spuogas neišnyksta, todėl ryte nori nenori jį teks maskuoti. Privalu turėti antibakterinį maskuoklį, nes jei maskavimui naudosi įprastinį makiažo pagrindą, jis tik dar labiau užkimš spuogą. Jeigu antibakterinio maskuoklio neturi, gali patepti spuogelį arbatmedžio aliejumi, palaukti, kol jis išdžius, ir tik tuomet plonu sluoksniu tepti makiažo pagrindą ar birią pudrą. Tačiau šiuo triuku nepiktnaudžiauk, geriau įsigyk maskavimui tinkamą priemonę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis