JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Kaip greitai atsikratyti pleiskanų? Komentuoja specialistė

Kaip greitai atsikratyti pleiskanų? Komentuoja specialistė

Kiekvienos savo išvaizda besirūpinančios merginos košmaras – pleiskanos. Vienas jos kamuoja tik kartais, kitos nuolat turi kovoti su šiomis nenaudėlėmis, bandant pagaliau atrasti stebuklingą būdą joms išnaikinti. „Kvapų namų” natūralios kosmetikos ekspertė Rūta Daunoravičienė atskleis, kaip paprastai ir užtikrintai atsikratyti pleiskanų ir džiaugtis žvilgančiais plaukais.

Pleiskanų gali atsirasti dėl uždegiminių galvos odos ligų, pvz. žvynelinės, seborėjinio dermatito. Tačiau realybėje nuo galvos pleiskanų kenčia žymiai daugiau žmonių, nesergančių minėtomis ligomis. Ir, deja, kol kas pleiskanų atsiradimo priežastys nėra aiškios.

Savaitės skaitomiausi straipsniai:

Kaip sužavėti vaikiną? Tereikia žinoti jo gimimo datą
Grožio triukas: neįprastas būdas užriesti blakstienas
30 dienų išbandymas: pratimai riestam užpakaliukui(VIDEO)

Jų atsiradimas siejamas su natūralios mikrofloros (grybelių, bakterijų) pusiausvyros sutrikimais. Pastarųjų metų tyrimai rodo, kad pleiskanotos galvos odos ir sveikos galvos odos mikrobai skiriasi, pasikeičia grybelių ir bakterijų santykis. Visgi, kodėl sutrinka pusiausvyra ir atsiranda pleiskanų?

Dėl kasdien naudojamų stiprių cheminių šampūnų 

Nors stipriai putojančiu šampūnu trinkti galvą smagu, tas smagumas labai laikinas: kuo stipriau putoja šampūnas, tuo labiau kenkia plauko struktūrai ir galvos odai. Galvos oda įjautrinama, ima niežėti, sausėti, luptis; į tai reaguodamos riebalų liaukos prigamina per daug riebalų, ir plaukai ima greitai riebaluotis. Jūs savo ruožtu vėl stveriatės šampūno, ir taip – pasaka be galo.

Auksinė taisyklė – pakeisti sintetinį šampūną į mažiau putojantį ekologišką (ekologiškuose šampūnuose leidžiama naudoti tik švelnius augalinius putoklius, kurie mažiau putoja, todėl mažiau dirgina galvos odą ir nesukelia pleiskanų; be to, naudojant kokybišką švelnų šampūną, sumažėja kondicionierių poreikis, nes plaukai tampa lygesni, labiau žvilga).

Ieškokite šampūnų su rozmarinų, čiobrelių, šalavijų, pelargonijų, kedrų, arbatmedžių, nardų ekstraktais – šie augalai reguliuoja uždegimą ir mikrobų pusiausvyrą odoje. Arba įsilašinkite į turimą šampūną minėtų augalų eterinių aliejų papildomai (3 lašai į vieną porciją arba 5 ml į 200-300ml šampūno butelį).

Dėl streso, nervinės įtampos

Pleiskanojimas, plaukų slinkimas – dažniausi nervinės įtampos pasireiškimai, susiję su plaukais. Čia visad gelbsti aromaterapija, tiksliau – aromaterapinės plaukų kaukės. Poveikis dvejopas – įkvėpdamos aromatinių molekulių atsipalaiduosite, nurimsite, atsikratysite blogų emocijų. O vertingos bioaktyvios medžiagos (riebalų rūgštys, vitaminas A, vitaminas E, fitosteroliai, eterinių aliejų komponentai) nuramins odos niežulį ir uždegimą, subalansuos riebalų gamybą, drėgmę, mikroflorą.

Aromaterapinė plaukų kaukė daroma iš pašildyto nerafinuoto augalinio aliejaus (garstyčių, kokosų, makadamijų, sezamų, kraujažolių ar medetkų) ir keleto lašų eterinių aliejų (levandų, pelargonijų, nardų, kedrų, kmynų); galima pridėti ir kosmetinio molio (geltonojo – normaliems, raudonojo – sausiems arba žaliojo- riebiems plaukams). Kaukes reiktų daryti kas savaitę; įmasažuoti į galvos odą, užsimauti apsauginę kepuraitę ir dar šiltą kepurę, ir palaikyti bent 1 val., o dar geriau – pernakt. Po to plaukus išplauti natūraliu šampūnu. Po kelių seansų atsigaus ne tik galvos oda, išnyks pleiskanos, bet ir labai pagražės plaukai – pradės žvilgėti, greičiau augs.


O kokios odos ar plaukų priežiūros problemos kamuoja tave? Užduok klausimą Kvapų namų” natūralios kosmetikos ekspertei Rūtai ir ieškok jos atsakymo portale panele.lt!


Mano išsaugoti straipsniai