10 mitų apie spuogus, kuriais mes tikime

Tos, kurie nors kartą gyvenime yra susidūrusios su geros nuotaikos gadintojais spuogais, žino, jog taip paprastai jie iš mūsų gyvenimo nedingsta. Reikia įdėti nemažai pastangų, norint sutramdyti mažuosius nenaudėlius.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Turbūt todėl kartais perlenkiame lazdą: spuogų gydymui pasitelkiame tokias buities reikmenų priemones kaip dantų pasta ar tarsi pakvaišusios šveičiame veidą. Stop! Tokia veido ,,priežiūra“ ne tik nepadeda, bet ir kenkia. Skaityk, kokie yra pagrindiniai su spuogais susiję mitai.

1. Prausti veidą reikia kuo dažniau

Prausi veidą kuo dažniau, tikėdamasi, jog taip išnaikinsi spuogus? Atsimink: veido negalima prausti daugiau nei du kartus per dieną (arba šveisti daugiau nei tris kartus per savaitę), nes tai gali sukelti stiprų odos išsausėjimą! Vietoje dažno plovimo reikėtų prausti veidą švelniu prausikliu, kurio sudėtyje yra benzoilo peroksido – ši medžiaga apsaugo nuo spuogų kilimo. Kelis kartus per savaitę gali pasinaudoti švelniu šveičiamuoju veido šepetėliu, jis yra skirtas tam, kad oda geriau išsivalytų.

2. Visi paaugliai susiduria su spuogais, tačiau galiausiai iš to yra išaugama

Tiesa, jog net 80 procentų paauglių kenčia nuo spuoguotos odos, o 40 – 50 procentų net ir suaugę turi problemų su veido oda. Tačiau nereiškia, jog spuoguota oda yra neišgydoma. Tuo labiau nereiškia, kad tu turi kentėti dėl spuogų, tačiau nesiimti priemonių ir laukti, kol tai praeis savaime. Jeigu nepadeda kosmetinės veido priemonės, būtina apsilankyti pas profesionalų dermatologą. Savimi reikia rūpintis!

3. Aknė dažniausiai kankina žmones su riebia veido oda

Visiška netiesa, nes žmonės su jautria ar labai sausa veido oda taip pat kenčia nuo spuogų. Skamba paradoksiškai, tačiau būtent odos išsausėjimas kartais iššaukia spuogus. Jeigu oda yra sausa, jai reikalingas pastovus drėkinimas, kitaip gali užsikimšti poros.

4. Dantų pasta gali išgydyti spuogus

Ar ir tu esi išbandžiusi ,,gydomąją“ spuogo naikinimo operaciją dantų pasta? Jei taip, palik dantų pastą tikrajai savo paskirčiai: dantų valymui. Tepant dantų pastą ant spuogų, savo odai galima tik pakenkti. Fluoridai, esantys pastos sudėtyje iš tiesų sunkina aknės gijimą.

5. Spuogai kyla ne nuo maisto produktų

Vakar suvalgei visą šokolado plytelę, o šį rytą atsikėlei išbertu veidu... Tikriausiai, tai ne vienai iš mūsų pažįstama situacija. Dermatologai pataria stebėti, kokie maisto produktai dažniausiai sukelia berimą. Tai nereiškia, jog turi visiškai atsisakyti pamėgto produkto. Tiesiog apribok jo kiekį ir valgyk saikingai.

6. Spausti spuogus yra gerai

Mūsų pačių rankomis išspaudus spuogus mes ne tik neišgydome veido odos, bet ir sukeliame uždegimą. Atsargiai, nes tokia savigyda gali palikti randus veide visą gyvenimą.

7. Kuo daugiau ir dažniau tepsime vaistus ant spuogų, tuo greičiau jie gis

Gydant spuogus mažiau yra daugiau. Itin dažnas spuogus naikinančių priemonių tepimas gali sukelti odos išsausėjimą, o jis tikrai nepuošia mūsų veido. Pasistenk priemonę naudoti mažais kiekiais, ištepdama visą veidą, o ne konkrečias problemines vietas. Ir nepamiršk drėkinamojo kremo!

8. Deginimasis naikina spuogus

Ar tai būtų kaitinimasis saulėje, ar soliariume – jis iš tiesų padeda sumažinti uždegimus ir paslepia visus aknės sukeltus padarinius, tačiau visgi saulės vonios skatina mūsų odą išskirti nereikalingus riebalus. Todėl nenustebk, jei per daug persideginusi susidursi su mažaisiais veido darkytojais.

9. Drėkinantis kremai nebūtinai turi būti neriebūs

Toms, kurios turi problemų su akne, dermatologai nerekomenduoja naudoti riebių kremų. Tokie kremai užkemša poras, o tai sąlygoja spuogų kilimą. Patariama naudoti lengvos tekstūros kremus, kurie drėkintų, bet neužkimštų porų.

10. Makiažas sukelia spuogų atsiradimą

Makiažo priemonių tikrai nereikia bijoti. Jos užkemša poras tik tuomet, jei labai ilgai būnate su makiažu ar naudojate netinkamas, sunkias makiažo priemones. Nereikia net priminti, kaip svarbu prieš naktį yra nusivalyti makiažą, todėl jei grįžus namo jautiesi pavargusi ir tingi nusivalyti makiažą, visada pagalvok, kaip tavo oda atrodys kitą rytą. Patikėk, tai veikia.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis