Kaip tinkamai naikinti spuogus skirtingose veido ir kūno vietose?

Sakoma, kad nelaimės, o ir spuogai, po vieną „nevaikšto“. Jei jau koks nenaudėlis išdygo ant kaktos, žiūrėk, kitas pasirodė ant smakro, trečias – ant kaklo, dar vienas – ant nugaros...

O ar žinojai, su kad spuogais skirtingose veido ir kūno vietose ir kovoti skirtingai reikia?

Kakta

Daugelis merginų su savo kaktos oda elgiasi per grubiai. Joms atrodo, kad spuogelius nuo kaktos tiesiog reikia „nušveisti“ aštriu šveitikliu. Tai – viena dažniausių spuoguotos odos priežiūros klaidų. Net ir spuoguotai odai reikia drėkinimo, švelnumo ir atidumo. Dermatologai siūlo įsigyti švelnaus poveikio veido prausiklį ir derinti jį kartu su specialiai spuoguotai odai linkusiais losjonais, sudėtyje turinčiais retinoidų, medžiagų, atsakingų už odos ląstelių atsinaujinimą.

Nosis

Nosies oda paprastai „dovanoja“ dvi problemas: spuogus ir inkštirus. Taip yra todėl, kad būtent nosies oda turi daugiausiai riebalų liaukų, kurių uždegimai ir pavirsta spuogais bei inkštirais. Labai svarbu išsaugoti nosies porų švarą. Geriausia, jei reguliariai sportuosi ir poros valysis kartu su prakaitu. Tačiau labai svarbu po sporto odą nuvalyti jautriai odai skirtu toniku, nes ant veido likęs prakaitas gali ją sausinti ir sukelti uždegimus, o tu kaip tik jų ir nori atsikratyti! Taip pat tinka veido garinimas ar apsilankymas pirtyje, svarbu, kad nuo šilumos atsivertų veido poros. Taip pat neužmiršk naudoti specialiai nosies sričiai skirtų valomųjų kaukių (ne dažniau nei kartą per savaitę).

Smakras

Smakro spuogų sukėlėjai – genai ir hormonai. Todėl jei tavo mamą jaunystėje kamavo būtent smakro spuogai, tikėtina, kad jų neišvengsi ir tu. Taip pat smakro spuogų padaugėja prieš mėnesines dėl pakitusios hormonų pusiausvyros. Tokius pūlingus spuogus geriausiai gydyti specialiais antibakteriniais losjonais bei pieštukais, geriausia – sudėtyje turinčiais arbatmedžių aliejaus.

Skruostai

Spuogai ant skruostų merginas kamuoja daug rečiau nei vaikinus, nes vaikinams auga barzda, dėl kurios plaukelių dažnai užsikemša riebalų liaukos. Tačiau jei tave kamuoja pavieniai spuogai ant skruostų, naikink juos lygiai taip pat kaip ir dygstančius ant kaktos: švelniu prausikliu ir spuoguotai odai skirtais losjonais.

Nugara ir krūtinė

Jeigu tavo krūtinės ir nugaros oda yra linkusi spuoguotis, be kosmetologo konsultacijos neapsieisi. Būtent jis galės nustatyti tikrąją spuogų atsiradimo priežastį ir paskirs gydymą. Tačiau jei ant nugaros ar krūtinės išdygsta tik vienas kitas spuogas, įsigyk specialų antibakterinį kūno prausiklį. Spuogams ant kūno naikinti nenaudok tiesiai ant spuogų tepamų antibakterinių gelių, nes jie gali sugadinti tavo drabužius tose vietose, kur oda lies medžiagą.

Užpakalis

Taip, spuogai atsiranda net ir ant sėdmenų odos! Tačiau tai – ne aknė, o paprasčiausiai užsikimšę plaukų folikulai. Deja, jei ant sėdmenų spuogų daug, taip paprastai jų neišnaikinsi ir teks eiti pas odos gydytoją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis