Pažastų plaukeliai: kaip juos šalinti efektyviau?

Pažastys – bene dažniausiai merginų depiliuojama ar skutama kūno vieta. Vienos plaukelius šalina paprasčiausiai peiliukais, kitos naudoja epiliatorių, trečios renkasi vaško juosteles – būdų yra įvairiausių, o kaip išsirinkti sau tinkamą?

Renkantis tinkamiausią būdą pažastų plaukeliams šalinti, derėtų atsižvelgti į plaukelių išvaizdą, odos jautrumą, ir, žinoma, tavo „atsparumą“ skausmui.

Skutimas

Šalinti pažastų plaukelius skutant tikrai paprasta. Tereikia turėti vienkartinių peiliukų ir skutimosi želės. Tačiau skutimas, pats neskausmingiausias plaukelių šalinimo būdas, turi vieną minusą – plaukeliai pradeda atauginėti jau kitą dieną, todėl pažastis skusti reikia kasdien. Dėl dažno skutimo pažastų oda sausėja, gali atsirasti žaizdelės, įbrėžimai. Ilgainiui skutant plaukeliai atauga žymiai storesni.

Kaip palengvinti skutimą: jeigu negali pakęsti skausmo, skutimas – tavo pažastų plaukelių šalinimo būdas. Naudok vienkartinius skutimosi peiliukus, nelauk, kol turimi atšips ir braižys ir taip jautrią pažastų odą. Jei neturi skutimosi želės, gali naudoti plaukų kondicionierių, tik jokiu būdu neskusk sausos odos – gali smarkiai jai pakenkti. Nepamiršk reguliariai patepti pažastų drėkinamuoju kremu, nes dėl dažno skutimo oda ims sausėti.

Plaukelių šalinimas epiliatoriumi

Jeigu negali pakęsti, kad nuskusti pažastų plaukeliai jau po dienos atauga, ir nebijai dilgčiojančio skausmo, vertėtų išbandyti plaukelius šalinti elektriniu epiliatoriumi. Epiliatorius – prietaisas, kurio besisukančioje galvutėje įtaisyta daugybė mažų pincetų, kurie epiliatoriumi braukiant per odą išrauna plaukelius. Jeigu iki šiol plaukelius skutai, juos teks paauginti bent iki 2mm ilgio ir pirmą kartą šalinant epiliatoriumi skaudės labiausiai. Geriausia juos šalinti prieš save pasistačius veidrodį ir jokiu būdu ne vonios kambaryje - drėgmė ir elektroniniai prietaisai gali būti labai pavojingas derinys. Įsitikink, kad pažastys – visiškai sausi, kitaip pincetai „kabins“ ir odą, o taip gali pažeisti odą ir dėl to atsiras paraudimų. Epiliatoriaus nespausk giliai į odą, nes gali ją taip subraižyti.

Kaip palengvinti plaukelių šalinimą epiliatoriumi: kai kurioms merginoms skausmą sumažinti padeda karštas dušas ar pagulėjimas vonioje prieš imantis depiliacijos. Tačiau po jų pažastis gerai nusausink, gali naudoti netgi popierinį rankšluostį pažastims, kad įsitikintum, jog oda tikrai sausa. Svarbiausia – neskubėk, raunant mažesnį plaukelių kiekį vienu metu skaudės mažiau.

Šalinimas vašku

Pirmą kartą plaukelių šalinti namie nepatartina . Pirmajam šalinimui nueik pas profesionalą, o vėliau galėsi vaško juostelėmis darbuotis ir namuose. Svarbiausia taisyklė – jokiu būdu neplėšk visos pažasties plaukų vienu metu, nes taip gali atsirasti kraujosruvos, kurios liks visam gyvenimui! Susikarpyk vaško juostelę maždaug 1cm pločio juostelėmis, pašildyk jas tarp delnų arba ant radiatoriaus, kad vaškas šiek tiek patirptų, ir atsargiai klijuok vieną šalia kitos ant pažasties plaukelių, kol padengsi visą norimą depiliuoti plotą. Tuomet imk po vieną juostelę ir plėšk staigiu judesiu. Depiliacija vašku – pati skausmingiausia plaukelių šalinimo procedūra, tačiau rezultatu galėsi džiaugtis kelias savaites.

Kaip sumažinti depiliacijos vašku skausmą: padeda vandens procedūros, tačiau atmink, kad pažastys turi būti sausi, kitaip vaškas neprilips prie plaukelių. Taip pat dažnai merginoms depiliacija būna skausmingesnė prieš pat mėnesines, todėl geriausia depiliaciją atlikti vos pasibaigus mėnesinėms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis