Grožio triukas: plaukų priežiūros taisyklės pagal plaukų tipą

Priklausomai nuo daugybės veiksnių – pavyzdžiui, kaip dažnai sportuoji ir kaip stipriai riebaluojasi tavo galvos oda – kiekvieno žmogaus plaukų plovimo grafikas vis kitoks. Vis dėlto, yra keletas taisyklių, kurias tikrai žino pavydėtinai gražius plaukus turinčios merginos.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Kada plauti

Ploni plaukai: geriausia plaukus plauti kas antrą ar kas dvi dienas. Tai neleis plaukams per daug susiriebaluoti, tačiau tuo pačiu leis natūraliems riebalams padengti ir pamaitinti plaukus.

Vidutiniai ir stori plaukai: plauti plaukus reikia dažniausiai kas trečią dieną, rečiausiai – kartą per savaitę. Storesniems plaukams reikia daugiau laiko natūraliems riebalams absorbuoti, todėl lyginant su plonais plaukais jie ilgiau nesiriebaluoja. Kartą per savaitę rekomenduojama kondicionuojanti kaukė, kurią būtina laikyti 15 minučių.

Chemiškai pažeisti plaukai: plaukus rekomenduojama plauti priklausomai nuo jų tekstūros, tačiau bet kokiu atveju kondicionierių reikia palikti nakčiai. Plaukus surišk ir užsidėk dušo kepuraitę, tada jau gali eiti miegoti – taip apsaugosi savo pagalvę, nuo tavęs sklindanti šiluma sušildys kaukę ir leis jai įsiskverbti į epidermį. Rinkis kaukes, kuriose gausu eterinių aliejų, nes jie itin gerai pamaitina plaukus.

Kiek produkto naudoti

Šampūno reikia pilti tiek, kad plaukai gerai suputotų. Kalbant apie kondicionierių, jo reikia panašaus kiekio. Produktus įtrink nuo plaukų galiukų link šaknų ir kelioms minutėms palik. Dauguma žmonių kaip reikiant neišplauna kondicionieriaus, o tai gali užkirsti kelią geram jų sušukavimui. Todėl skalauk plaukus bent jau viena minute ilgiau, kad tikrai žinotum, kad juos gerai išplovei.

Kada kirpti

Plaukai iki pečių ar trumpesni: norint išlaikyti tokį patį ilgį, turi kirpti plaukus kas keturias-šešias savaites.

Žemiau pečių: plaukus kirpk kas aštuonias savaites.

Patarimas: vis daugiau ilgaplaukių moterų vengia pakirpti savo garbanas, nes baiminasi, kad jos labai sutrumpės. Specialistai tvirtina, kad tai atneša daugiau žalos nei naudos. Kuo ilgiau plaukų nekerpi, tuo labiau suskilinėja jų galiukai. Plaukų pažeidimas keliauja aukštyn link folikulų, dėl to plaukai labiau išsausėja. Jeigu nenori tokiu būdu pažeisti savo plaukų, kirpk juos rečiausiai kartą per tris mėnesius, dažniausiai – kas keturias savaites. Taip išsaugosi savo plaukų ilgį ir plaukų galiukai nesuskilinės.

Kada atsisakyti karštį skleidžiančių prietaisų

Keletą kartų per savaitę naudoti plaukų džiovintuvą ar žnyples tikrai galima, tačiau jeigu tai darysi kiekvieną dieną, plaukus tikrai pažeisi.

Patarimas: naudok nuo karščio apsaugantį serumą arba purkšk plaukus kaskart, kai juos tvarkai. Žinok, kad kuo labiau įkaista prietaisas, tuo trumpiau reikia jį naudoti.

Kada dažyti

Bendras dažymas: kas keturias savaites.

Dažymas sruogomis: kas šešias-aštuonias savaites.

Patarimas: paprašyk savo plaukų stilisto išbandyti „balayage“ dažymo metodą. Plaukai pradedami dažyti ne nuo šaknų, o kiek žemiau. Taip tu galėsi plaukus dažyti kur kas rečiau, sutaupys pinigus ir atrodysi madingai.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis