Mokslininkai įspėja: liemenėlių dėvėjimas kenkia sveikatai

Merginos, nedėvinčios liemenėlių, dažnai vadinamos hipėmis, feministėmis ar tiesiog neformalėmis, nesuprantančiomis, kodėl moterims reikia jas dėvėti, o vyrams - ne. Nors daugumai tokie svarstymai kelia šypseną, mokslininkai tikina atlikę eksperimentus, kurių metų paaiškėjo, jog jų pavyzdžiu reiktų pasekti visoms moterims, mat liemenėlių dėvėjimas kenkia sveikatai.

Prancūzijoje esančios aukštosios mokyklos University of Franche-Comté mokslininkai teigia net penkioliką metų tyrę liemenėlių dėvėjimo įtaką merginų kūnui ir sveikatai.

Tyrime dalyvavo virš 300 įvairaus amžiaus merginų ir moterų, kurios buvo išmatuotos ir egzaminuotos bandant nustatyti, kaip liemenėlių apsauga ilgainiui veikia jų kūną ir sveikatą.

Vienas iš mokslininkų, prancūzas Jean-Denis Rouillon, sako, jog fiziologiškai ir anatomiškai krūtinė neturi jokios naudos iš liemenėlės pagalba atimamo jos pačios svorio.

Paaiškėjo, kad moterys, kurios kasdien nedėvėjo liemenėlių, krūtinėse turėjo daugiau raumenų audinio ir natūralios paramos. Toms, kurios ir toliau jas dėvėjo, raumenų beveik nebuvo, o tai natūraliai iššaukia krūtinės nusvyrimą žemyn jaunesniame amžiuje.

Tyrime dalyvavusios merginos sako, jog iš pradžių būti be liemenėlės buvo net nejauku, bet po kurio laiko priprato ir jautėsi natūraliai.

Tiesa, mokslininkas įspėja, jog perskaičiusios pranešimą merginos nepultų nusiimti liemenėlės iškart. Iš tiesų, gali būti net pavojinga nustoti dėvėti ją staiga. Vietoje to, patariama dėvėti liemenėlę vis rečiau ir po vis mažiau laiko, jog krūtinės raumenys pradėtų stiprėti ir sugebėti natūraliai ją išlaikyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis