Įpročiai, kurie padės sulieknėti iki šiltojo sezono pradžios

Sakai, kad vasara dar toli už kalnų? Galime nuraminti: kūno pokyčiams reikia daug daugiau laiko, nei rodo tavo atostogų kalendorius. Todėl geriausias laikas pradėti rūpintis savo figūra yra dabar!

O kad tavo treniruotės ir sveika mityba būtų dar efektyvesnės, neužmiršk mažų, bet labai svarbių gudrybių, kurios padės drąsiai demonstruoti naująjį maudymosi kostiumėlį.

Pamiršk žaibiškus lieknėjimus
Jeigu turi tikslą iki vasaros žūtbūt numesti kuo daugiau svorio, tokius planus gali dabar pat pamiršti. Puikiai žinai, kad visos griežtos dietos grįžta su didžiule kompensacija. Negaudamas reikalingų medžiagų, organizmas sulėtins medžiagų apykaitą, taupys kiekvieną kaloriją, taip gali net sustorėti! Todėl geriau nusiteik pakoreguoti savo mitybos įpročius ir gerbk savo kūną. Tai vienintelis būdas pasiekti normalias apimtis neatsisakant valgymo malonumo.

Būk realistė
Per savaitę sveikai numesti gali vos vieną kilogramą, ne daugiau. Drastiškomis dietomis prarasi tik skysčius, tačiau visi riebalai išliks. Negalvok, kad iki vasaros sugebėsi sulieknėti penkiolika kilogramų. Geriau planuok stiprinti raumenis ir ištvermę, o kilogramai tada po truputį nyks savaime.

Sportas - visam gyvenimui
Negalvok, kad pora mėnesių pasikankinsi treniruoklių salėje ir raumenys išliks visam gyvenimui. Gaila, bet netreniruojami raumenys tiesiog nyksta. Todėl leisk sau eksperimentuoti ir atrask širdžiai ir kūnui mielą sportą. Tuoj prasidės judėjimo metas, tačiau kol dar lauke sniegas, rinkis treniruotes sporto salėje, baseine ar ilgus pasivaikščiojimus parke. Bet koks judėjimas duoda naudos, todėl ieškok progų bent truputį pajudėti. Atsisakyk lifto, visur vaikščiok pėsčiomis ar važiuok dviračiu, vietoj vartymosi ant sofos tvarkyk namus, eik į diskoteką. 

Mityba garantuoja 80 procentų sėkmės
Išsiaiškink, kas tavo mityboje lemia svorio svyravimus. Galbūt mėgsti persivalgyti prieš miegą? Daugelis merginų mėgsta vienu metu valgyti ir užsiiminėti kita veikla: žiūrėti televizorių, skaityti, naršyti internete. Tyrimai rodo, kad taip suvalgoma dvigubai daugiau maisto nei reikia! Valgymui skirk visą savo dėmesį, taip greičiau pasisotinsi. Įprastas porcijas dalink į dvi dalis. Suvalgyk vieną jų ir pagalvok, ar vis dar esi alkana. Kai žmogus valgo sąmoningai, jam reikia daug mažiau maisto, kad pasisotintų.
Jei gali, atsisakyk druskos (ji verčia organizmą kaupti skysčius), mažink cukraus kiekį, venk baltos duonos gaminių. Pradėk nuo skanių salotų receptų ir retkarčiais leisk sau pasmaližiauti. Tačiau atmink, kad turi išdeginti daugiau, nei suvalgai, todėl prieš sėsdama prie stalo visada rinkis sveikesnį variantą.

Motyvuok save
Kodėl nori sulieknėti? Nori gerai jaustis paplūdimyje? Ruošiesi išleistuvėms ar kitam dideliam renginiui? Surašyk sąrašą priežasčių, kodėl tą ypatingą dieną geriau jausiesi, neturėdama tų papildomų centimetrų. Kasdien jį perskaityk, ypač, kai tingi sportuoti ar nori tiesiog prisikimšti picos. Tai pat gali apdovanoti save už pirmuosius rezultatus. Pasilepink: užsisakyk masažą ar manikiūrą, taip pailsėsi nuo streso ir įgausi naujų jėgų siekti savo tikslo.

Nenuleisk rankų
Galbūt tai nebus ta vasara, kai išdrįsi debiutuoti vilkėdama bikinį. Tačiau net jei neina lieknėti tiek, kiek nori, nenuleisk rankų. Kelias į normalų svorį - ilgas ir pilnas netikėtumų. Todėl jokiu būdu savęs nebausk visiškai apribodama mitybą ar bėgiodama ilgiausius krosus. Reikia daug valios pastangų gyventi sveikiau, bet žmonės, pamatę pirmuosius rezultatus, paprastai randa jėgų judėti pirmyn. Guosk save, kad toliau apimtys tik mažės, o juk dėl to verta dar porą pritūpimų padaryti...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis