Pavojinga dieta: uždrausta lieknėjimo manija netikėtai grįžta

Jeigu esi ištikima panele.lt skaitytoja, tikrai ne kartą esi skaičiusi apie internetines lieknėjimo manijas ir kaip pasaulio dietologai deda visas pastangas, kad nebeliktų nesveikai liekno kūno kulto.

Dar visai neseniai „Instagram“ ar „Tumblr“ mirgėjo nuo griežtas dietas ar net badavimą propaguojančių paveikslėlių ar citatų. Merginos dalinosi nuotraukomis, kuriose demonstravo savo kaulėtas rankas, ryškų tarpą tarp šlaunų ar kitas „madingas“ lieknėjimo tendencijas. Tačiau toks elgesys ilgainiui buvo uždraustas: dabar įvedus į paieškos sistemą žodžius, reiškiančius anoreksiją, valgymo sutrikimus ar ekstremalias dietas, socialiniuose tinkluose pasirodo žinutė, raginanti kreiptis į valgymo sutrikimų specialistus.

Naivu tikėtis, kad štai toks draudimas užkirs kelią besaikiam lieknėjimo kultui. Užkietėjusios dietų šalininkės susigalvoja naujų raktažodžių, kuriais žymi sveikam kūno suvokimui kenkiančius paveikslėlius ir randa kitų būdų savo manijai patenkinti.

Štai naujausias - dėvėti vienodas raudonas apyrankes, reiškiančias, kad „tu ištikima savo dietai“ bei taip padedančias atpažinti kitus lieknėjimo manijų šalininkus. Tačiau šiomis apyrankėmis prekiaujančių parduotuvės teigia, kad ant apyrankės nerasi jokio logotipo ar užrašo, kad tu esi „Pro-Ana“ (anoreksijos šalininkė), ir išliksi diskretiška. Tačiau ši prasmė - iškreipta. Pasirodo, raudonos apyrankės buvo sukurtos dėvėti besigydantiems nuo valgymo sutrikimų, o ne juos reklamuoti.

Šioms apyrankėms pasirodžius internete iškart pasipylė tūkstančiai komentarų, sakančių, kad tokiu būdų valgymo sutrikimai yra tiesiog reklamuojami. Merginos nesuvokia, kad liguistas noras sulieknėti yra sutrikimas, o ne gyvenimo būdas, kurį renkiesi pati. Valgymo sutrikimai - rimta, o kartais net ir mirtina liga, po kurios atsitiesti ir visiškai pasveikti prireikia ne vienerių metų. Todėl dar kartą primename, kad žavėtis dietomis ir greitais bei drastiškais lieknėjimo būdas - ne tik neverta, bet gali būti ir labai pavojinga...


Didžiausio tiražo mėnesinis žurnalas „Panelė“ visuomet stebina unikaliomis istorijomis, savitu požiūriu, ryškiomis fotosesijomis ir nepakartojamais herojais.
Ar norėtum, kad žurnalas atkeliautų pas tave kas mėnesį? Dalyvauk konkurse ir laimėk žurnalo „Panelė“ prenumeratą 3 mėnesiams! Atsakyk į apačioje pateiktus klausimus ir neužmiršk įrašyti savo vardo, pavardės bei elektroninio pašto adreso.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis