Klaidos, kurių vertėtų vengti skutant kojas

Orų prognozė žada, kad spalis bus kaip niekad šiltas. Todėl dar neskubėk išmesti skutimosi peiliuko ir slėpti kojų po storomis kelnėmis! Dalinamės naudingais kojų skutimo patarimais, kurie padės tau išvengti dažniausiai pasikartojančių plaukelių šalinimo klaidų.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

1. Kojas puolate skusti iškart vos palindusi po dušu

Suprantama, norite kuo greičiau susitvarkyti, tačiau specialistai pataria prieš kojų skutimą pabūti po dušu ar vonioje bent jau 15 minučių – taip suminkštės plaukeliai ir atsivers folikulai. Tačiau ilgiau mirkti nereikėtų, nes oda paburks ir susiraukšlės, dėl ko bus sunku švariai nusiskusti.

2. Kojų skutimas – pirmas darbas ryte

Jeigu kojas nusiskusite prieš naktį, jos bus švelnesnės. Kai miegate, kojos šiek tiek patinsta, dėl ko plaukeliai šiek tiek atsitraukia į folikulus.

3. Skusdama kojas nenaudojate skysto muilo ar kitų panašių priemonių

Nesvarbu, kaip stipriai skubate, niekada nepasiduokite „sauso“ skutimo pagundai. Kad peiliukai slystų lengvai, prieš tai būtinai ištepkite kojų odą specialiomis skutimosi putomis – taip išvengsite įpjovimų bei įbrėžimų. Kraštutiniu atveju, jeigu nieko neturite po ranka, pasinaudokite plaukų kondicionieriumi. Tik venkite kieto muilo. „Jis nesudrėkina pakankamai, kad peiliukai galėtų lengvai slysti oda, dėl ko padidėja įpjovimų tikimybė“, – aiškina dermatologė Ellen Gendler.

4. Naudojate vienašmenius vienkartinius skustuvus

Tai galima daryti retkarčiais, tarkime, kai apsistojusi viešbutyje pamatote, kad savo skustuvo neatsivežėte, tačiau kasdieniniam naudojimui geriausia nusipirkti keturių ar penkių ašmenų skustuvą. Jie pasiekia geresnių rezultatų, leidžia sklandžiai nuskusti sudėtingas vietas, tokias kaip keliai ar kulkšnys. „Vienašmeniai vienkartiniai skustuvai greičiau pažeidžia odą“, – teigia dermatologas Nealas Schultzas.

5. Nepakankamai dažnai keičiami peiliukai

Gal jūsų skustuvas ir nuostabus, tačiau jis neskus taip pat nuostabiai, jeigu nepakankamai dažnai keisite peiliukus. Juos būtina keisti vos tik pasirodo pirmieji atšipimo požymiai (paprastai tie patys peiliukai tarnauja 5-10 skutimų). Seni peiliukai ne tik kad neveiksmingi, bet ir greičiau sukelia paraudimus, įbrėžimus ir pagauna bakterijas, kurios gali sukelti infekcijas.

6. Koja skutama aukštyn, o tik paskui žemyn

Iš pradžių skuskite plaukus jų augimo kryptimi (žemyn koja), o jeigu jūsų oda labai jautri, tuomet priešinga kryptimi apskritai skusti negalima. Nors skusdama „prieš plauką“ galite jį nupjauti arčiau odos, tačiau tuo pačiu tai padidina sudirginimo ir įpjovimų tikimybę. Kai kojų plaukai jau trumpi, o oda sušilusi ir sutepta, skusti prieš plauko augimo kryptį yra kur kas saugiau. „Jeigu jums vistiek patinka nusiskusti trumpiau, tuomet dar kartą ištepkite odą skutimosi geliu ir dar kartą perbraukite skustuvu – šį kartą prieš plauko augimo kryptį“, – pataria N. Schultzas.

7. Nesirūpinate skutimo sukeltu odos sudirgimu

Plaukus skutant labai arti odos, jie gali pradėti augti po ja. Jeigu nuo skutimo oda sudirgsta ir į tai nekreipiate dėmesio, visa tai gali baigtis ilgalaikiais randais. Kad išvengtumėte šių erzinančių raudonų dėmių, pirmiausia du kartus per savaitę odą nušveiskite šerpetojančiai odai skirtu šveitikliu – tai padės išvengti plaukelių įaugimo. Jeigu atsirado paraudimai, ant pažeistos odos uždėkite šildantį kompresą – šiluma atpalaiduos. Po dušo odą ištepkite losjonu, kuris plaukus suminkštins ir apsaugos odą nuo infekcijų.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis