Kaip atsikratyti keleto kilogramų? 10 veiksmingų patarimų

Dešimt gudrių patarimų padės pakoreguoti mitybos įpročius ir sveikai atsikratyti kelių papildomų kilogramų.

Padažams - amen
Majonezo pakankamai prisiragavai šlamšdama
šventines mišraines. Pats metas imti skanauti salotas su aliejaus ir
citrinos padažu arba jogurtu.

Prisimink orkaitę
Orkaitėje grotelės sukurtos ne tam, kad ant jų laikytum keptuvę. Tai puikiausias būdas pasigaminti skanios ir riebaluose nepaskendusios vištienos ar daržovių.

Uostyk
Tyrėjai skelbia, kad įpratus uostyti mėgstamą maistą, žmogus pasijunta sotus ir suvalgo kur kas mažiau nei planavo.

Nepamiršk sriubos
Jei tikėsime tyrimo, paskelbto žurnale „Apetite“ išvadomis, nuo apsirijimo pietų metu apsaugo nedidelė lėkštė sriubos. Žinoma, ji tikrai nepadės lieknėti, jei bus riebi, todėl rinkis liesesnę, geriausia – virtą be mėsos, pavyzdžiui rugštynių, burokėlių, raugintų kopūstų ar trintą daržovių.

Slapti žudikai
Pabandyk bent kelias dienas rašyti suvartojamų produktų sąrašą. Nustebsi, kiek keistenybių keliauja į tavo skrandį tarp didžiųjų valgymų. Taip, užkandžiauti sveika, tačiau tam pasirinkti produktai turi būti ne kalorijų bombos, o lengvai virškinami skrandžio draugai – vaisiai, varškės produktai, jogurtai, salotos.

Mažinam garsą
Naujausi moksliniai tyrimai rodo, jog valgant geriausia atsisakyti ne tik mėgstamų filmų ar laidų, bet ir garsios muzikos, mat jai skambant prisikemšame dvigubai daugiau maisto, nei planavome.

Žalia arbata
Leidinyje "Obesity" paskelbtoje mokslinių tyrimų ataskaitoje teigiama, kad žalioji arbata padės sulieknėti ir neleis priaugti daugiau svorio.

Porcijų paslaptis
Kiekvieno valgymo metu turėtume suvartoti ne didesnę porciją, nei du mūsų kumščiai. Todėl nuo šiol į lėkštę visko krauk ketvirtadaliu mažiau ir viską kramtyk dvigubai ilgiau. Sotumo jausmas ateis anksčiau, nei tikiesi.

Saugokis pagundų
Tramdyk savo norus, jei žinai, kad vėliau neturėsi valios atsispirti pagundai. Jei visą dieną sukiosiesi ne virtuvėje, pagundų atidaryti šaldytuvą ir jį ištuštinti bus mažiau. Jei neprisipirksi maišo skanėstų, žadėdama jais mėgautis visą savaitę, nekils noras viską sudoroti per kelias dienas. Jei į parduotuvę neisi peralkusi, džiaugsis ne tik tavo skrandis, bet ir piniginė.

Gerk laiku
Efektyviausias būdas apsisaugoti nuo nereikalingų kalorijų – išgerti stiklinę arbatos ar vandens likus pusvalandžiui iki valgymo. Taip iškart pasijusi sotesnė ir riebusis desertas jau nebetilps.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis