Miego įpročiai, kurie kenkia tavo grožiui

Miego valandos labai svarbios išvaizdai, reiškia, net miegant negalima pamiršti pasirūpinti savo grožiu. „Grožio miego metu atkuriama odos būklė“, – sako dermatologė iš Niujorko dr. Debra Jaliman, išleidusi knygą apie odos priežiūrą „Skin Rules“. Jei nori, kad dieną oda ir plaukai atrodytų sveiki ir išpuoselėti, vertėtų pasirūpinti jais iš vakaro.

1. Miegok ant pagalvės su satininiu ar šilkiniu užvalkalu

Miegodama ant šilko ar satino, ryte atsikelsi tvarkingais plaukais, o ne su varnų lizdu ant galvos. Tokios medžiagos tekstūra švelnina raukšles ir raukšleles, nes sumažėja odos trintis į pagalvę. „Šilkas tausoja plaukus – padeda išvengti jų lūžinėjimo ir vėlimosi, – sako dermatologė Jesleen Ahluwalia iš Spring Street dermatologijos klinikos Niujorke. – Jis taip pat tausoja veidą – oda maloniai slysta šilku, todėl nesiformuoja raukšlės.“

2. Miegok ant nugaros

Kalbant apie raukšles, miegodama ant nugaros, užkirsi kelią joms formuotis. „Pakartotinis spaudimas ir trynimas sukelia odos nelygumus, kurie ilgainiui gali tapti giliomis raukšlėmis, – sako J. Ahluwalia. – Žmogus, nuolat miegantis ant vieno šono, gali turėti daugiau raukšlių toje veido pusėje, ant kurios miega, lyginat su kita puse“.
O jei po nakties akys būna patinusios, pamėgink miegoti ant kelių pagalvių. „Kai galva guli kūno lygyje, aplink akis gali susikaupti skysčių“, – sako dermatologė iš Vašingtono Elizabeth Tanzi.

3. Drėkink, drėkink, drėkink

Jei ryte nori atrodyti gaivi ir pailsėjusi, vakare veidą tepk naktiniu kremu su hialurono rūgštimi. Ji pritraukia drėgmę į odą, todėl raukšlės išsilygina, sako dermatologė iš Niujorko Francesca Fusco. Daktarė D. Jaliman rekomenduoja prieš miegą lūpas būtinai pasitepti lūpų balzamu, blakstienas sudrėkinti specialiu blakstienų kondicionieriumi, o odą būtinai palepinti naktiniu grožio kremu ar serumu. Šie produktai veiksmingiausiai veikia odos atstatomojo ciklo metu, tai yra naktį, aiškina ji.

4. Dažnai keisk pagalvės užvalkalą

„Dažnai skalbk pagalvės užvalkalą, kad odai netektų aštuonias valandas ilsėtis ant bakterijų knibždėlyno“, – pataria makiažo meistrė iš Čikagos Alle Connell. Daktarė J. Ahluwalia sako, kad pagalvės užvalkalą reikėtų keisti du kartus per savaitę, o tomis dienomis, kai užvalkalas nekeičiamas, derėtų apversti pagalvę ir miegoti ant kitos pusės.

5. Miegok įjungusi oro drėkintuvą

Tikriausiai žinai, kad reikia gerti kuo daugiau vandens, nes tai sveika odai. Tačiau kol miegame, gerti vandens mes negalime, tad naktį odos drėgmę palaikyk miegamajame įjungusi oro drėkintuvą. Tai ypač svarbu žiemą, kai oda itin linkusi išsausėti. Jeigu drėkintuvo neturi, ant radiatoriaus padžiauk drėgną rankšluostį.

6. Prieš miegą nevalgyk itin sūraus maisto 

„Geriant alkoholį, kūnas netenka daug skysčių, – sako F. Fusco. Kad kompensuotų šį drėgmės trūkumą, organizmas ima kaupti natūralius skysčius aplink akis ir kitose vietose. Panašų poveikį turi ir druska, tad vakare prisivalgę sūraus maisto, ryte veidrodyje pamatome paburkusį veidą.“ 

7. Plaukus susirišk į laisvą uodegą

Naktį veidas neturėtų liestis prie plaukų, kad natūralūs plaukuose esantys riebalai nesugadintų veido spalvos. Tačiau labai stipriai veržti plaukų nereikėtų, nes jie gali pradėti lūžinėti. A. Conell pataria apvynioti plaukus plonu šalikėliu (idealiausia – šilkiniu), o dr. J. Ahluwalia sako, kad nakčiai susikėlusi plaukus ir juos susirišusi, išsaugosi gražią šukuoseną.

8. Miegoti eik tik švariu veidu

„Daugybė merginų eina miegoti nenusivaliusios makiažo, o ryte stebisi, kodėl ryte pabunda su juodais ratilais aplink akis, – sako makiažo meistrė iš Niujorko Emily Kate Warren. – Ogi būtent todėl.“ Kai prieš miegą nenusivalome makiažo, nukenčia ne tik paakiai, bet ir veido oda – poros užsikemša ir gali atsirasti spuogų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis