7 keisti patarimai plaukų grožiui, kurie veikia

Jei nori gražių plaukų, jais reikia rūpintis taip, kaip veido oda ar figūra. Vien patepti kondicionieriumi po šampūno nepakaks. Kas savaitę būtina palepinti kaukėmis ir sutepti argano aliejumi. O kur dar plaukų apsauga nuo saulės, karštų formavimo įrankių, baseino vandens? Tačiau plaukų priežiūra gali būti kur kas paprastesnė, jei žinosi kelias gudrybes.

Nori šviesių sruogelių, bet eiti į kirpyklą brangu? Iš karto įspėjame, jokių eksperimentų namuose su plaukų dažais. Ypač šviesinant plaukus sruogelėmis. Gero ar pavykusio rezultato tikrai nelauk. Geriau pasikliauk močiučių laikų plaukų šviesinimo triuku. Į dubenį išspausk vienos citrinos sultis. Jose sudrėkink švarų (geriausia naują) dantų šepetėlį ir juo brauk nuo plaukų šaknų iki galiukų. Toliau visą darbą atliks saulė – saulėkaitoje pabūk apie 45 minutes. Šį procesą pakartok kelias dienas iš eilės ir turėsi šviesiomis sruogelėmis išmargintus plaukus.

Baseinų vandenyje esantis chloras itin kenkia plaukams, o dažytiems šviesiai suteikia geltoną atspalvį. Prieš lipdama į baseiną plaukus sudrėkink ir sutepk nedideliu kiekiu kondicionieriaus. Drėgni plaukai sugeria kur kas mažiau vandens, o kondicionierius užtikrina papildomą apsauginį sluoksnį.

Jei plaukai nuolat šiaušiasi, šluostyk medvilniniais marškinėliais ir džiovink šalto oro srove. Rankšluostis gali pažeisti plaukus, o medvilniniai marškinėliai tiesiog sugers vandenį. Ištrinkus plaukus jų negalima gręžti, sukti – nusausinti reikia švelniai spaudžiant. Taip pat niekada nedžiovink karštu oro. Jis nudegina plauką.

Tamsiaplaukės namuose gali pasidaryti sausą šampūną. Jis pravers kai nėra laiko išsitrinkti plaukus arba kai nėra vandens. Jam reikės dviejų šaukštų kakavos miltelių (ne kakavos gėrimo, bet 100 proc. kakavos miltelių), tiek pat kukurūzų krakmolo ir žiupsnelio cinamono. Šiuo mišiniu reiktų ištrinti riebaluotas plaukų šaknis ir gerai iššukuoti. Plaukai ne tik atgaus švaros įspūdį, bet ir kvepės.

Plaukų verpetai ar augantys nauji plaukai gali vesti iš proto. Tačiau ir juos galima suvaldyti. Apipurkšk dantų šepetėlio galvutę stipriu plaukų laku ir sušukuok styrančius plaukelius.

Jei plaukų tiesinimas užtrunka labai ilgai, gali būti, kad plaukų tiesinimo žnyplės ne pakankamai įkaitusios. Padidink šiek tiek temperatūrą, bet žiūrėk, kad nebūtų nustatyta ant aukščiausios padalos. Plaukams kur kas mažiau kenkia, kai per juos braukiama karšesnėmis tiesinimo žnyplėmis vieną kartą, nei ne tokiomis karštomis , bet kelis kartus.

Miegok ant šilkinės pagalvės. Šilkas yra kur kas švelnesnis audinys nei medvilnė, todėl miegant plaukams kenkiama mažiau. Naktį vartantis plaukai trinasi į pagalvės užvalkalą ir lūžinėja.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis