JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Dantų puošmena

Dantų puošmena, dėl kurios pašėlo pasaulis

Anksčiau breketus nešiojantys žmonės raudo iš gėdos, dabar jie tapo madinga manija. Visi nori kabių, o kai kurie jaunuoliai dėl to net miršta…

METALINIAI KANKINIMAI

Kuriant negražų personažą tiek meksikietiškuose seraluose, tiek Holivude, be raginių akinių ir riebaluotų kasų, herojui režisierius būtinai „uždėdavo“ kabes, kad taptų užtikrintai klaikus. Kas nutiko realybėje? Breketai tapo tarsi juoda dėme paprastų žmonių gyvenime, išbraukdavusia kelis gyvenimo metus, nes vos prasižiojus, visi sužinodavo, kad esi brokuotas (gerai dar, kad ne ryžas, o jei ir tai, ir tai?).

APKAUSTYTOS GARSENYBĖS

Kokia laimė, kad garsenybės išdrįso juos dėvėti, taip išgelbėdamos tūkstančius žmonių visame pasaulyje, kentusius patyčias! Gwen Stefani, Nicole Ricci, Katy Perry, Tom Cruise, Emma Watson, Didžiosios Britanijos princas Harris – jie dėvėjo kabes ne metus ir ne du, taip įrodydami, kad žvaigždiška šypsena ne visada būna įgimta. Lietuvoje garsenybės irgi nelaukė, kol stebuklas ištiesins jų kreivus dantis ar pakoreguos ydingą sąkandį. Dizainerė Ramunė Piekautaitė, dainininkai Jurga Šeduikytė, Liepa Mondeikaitė, Vaidas Baumila, kirpimo meistras Kęstutis Rimdžius irgi drąsiai apkaustė savo dantis.

DĖL DANTŲ PADEDA GALVAS

Štai kodėl kabės, pabrėžiančios socialinę padėtį, tapo kone prestižo reikalu. JAV daugiau nei 4 milijonai žmonių dėvi breketus, o Indonezijoje, Kinijoje ir Tailande tai tapo madingu aksesuaru, kurį savo bloguose rekomenduoja vietinės fašionistos. Paaugliai įvairiaspalves breketų imitacijas (jų kaina – apie100 dolerių) perka vietiniuose grožio salonuose ar net turguose, savarankiškai tvirtina prie dantų (youtube užkištas vaizdeliais, kaip tokį reikalą užsidėti ar išsiimti) ir nešioja, nekreipdami dėmesio į tai, kad nuo butaforinių gėrybių kur kas labiau genda dantys, gali atsirasti opos. Tailande nuo dirbtinių breketų jau mirė du paaugliai! Septyniolikmečiui netikri breketai sukėlė skydliaukės uždegimą, dėl ko sustojo širdis, panašiomis aplinkybėmis mirė keturiolikmetė, įsigijusi breketus blusų turguje. Vietinė valdžia uždraudė prekiauti ir importuoti kabiš padirbinius, už nepaklusimą gręsia tūkstantinės baudos ir kalėjimas, tačiau kol kas metaliniais dantukais ginkluotos publikos gatvėse tik daugėja. Et, kad Betė-Bjaurusis ančiukas būtų sulaukusi tokios dienos…

IŠ BJAURIOJO ANČIUKO – Į GULBĘ


Tačiau, jei tau tikrai reikia breketų, drąsiai juos nešiok, juk rinktis tikrai yra iš ko. Didėjant paklausai, plėtėsi ir pasiūla – atsirado animaciniais personažais margintų, spalvotų, permatomų
breketų, priklausomai nuo to, ar nori apie savo pakaustymą rėkti visam  pasauliui, ar bevelytum jį maskuoti. Tačiau, kai į reikalą investuoji galingą sumą (kabių uždėjimas, priežiūra, vadinamoji plokštelė po breketų nuėjimo kainuoja apie 10 000 litų), neretai norisi breketais mojuoti draugams prieš akis lyg prašmatnia „Louis Vuitton“ rankine.

Daugiau grožio ir stiliaus temų ieškok žurnale “Panelė”.

Mano išsaugoti straipsniai