6 keisti būdai, kaip atsikratyti spuogų

Veidą prausi putojančiu prausikliu nuo spuogų, tepiesi gydomuoju kremu, bet rezultato jokio. Jei vienas spuogas pranyksta šalia jo išdygsta kitas ar net du. Išmėgink kiek netikėtus, bet veiksmingus spuogų gydimo būdus.

Pakeisk makiažo priemones. Makiažo priemones reikia keisti gana dažnai, ypač jei kamuoja spuogai. Skysti dažai – puiki terpė veistis bakterijoms. Kreminę pudrą keisk kas tris mėnesius. Geriausia, jei jos indelis būtu su sandariu dozatoriumi. Taip sunkiau į vidų pateks bakterijos. Birios pudros šepetėlį plauk kiekvieną dieną ir niekada nenaudok pakuotėje esančios kempinėlės. Kita svarbi taisyklė – niekam neskolink nei kreminės pudros, nei birios, nei skaistalų. Be to, kiekvieną vakarą nepamiršk sąžiningai nusivalyti makiažo.

Veidą prausk mineraliniu vandeniu. Susikurk veido priežiūros ritualą tiek ryte, tiek vakare. Nuvaliusi makiažą, nuprausk veidą putojančiu prausikliu nuo spuogų ir šarminiu mineraliniu vandeniu. Jis atgaivins odą ir neleis daugintis bakterijoms. Veidą tepk lengvu drėkinamuoju kremu. Jei odai stigs drėgmės, ji ims daugiau riebaluotis ir spuogų tik daugės.

Veidą šluostyk vienkartinėmis servetėlėmis. Jau žinai, kad patalynę reikia keisti kas savaitę, o pagalvės užvalkalą dukart dažniau. Tačiau dar griežtesnė taisyklė galioja rankšluosčiams. Juos ne tik reikia keisti du ar tris kartus per savaitę, bet ir skalbti ne mažesnėje kaip 60 laipsnių temperatūroje. Veidą šluostyk ne su rankšluosčiu, bet su vienkartinėmis servetėlėmis. Jos gerokai švelnesnės už rankšluosčio audinį, todėl dar labiau nedirgins sergančios odos. Be to, kad ir kaip švariai nusipraustum ar juos skalbtum, drėgname audinyje labai greitai dauginasi bakterijos.

Valgyk daugiau morkų. Morkos, saldžios bulvės ir špinatai turi daug vitamino A. Jis būtinas, jei nori gražios odos. Jei jo trūksta, greičiau atsiranda spuogų, oda sausėja, pleiskanoja. Tačiau šias daržoves teks krimsti bent tris savaites, kol išvysi rezultatą. Jei kamuoja spuogai, venk cukraus, saldumynų ir šokolado.

Agurkų kaukė. Atpjauk griežinėlį agurko ir juo patepk veidą. Agurkų sultys mažina poras, jas uždaro ir malšina uždegimus. Jei spuogas jau iškilęs, uždėk ant jo ledo kubelį. Palaikyk keliolika sekundžių – spuogas kiek sumažės ir bus ne toks raudonas.

Dantų pastos kompresai. Jei iškilo spuogas, užtepk ant jo dantų pastos. Ji ne tik jį išdžiovins, bet ir neleis toliau daugintis bakterijoms Dantų pastose yra medžiagų, kurios neleidžia daugintis bakterijoms burnoje. Lygiai taip pat veiksmingai jos veikia ir užteptos ant spuogo. Uždegimą malšina ir aspirino tabletės pasta. Sutrintos tabletės miltelius sumaišyk su lašu vandens ir tepk ant spuogo. Palaikyk kelias minutes ir nuplauk šiltu vandeniu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis