Specialistės patarimas: dažant plaukus neatsižvelgti į vieną svarbią ypatybę - didžiulė klaida

Plaukų dažymas – ilgą laiką paplitusi tendencija. Ne tik moterys, bet ir vyrai drąsiai eksperimentuoja, ne tik slepia žilus plaukus, bet ir kardinaliai keičia plaukų spalvą. Tačiau kaip nepasiklysti plaukų dažų industrijoje? Kaip išsirinkti plaukų dažus, kurie mažiausiai žalotų plaukus ir suteiktų norimą efektą? Apie plaukų dažus pasakoja stilistė Viktorija Parutytė.

Kokie plaukų dažų tipai egzistuoja ir kuo jie išsiskiria?

Jei kalbėsime apie ilgalaikį plaukų dažymą, tai būna permanentiniai dažai (kurie skverbiasi į plauko vidų, užfiksuojami stabiliai) ir nepermanentiniai („apdažo“ plauką iš išorės). Dažnai naudojami spalvą blukinantys dažai, kurie neturi savo spalvos, o tik išima jau esančią bei augaliniai, taip vadinami hna milteliai. Dar egzistuoja dažymo variantas spalvos neužfiksuojant, taip sakant, vienam kartui.

Kokius plaukų dažus dažniausiai renkasi moterys? O kokius vyrai?

Aš neišskirčiau dažų specialiai vyrams, bet kurie gali būti naudojami tiek vieniems, tiek kitiems, priklausomai nuo situacijos ir norimi rezultato. Daug didesnis skirtumas pastebimas pačių spalvų pasirinkime - vyrai renkasi natūralias, šaltas, neryškias spalvas, tuo tarpu moterys - dažniausiai pageidauja būti paryškintos, pirmu atveju dažymas turi būti nematomas, o kitu priešingai - leidžiantis sužibėti ir būti pastebėtai.

💥🔥#ArielRed by #Aveda 🔥💥 I am #Obsessed ❤️❤️❤️

A post shared by Nicole johnson (@nmjhairdesign) on Jan 15, 2018 at 1:25am PST

Ar yra plaukų dažų, kurie visiškai nekenkia plaukams?

Plaukams kenkia netgi nieko nedarymas. Net pasyvūs ir nepastebimi oksidaciniai procesai, tokie kaip saulės, vėjo, šalčio poveikis turi įtakos plauko sveikatai ir išvaizdai. O spalvos korekcija, net minimali taip pat yra oksidacinis procesas. Tik nuo dažų priklauso kiek dažymas bus agresyvus, todėl nusprendus dažyti plaukus mes nusprendžiame juos gadinti. Žinoma, plaukų išvaizdai tai gali būti labai naudinga, pavyzdžiui, natūraliai matiniai plaukai gali būti sveiki, tačiau neturėti žvilgesio, tuo tarpu lengvai juos padažius, jie gal ir nebus idealiai tos pačios kokybės, bet blizgės nuo įvestų pigmentų daug stipriau, nei iš prigimties. Svarbiausia tai turėti omenyje ir rinktis dažus, kurių sudėtyje yra daugiau oksidacinius procesus kompensuojančių ingredientų. Dažant plaukus gali būti sukurta tobulų plaukų iliuzija. Šiandien yra ištobulintos technikos, labai aukšto lygio dažai ir visas mados mechanizmas tam, kad būtų galima sukurti beveik bet kokią iliuziją, o rezultatai priklauso nuo meistro profesionalumo bei susitarimo tarp meistro ir kliento.

Kokius plaukų dažus dažniausiai naudojate?

Esu bandžiusi daugybę rinkoje esančių dažų, vien iš profesinio smalsumo. Deja, gavusi atitinkamą dozę chemikalų tapau labai alergiška ir mano pasirinkimas stipriai susiaurėjo. Prieš 4 metus atradau beamoniakius „Kevin Murphy“ dažus, kurie atitinka visus mano keliamus reikalavimus. Per tuos metus pamėgau juos pati, ir kaip meistrė. Mano klientai juos įvertino ypač teigiamai, tikrai pagerinome darbo komfortą salone nepaaukoję rezultatų.

Papasakokite šiek tiek apie nusiplaunančius plaukų dažus.

Tai tarsi makiažas, kurių forma yra panaši į šešėlius arba purškiamą aerozolį. Tai puikus pasirinkimas norint sužibėti vakarėlyje arba kelias dienas užmaskuoti žilus plaukus, jei teko palaukti vizito pas kirpėją.

Kodėl savo plaukų dažymą vertėtų patikėti profesionalams?

Kodėl nekyla toks klausimas kai kalbame apie dantų taisymą arba namų statymą? Nesvarbu kokio lygio tai darbas, jį turi atlikti jį išmanantis žmogus! Taip, meistrai irgi yra įvairaus lygio. Taip, yra įvairaus lygio poreikiai. Taip, yra skirtingos kainos, kaip ir visose srityse, bet tai turi atlikti procesą išmanantis, informaciją valdantis, tam įgūdžius turintis, jūsų skonį atitinkantis ir būtinai savo darbą mylintis žmogus.

Taigi, svarbius savo išvaizdos pokyčius patikėkite tik profesionalams ir atkreipkite dėmesį kokius plaukų dažus jie naudoja. Šis pasirinkimas gali būti labai svarbus būsimai jūsų plaukų būklei. Juk visi norime turėti sveikus, žvilgančius ir gražius plaukus!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis