Lieknėjimo būdas, leidžiantis valgyti be apribojimų. Ar jis pakeis dietas?

Atėjus pavasariui daugelis merginų susimąsto apie svorio metimą ir ieško būdų, kaip tai padaryti. Tačiau nors jau daugybę metų mitybos specialistai tikina, kad dietos suteikia trumpalaikį, vadinamąjį „jo-jo“ efektą (kai numestas svoris sugrįžta su kaupu), tačiau merginos vis vien tikisi stebuklingo ir, pageidautina, greitai suveikiančio rakto į lieknumą.

Pasirinkus dietą tenka atsisakyti mėgtsamo maisto, riboti save ir jokiu būdu nenusižengti dietos taisyklėms, kitaip kilogramų numesti nesvajok. O kas, jei spjautume į dietas ir pradėtume valgyti viską, ką norime? Sakysite, kad atsakymas vienas – laukia didelis antsvoris. O kas, jei pasakysime, kad galima lieknėti valgant picą?

Amerikietė žurnalistė Kelsey Miller(29) beveik 20 metų gyveno nuo vienos dietos iki kitos, tačiau vis vien visą gyvenimą buvo apkūni. „Pavargau būti stora, todėl nusprendžiau mesti dietas“, - pasakojo Kelsey. Skamba kaip didžiausia nesąmonė, taip? Pasirodo, Kelsey pradėjo projektą portale, kuriam dirba, refinery29.com, pavadinimu „The Anti-Diet project“. Jo esmė – Kelsey per metus bandys be jokių dietų ir „mirtinų“ treniruočių atsikratyti antsvorio, gyventi sveikai ir suderinti aktyvią veiklą kartu su savo kasdienybe. Ir visa tai – neatsisakant picos!

Kelsey ėmė gilintis į „Intuityvųjį valgymą“, sistemą, kuria besivadovaujantys žmonės valgo viską, ką tik nori ir kiek tik nori. Taip, jie klausosi savo vidinių alkio ir sotumo signalų, mėgaujasi kiekvienu kąsniu ir neskirsto maisto į „gerą“ ar „blogą“. Pica ar salotos – abu patiekalai yra tiesiog maistas, kurį valgyti – normalu. Tačiau ilgai dietų laikęsi žmonės jau nebežino, ko jie iš tikrųjų nori, jie žino, kokio maisto valgyti jiems negalima, o kokį – galima. Tik ne per daug! Kelsey savo patirtimi bando įrodyti, kad kūnas nėra kvailas, jis žino, kokių medžiagų jam reikia ir pats to „paprašo“. „Kai ėmiausi „Intuityvaus valgymo“, pirmiausiai reikėjo duoti sau leidimą valgyti. Bet ką! Tai ir prasidėjo: pica pusryčiams? Žinoma! Bandelės pietums? Kodėl gi ne? Mano kūnas buvo ištroškęs taip ilgai draustų valgyti angliavandenių, todėl rijau viską iš eilės. Tačiau po keleto dienų atėjus pietų metui pagalvojau - o ko gi aš noriu iš tiesų? Atsakymas buvo kopūstų salotos su lašiša. Ir jomis mėgavausi lygiai taip kaip pica!“, - atradimais dalinosi Kelsey.

Klausyti savo kūno – pagrindinė „Intuityvaus valgymo“ taisyklė. Reikia „išgirsti“, kada organizmas nori valgyti, bet lygiai taip pat reikia atkreipti dėmesį, kada pasisotinama. Kiekvienas kąsnis privalo būti sąmojingas, o ne suvalgytas „iš inercijos“. Taip valgyti – normalu, taip žmonės valgė prieš daugelį metų, kai neegzistavo jokios dietos. Išalkau – pavalgiau, kol pasisotinau. Ir valgiau tai, ką noriu!

Kelsey savo projektą tęs vienerius metus. Ji jau pradeda atrasti, koks maistas iš tikrųjų jai patinka, kokio treniruoklio nekenčia, o kodėl treniruotės su asmeniniu treneriu – tikra palaima. „Noriu tapti ir išlikti sveikia“, - savo projekto straipsniuose rašo Kelsey. Todėl susigundžiusi dar viena dieta atmink, kad visą gyvenimą jos laikytis negalėsi, o pradėjusi valgyti įprastą maistą susigrąžinsi svorį su kaupu. Tai gal geriau valgyti... normaliai?..


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis