4 su grožiu susiję faktai, kuriuos esame pamiršusios

Turbūt neklysime pasakydami, jog gražią, lygią, sveiką ir švytinčią odą norėtų turėti kiekviena mergina, o dar geriau – jeigu ir priežiūros jai reiktų labai nedaug. Vis tik, pritardami posakiui, jog mokytis niekada nevėlu, taip pat, ir prižiūrėti odą, dar pridursime, jog tai geriausia daryti, patariant profesionalui ir išbandant praktiškai.

Būtent to, savaitgalio stovykloje merginams „Madam išvyksta“, praktinio seminaro apie odos priežiūrą metu, ir sieks kosmetologė Dovilė Girdvainytė, o tuo tarpu, pašnekovė pasakoja, kokia turėtų būti kasdienė odos priežiūra, kokias priemones naudoti ir kodėl neužtenka veido nusiprausti tik vandeniu.

Tinkamai rūpintis savo oda turime išmokti

Įprasta manyti, jog kosmetologų kabinetuose lankosi tik tos merginos, kurios turi nusiskundimų savo oda. „Dažna mergina galvoja, jog jei oda neproblematiška, nereikalauja specifinės priežiūros, tai ir jos priežiūrai nereikia skirti laiko, o juolabiau, pasikonsultuoti su kosmetologu. Vis tik, čia jos klysta, kadangi į kosmetologą kreiptis reikia ne tuomet, kai turite problemų, o anksčiau – tam, kad žinotumėte, kaip tinkamai prižiūrėti savo veido odą ir kokios priemonės Jums tinkamiausios.“

D. Girdvainytė sako, jog apie veido priežiūrą pradėti galvoti reikia jau nuo 16 – 18 metų, atsižvelgiant į individualius poreikius.

Veido odai būtina kasdienė priežiūra

Kaip teigia pašnekovė, odos problemų galima išvengti tik tada, kai įprasime ja rūpintis reguliariai: „Taip, kaip mes kasdien prausiamės, valomės dantis, taip turėtume valyti ir odą. Pagrindinis akcentas kasdienėje veido priežiūroje – odos valymas.“

Specialistė pabrėžia, jog veido vien vandeniu nuplauti tikrai neužtenka – būtina naudoti prausimo priemonę.

„Tai viena iš pagrindinių odos priežiūros taisyklių, kurios paisyti turėtų tiek mergina, visai nenaudojanti dekoratyvinės kosmetikos, tiek ta, kuri mėgsta padailinti ir pabrėžti savo veido bruožus. Ir žinoma, vyrai netūrėtų būti išimtis, pagalvokite, kiek visokių nešvarumų patenka ant jūsų veido per dieną“, – aiškina D. Girdvainytė.

Kosmetologė pataria prausiklį rinktis pagal savo odos tipą, problematiką: „Kosmetika, visų pirma, yra „skonio reikalas“, pagal tai renkamės ir kremus, ir valymo priemones. Ypatingai merginoms labai svarbu smulkmenos, tokios kaip kvapas, tekstūra (gelis, pienelis), net ir pakuotė. Tik nepatarčiau rinktis valymo priemonių du viename ar trys viename. Renkantis atkreipkite dėmesį į prausimo priemonės sudėtį ir aktyvius ingridientus“.

Po vasaros – ypatingas dėmesys drėkinimui

Veido ir kūno priežiūros specialistė, pirmiausia, rekomenduoja vasarą odą saugoti ir nepiknaudžiauti buvimu saulėje. Nusprendus pasilepinti saulės voniomis, derėtų naudoti įvairius apsauginius kremus, tačiau reiktų nepamiršti kremų gerai nuplauti, kadangi jie yra komedogeniniai ir kemša poras – švariai nuplauti odą geriausia būtų gelinės tekstūros prausikliu.

„Ypatingai odą drėkinti reikia po saulės vonių, ir ne tik veido, bet ir viso kūno. Renkantis drėkinimo priemones, nepriklausomai nuo metų laiko, siūlyčiau laikytis šios taisyklės – intensyvesnes priemones, atsižvelgiant į odos tipą ir problemą (oda riebi, sausa ar pigmentuota) – naudojame vakare. Ryte geriau rinktis lengvesnes tekstūros priemones, kurios neapkrauna odos, kad jaustumėtės komfortiškai“, – patarimais dalijasi D. Girdvainytė.

Odos švytėjimas priklauso ir nuo gyvenimo būdo

Kosmetologė teigia, jog net ir įsidėmėjus kelias pagrindines kasdienės veido priežiūros taisykles, reikia įvertinti ir savo gyvenimo būdą.

„Oda yra vienas iš didžiausių žmogaus organų ir galvoti, kad tik kosmetika padės išspręsti visas problemas yra labai naivu. Tam, kaip atrodo Jūsų oda reikšmės turi gyvenimo būdas, vanduo ir mityba. Nors neseniai skaičiau, kad nebereikia versti savęs gerti dideliais kiekiais vandenį, siūlau paeksperimentuoti – pabandykite kurį laiką valgyti kuo sveikiau, gerti daugiau vandens ir net neabejoju, jog Jūsų oda taip pat tai įvertins“, – sako D. Girdvainytė.

Yra ir dar vienas svarbus dalykas, ką turėtų įsisamoninti kiekviena mergina, atvirauja specialistė: „Žiūrėdama filmą nugirdau labai taiklią mintį „kaip kiti gali mylėti tave, kai pati savęs nemyli“. Tai reiktų taikyti ir kalbant apie odos priežiūrą. Pradėkime nuo to, jog kiekviena mergina turėtų pamilti save – tuomet ir rūpinimasis savimi taptų malonumu, o ne kažkokia prievole.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis