Specialistė pataria: kokios priemonės išgelbės išsausėjusius plaukus?

Kasdien mūsų plaukai patiria daugybę iššūkių. Žvarbus vėjas, saulė, džiovinimas ir net šukavimas neigiamai veikia plauko paviršių, todėl laikui bėgant jis silpnėja. Ilgainiui tai lemia ir pastebimas plaukų problemas, tokias kaip lūžinėjantys ir skilinėjantys galiukai, padidėjęs vėlimasis ir kitas.

Pasak, „Dove“ plaukų priežiūros produktų vadovės Marit Soha, šias problemas spręsti galime pasirinkdami tinkamas priemones, vis tik tai ne visuomet taip lengva.

Ar naudojame tinkamą šampūną?

„Pirmasis žingsnis, žinoma, yra tinkamo šampūno pasirinkimas. Deja, tik trečdalis moterų, spręsdamos pažeistų plaukų problemas, naudoja tam tinkamą šampūną“, - pastebi M. Soha. Pasak jos, netinkamai prižiūrimi plaukai netenka jiems itin svarbaus baltymo – keratino, todėl plaukai ima lūžinėti, tampa silpni. Dėl to nualintiems ir pažeistiems plaukams reikėtų rinktis atstatomąjį šampūną, kuris ne tik švelniai valo galvos odą, be ir yra praturtintas plaukams taip būtinu keratinu.

Kondicionierius būtinas

Klaidinga manyti, kad kasdienei plaukų priežiūrai pakanka tik šampūno. Rūpindamosi savo plaukais, turėtume nepamiršti ir kondicionieriaus. Jis suglotnina plaukų paviršių, todėl šie tampa švelnūs, mažiau veliasi, juos lengviau šukuoti. Siekiant geriausių rezultatų, specialistai pataria rinktis to paties gamintojo priemones, pavyzdžiui, intensyvaus poveikio atkuriamąjį šampūną ir kondicionierių. Deja, dėl laiko stokos kondicionierių naudojame ne visada, todėl skubančioms Marit pataria rinktis nenuplaunamą kondicionierių, kurio nereikia nuskalauti. Besvorės dalelės įsigeria į plaukų paviršių, suteikdamos jiems glotnumo, tačiau jų neapsunkindamos.

Plaukų kaukė – bent kartą per savaitę

Pasak M. Soha, plaukų kaukės yra skirtos tam, kad padėtų atkurti pažeistą plauko struktūrą iš vidaus, praturtindamos jį keratino atsargomis. Jos ypač naudingos visų tipų plaukams – sustiprina ir pamaitina plaukus, todėl šie tampa atsparesni neigiamam aplinkos poveikiui, sumažėja jų elektrostatinis krūvis. „Paprastai, įtrynus kaukę į plaukų paviršių rekomenduojama ją palaikyti kiek ilgiau nei įprastą kondicionierių. Vis tik, dabar galima rinktis itin greito poveikio kaukes, kurios veikia jau per keliolika sekundžių“, - sako Marit Soha.

Tinkama plaukų priežiūra yra itin svarbi pavasarį, kai plaukai yra nusilpę po šaltos žiemos. Tam nebūtina įsigyti keliolikos skirtingų priemonių – tinkamai parinktas šampūnas, kondicionierius ir kaukė yra sveikų ir gražių plaukų pagrindas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis