Spuogai: spausti ar maskuoti?

Visos žinome, kad spuogus spausti - nevalia. Tačiau ar rastume tokią merginą, kuri nė karto gyvenime nėra spuogo išsispaudusi? Kartais tiesiog pritrūksta kantrybės netikėtai išdygusį nenaudėlį gydyti ar kruopščiai užmaskuoti.

Tikrai būna situacijų, kai spuogą žūtbūt turi išspausti, ir nieko nito nebe padarysi. Tačiau atmink, kad turi pasirinkti: arba spaudi, arba maskuoji, nes jei bandysi maskuoti išspaustą spuogą, gali sukelti rimtą odos infekciją.

Spausk, jei...

...spuogas nėra skausmingas, o jo viršūnė - balta. Žinoma, net ir tokį spuogą spausk tik kritiniu atveju, nes kiekvieną kartą spausdama spuogą rizikuoji turėti mažą randelį ar patamsėjusią odą ten, kur buvo spuogas. Todėl prieš spausdama spuogą nusiplauk rankas, nuvalyk jį dezinfekcine priemone, o pirštus apvyniok popierinėmis servetėlėmis. Spausdama spuogą nesistenk jo iš visų jėgų sutraiškyti. Jei spuogas neišsispaudžia lengvai spustelėjus, palik jį ramybėje, spausdama tik daugiau bėdos prisidarysi. Išspaudus spuogą patepk specialia (geriausia - džiovinančia) priemone nuo spuogų ir stenkis jo nebeliesti.

Maskuok, jei...

...tavęs laukia svarbus renginys, teks bendrauti su žmonėmis ar fotografuotis. Nemanyk, kad jei spuogą užmaskuosi, problema dings. Storas pudros sluoksnis trukdo spuogui gyti ir gali situaciją dar pabloginti. Todėl jei jau nusprendei spuogą užmaskuoti, pirmiausiai nuvalyk viso veido odą toniku, o tuomet ant spuogo patepk specialiai spuoguotai odai skirtu losjonu arba serumu. Nemanyk, kad spuogams nereikia drėkinimo! Maskavimui geriausiai tiks priemonės, pagamintos vandens, o ne aliejaus pagrindu. Vandens pagrindu pagamintas makiažo pagrindas yra „lengvesnis“ nei aliejinis, todėl ne taip apsunkina odą ir leidžia spuogams gyti greičiau.

Neliesk, jei...

...neprivalai nei spausti, nei maskuoti. Leidi savaitgalį namuose ir net nesiruoši nusivilkti pižamos? Tai kam tada spuogą „kankinti“? Jeigu tik turi galimybę, spuogo neliesk, geriau gydyk jį specialia spuogus džiovinančia priemone. Neturi tokios? Gali veiksmingų priemonių pasigaminti ir namuose. Receptą rasi ČIA

Didžiausio tiražo mėnesinis žurnalas „Panelė“ visuomet stebina unikaliomis istorijomis, savitu požiūriu, ryškiomis fotosesijomis ir nepakartojamais herojais.
Ar norėtum, kad žurnalas atkeliautų pas tave kas mėnesį? Dalyvauk konkurse ir laimėk žurnalo „Panelė“ prenumeratą 3 mėnesiams! Atsakyk į apačioje pateiktus klausimus ir neužmiršk įrašyti savo vardo, pavardės bei elektroninio pašto adreso.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis