JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Keturios populiariausios dietos

Keturios populiariausios dietos, kurios neduoda rezultatų

Laikytis dietos – tai kiekvienos save prižiūrinčios merginos pramoga, ypač po naujametinių švenčių. „Šiais metais numesiu dvidešimt kilogramų“, – džiaugsmingai nusprendžia dar viena dietos auka ir stebisi, kodėl gi jai nepavyko? O gal ši revoliucinė ir ilgametį stažą turinti dieta padės?

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Tokiu atveju padėti gali tik vienas patarimas – su dieta reikia arba draugauti visą gyvenimą, arba jos net nebandyti. Nes jeigu ir yra genialių išimčių, dieta veikia tik tol, kol jos laikotės. O paskui viskas grįžta ir dar su kaupu. Apie visas pasaulio dietas kalbėti nesinori, tačiau šie keturi itin populiarūs metodai tai jau tikrai neveikia. Taip tvirtina garsūs gydytojai ir žinomiausi pasaulio dietologai. Regis, kad jais galima tikėti.

Revoliucinė daktaro Atkinso dieta

Būtent tokiu pavadinimu šią dietą žino lieknėjimo mėgėjos. Beje, ši dieta žinoma dar nuo 1864 metų! Tik ji visai ne revoliucinė, ir netgi ne dieta. Tai daugiau mitybos sistema, kurios vertėtų laikytis visą gyvenimą (!). Jos esmė – angliavandenių atsisakymas. Vadinasi, reikia atsisakyti tokių produktų, kaip cukrus, duona ir netgi vaisiai. Ir kaip tada gyventi?

Gydytojai pasakoja, kad žmonės klaikiai džiaugiasi šia dieta ir pirmomis savaitėmis drąsiai atsisako cukraus, daržovių ir ledų, užtat persivalgo kiaulienos, grietinės, majonezo ir kitų panašių produktų. Pacientams tai labai patinka, juk iš tikrųjų – kas neatsisakytų brokolių dėl keptų bulvių su maltinukais? O štai gydytojus tai žavi kur kas mažiau, nes pas juos dėl širdies problemų kreipiasi suvartojamų riebalų kiekį sumažinti nesupratę žmonės.

Ir net jeigu susiprotėsite naktimis nekimšti šaltų makaronų, jeigu tik atsisakysite šios dietos (o visą gyvenimą jos laikytis gali tik prisiekęs mazochistas), viskas grįš su milžinišku kaupu. Taigi, išvada – ne tik neveiksminga, bet ir kenksminga dieta.

HCG dieta

Dietos aprašymas kalba pats už save – negana to, kad teks beveik badauti (leidžiama vos 500 kilokalorijų per dieną – pagalvokite, dietinis jogurtas ir tas turi 100 kilokalorijų, taigi, penktadalį šios dietos leidžiamos normos), bet dar reikės ir specialių HCG hormono injekcijų. Šis hormonas natūraliai išsiskiria besilaukiančių moterų organizmuose, tačiau dabar išmoko jį išgauti iš dumblių. Skamba bauginančiai, ar ne?

Nepaisant visko, daktaro Simeonso metodas iki šiol paklausus – ir injekcijos (ypač JAV), ir savanoriškas badavimas. Bet ar veiksminga ši dieta iš tikrųjų? Ar tai nekelia pavojaus sveikatai? Visaverčių tyrimų nebuvo iki šiol. Visiškai suprantama, kad maitinantis pagal taisykles (arbata ar kava su šaukšteliu pieno pusryčiams, 100 gramų vištienos ar žuvies per pietus ir vienas apelsinas ar obuolys, kad nemirtumėt nuo persivalgymo), žmogus sparčiai neteks svorio. Ir injekcijos (brangiai kainuojančios injekcijos), čia gali būti nei prie ko. Užtat sveikatai galima pakenkti kaip reikiant: nuo problemų su kraujo spaudimu iki plaukų slinkimo, išsekimo, nervinių priepuolių ir odos problemų.

Makrobiotika arba Dzen mityba

Šia mitybos sistema dar labiau patikėsite sužinoję, kad tai pop karalienės Madonnos pamėgta dieta. Paprastai šios dietos laikytis pradėjusi pacientė vėliau raunasi plaukus dėl to, kad anksčiau apie ją neišgirdo ir stengiasi pasivyti, ką praleido. Tikrai neverta. Ir tai yra garsių specialistų, seniai užsiimančių populiarių dietų demaskavimu, nuomonė.

Ilgus metus iki atsiradimo Holivude ši japoniška mitybos sistema klestėjo savo tėvynėje. Pirminis makrobiotikos kaip dietos tikslas buvo sveikatos gerinimas sugrįžtant prie paprasto maisto – ryžių, sojos, daržovių. Ir nors bendro sveikatos būklės gerinimo idėja buvo gera, o žvaigždžių tarpe tapo populiaru kalbėti, kad jie maitinasi pagal Dzen sistemą, iš to nieko gero neišėjo. Kai kurie entuziastai nusimarino badu, daugelis įgijo anoreksiją ar kitas sveikatos problemas. Nežinia, kaip su Madonna, tačiau paprastiems žmonėms verčiau pamiršti šią nuostabią badavimo formą.
Garsus amerikiečių gydytojas Neilas Slomonas apie Dzen dietą sakė: „Makrobiotinė („ilgo gyvenimo“) dieta gali negrįžtamai pakenkti sveikatai ir netgi turėti fatalių pasekmių. Iš esmės tai mikrobiotinė („trumpo gyvenimo“) dieta“.

Mayo dieta

Šią įdomią dietą dažnai mėgstama pripaišyti Mayo klinikai, kuriai jau pabodo jos kratytis. Šis itin populiarus lieknėjimo metodas negresia mirtimi, daugiausia – nusivylimu ir lėkšte skanios sriubos. Ši dieta dažnai vadinama greipfrutų, kiaušinių ir netgi stiklinės pomidorų sulčių dieta, nes jos pagrindą sudaro kurio nors iš ką tik išvardintų produktų vartojimas (dažniausiai tai greipfrutai). Štai jūs jį suvalgote prieš valgį ir persivalgykite kiek norit – mažas ir nelaimingas vaisius turi sudeginti visus tuos šimtus kalorijų ir padovanoti jums idealią figūrą. Ir nors greipfrutas tikrai naudingas produktas, turtingas vitaminų A ir C, jis nėra stebukladarys. Taip pat kaip ir kiaušiniai su pomidorų sultimis.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook’e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Mano išsaugoti straipsniai