Vizitas pas ginekologą. Bijoti ar ne?

Nesvarbu, ar tau jau seniai prasidėjo mėnesinės, o gal su raudonosiomis dienomis tik susipažįsti: vizitas pas ginekologą yra būtinas. Jei tave purto nuo minties, jog teks apsilankyti ginekologo kabinete, galime tave nuraminti - ten nėra nieko bauginančio.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Ginekologas(ė) tikrai nėra jokie baisuokliai. Tai gerai savo darbą išmanantys žmonės, kurie elgsis su tavimi švelniai ir atsakingai. Štai tavo vizitas nuo A iki Z tam, kad įsitikintum, jog ginekologinė apžiūra visai nėra gąsdinanti.

Ateik pas ginekologą anksčiau

Nieko nuostabaus, jei prieš vizitą jauti nerimą ar baimę. Mintyse kylantys klausimai: ,,ar skaudės?“ ,,ar reikės nuogai nusirengti?“ iš tiesų sukelia jauduliuką. Todėl būtų dar blogiau, jeigu į ginekologo konsultaciją atlėktum skubėdama ir sušilusi. Pasilik laiko nusiraminimui, ateik bent 15 minučių anksčiau. Giliai įkvėpk, ir...pirmyn.

Pabūk kodėlčiuke

Tik atėjus pas ginekologą, tau leidžiama kalbėti ir klausti. Galbūt jauti kažkokius skausmus ar nemalonius pojūčius apačioje, o gal tiesiog nori sužinoti kažką, kas tau yra smalsu. Drąsiai klausk ginekologo visko, kas tave domina ar neramina. Jis yra tam, kad atsakytų į visus tavo klausimus. Beje, būtų naudinga, jei klausimus susigalvotum iš anksto, gali juos užsirašyti.

Ko klausia daktaras?

Nepasimesk, jei ginekologas paklaus tavęs šių klausimų: kada prasidėjo pirmosios mėnesinės? Ar tavo mėnesinių ciklas reguliarus? Kokius pokyčius pastebėjai savo kūne? Ar esi turėjusi lytinių santykių? Jei kabinete esi su mama, daktaras gali pasiūlyti jai išeiti trumpam už durų, todėl nesijaudink: tavo atsakymai liks konfidencialūs.

Kaip vyksta apžiūra

Jeigu pas ginekologą lankaisi pirmą kartą, gali nesijaudinti, nes pirmasis vizitas dažnai apsiriboja pokalbiu ir trumpute apžiūra. Jei visgi pas ginekologą lankaisi ne pirmą sykį, apžiūros taip pat nereikia bijoti. Ginekologas tikrai nesukels tau nemalonių pojūčių. Ginekologas paprastai naudoja visai nepavojingai atrodantį medicinį prietaisą skėtiklį, kurį naudodamas apžiūri tavo intymiąją vietelę. Apžiūra tikrai netruks ilgiau 2 – 5 minučių, net nespėsi mirktelėti, o ji jau bus baigta.

Palengvėjimo jausmas

Tfiu, baimės jausmas nuslūgo. Gydytojas po apžiūros pateiks tau rezultatus. Jei kažkuo skundeisi, nesijaudink, jei ginekologas lieps tau apsilankyti antrą kartą: galbūt reikia atlikti kokius nors neskausmingus tyrimus. Jei viskas gerai, išėjusi iš ginekologo kabineto tikrai turėtum pajusti palengvėjimą. Gali ramiai atsikvėpti – kitą kartą eidama pas ginekologą žinosi, jog ten nieko baisaus nėra! Beje, vizitas pas ginekologą rekomenduojamas kas metus, todėl neužmiršk kasmetinės patikros.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis