Kardinaliai pakitęs kūnas ir mylimas darbas: lietuvaitei Indrei sportas dovanojo pokyčius, apie kuriuos ji svajojo seniai (FOTO)

Nuolat tik ir girdime, kiek naudos sveikatai bei kūnui suteikia sportas – gražina išvaizdą, keičia, tvirtina kūno linijas, apsaugo nuo ligų bei gerina emocinę būklę. Suvokti, jog tai ne tuščios kalbos, galima tik pradėjus užsiimti aktyvia gyvensena. Anksčiau su sportu netvirtą ryšį turėjusi Vilniuje gyvenanti Indrė Balčiūnaitė šiuo metu tikina – reguliarus sportas ne tik atnešė į gyvenimą džiaugsmą, bet ir tapo viena mėgstamiausių veiklų bei suteikė galimybę surasti mylimą darbą.

Šiuo metu asmenine trenere dirbanti mergina gali pasigirti tvirtomis kūno linijomis bei sustiprėjusia sveikata, vis dėlto kelias iki geresnės savijautos nebuvo trumpas. Apie tai, kaip aktyvi fizinė veikla tapo Indrės gyvenimo dalimi, pasakoja pati mergina.

Indre, trumpai nupasakok, kaip atradai sporto pasaulį, kokiais būdais aktyvi veikla tapo didele tavo gyvenimo dalimi?

Tai buvo išties ilga, varginanti ir juokinga kelionė link to, jog aktyvi veikla taptų mano didele gyvenimo dalimi teko pasistengti. Jei kalbėtume apie sportą, aš niekada jo nemėgau, tiesą sakant- nekenčiau. Dar mokyklos laikais bėgdavau iš kūno kultūros pamokų, prisigalvodavau įvairių ligų ir priežasčių, kad tik nereikėtų dalyvauti fizinio lavinimo pamokose. Negalėjau net pagalvoti apie jokią sporto šaką, visada įsivaizdavau savo girgždančius raumenis, dusulį po 600 metrų bėgimo arba kaip gausiu iš kamuolio į akį. Gydytojai net buvo paskyrę man palengvintą fizinio aktyvumo grupę, kurios, beje, pati ir įsiprašiau. Ką jau kalbėti kiek kartų pradėdavau bėgioti su drauge ir kiek kartų tai mesdavom.

Indrė Balčiūnaitė
Indrė Balčiūnaitė
Asmeninio albumo nuotr.

Pačiai kartais sunku patikėti, kad tokiai merginai, kuria buvau, vieną dieną sportas apsuko galvą ir tapo didele gyvenimo dalimi. Sportą pamilau prieš metus, trečiame kurse. Po daug bandymų ir nesėkmių sportuoti pabandžiau dar kartą. Iš pradžių išlaikyti motyvaciją sportuojant man padėjo mano labai brangi draugė. Ji turėjo antsvorio, o aš beprotiškai norėjau ir stengiausi jai padėti jo atsikratyti. Negalėjau mesti sportuoti, nes žinojau, kad tuo metu mes ir ji, tad kartais tekdavo net sukandusi dantis eiti į treniruotę. Kuo draugei kildavo daugiau klausimų, tuo reikėdavo gauti daugiau atsakymų, tad pradėjau kaip reikiant domėtis sportu, taisyklingomis sporto technikomis, skaičiau knygas, žiūrėjau sportininkų vaizdo įrašus tam, kad patarčiau ir padėčiau jai. Kartu su mano pagalba ji atsikratė apie 10 kg., aš kiekvieną dieną sulaukdavau jos padėkų ir gražių žodžių, tad mano motyvacija tik augo. Buvau laiminga padėdama jai, kol laikui bėgant supratau, kad jau ir pati nebegaliu gyventi be sporto, kad einu ne todėl, kad reikia, o todėl, kad nuoširdžiai noriu.

Sakoma, kad pakeisti įpročiams gali užtekti ir mėnesio, panašiai ir įvyko. Padėjusi draugei pagalvojau, kad galbūt ir turiu trenerės bei motyvatorės gyslelę, tad vieną dieną užsirašiau į asmeninės sveikatingumo trenerės kursus. Pradėjau mokytis, gilintis į šią specifiką ir supratau, kad tai mano vieta. Kai kiti mano bendraamžiai atostogavo, keliavo, linksminosi ir mėgavosi saulės spinduliais, aš visą vasarą praleidau besimokydama, sportuodama ir visiškai dėl to nesigailiu. Išsilaikius trenerės egzaminus, aktyvi veikla dar labiau įtraukė. Pabaigusi kolegiją, iš įmonės „Civitta“ gavau pasiūlymą sudalyvauti Erasmus Jauniesiems Verslininkams programoje kurios dėka 3 mėnesiams išvykau stažuotis ir atlikti praktiką į Kipro sostinėje Nikosijoje įsikūrusį sporto klubą „19 Fitness“. Taip besiklostant įvykiams diena iš dienos vis labiau įsimylėdavau tai, ką darau.

Indrės sportiniai rezultatai
Indrės sportiniai rezultatai
Asmeninio albumo nuotr.

Kokia sporto šaka užsiimti, jei tai sportas sporto salėje, kokias grupines treniruotes lankai arba kokias raumenų grupes lavini salėje?

Esu išbandžiusi nemažai sporto šakų, lankiau įvairias grupines treniruotes, tačiau kaip bebūtų, niekam nepajaučiau tokios stiprios aistros kaip treniruotėms sporto salėje su svoriais. Tik pradėjusi sportuoti, lavinau didžiąsias raumenų grupes, žinoma, didžiausią dėmesį skyriau sėdmenims ir kojoms, turbūt kaip ir daugelis merginų. Bet laikui bėgant ir įgyjant žinių, pakeičiau savo treniruotes įtraukiant ir mažesnes raumenų grupes. Šiuo metu lavinu visas didžiąsias raumenų grupes vienodai, skirdama po tą patį laiko tarpą joms. Visgi suvokiau, kad apvalios kūno linijos ir dailus užpakaliukas gražu ir moteriška, tačiau kalbant apie sveikatą ir raumenų balansą, reikėtų nepamiršti treniruoti visą kūną vienodai.

Indrės sportiniai rezultatai
Indrės sportiniai rezultatai
Asmeninio albumo nuotr.

Matyti, jog pernelyg dideliu antsvoriu nesiskundei, tačiau kūno formoms trūko ryškumo, tvirtumo. Kas pasikeitė pradėjus sportuoti, kokius realius kūno pokyčius išvydai?

Iš esmės pasikeitė labai daug dalykų. Be to, jog sutvirtėjo, sustangrėjo ir pagražėjo kūno linijos, privalau išskirti ir kitus pokyčius, kurie susiję su sveikata ir gera savijauta. Pagerėjo miego kokybė, dieną pradedu turėdama daugiau energijos, su pakilesne nuotaika. Aktyvi veikla ir suderinta mityba leido man išsigydyti skrandžio skausmus, blogą savijautą, sunkumą. Na, o kas kalbant apie išvaizdą, tai ganėtinai greitai pamačiau, jog pradeda matytis raumenukai, o riebalinę masę pakeitė raumeninė.

Pakalbėkime apie pakoreguotą mitybą. Ką teko išbraukti ir ką įtraukti į savo mitybos racioną?

Mitybos koregavimų buvo daug ir įvairių. Nesu mitybos specialistė ar dietologė, buvo dienų kai būdavau visiškame kalorijų deficite, vėliau pertekliuje, kartais normoje, tad tekę išbandyti visko labai daug iki to momento, kol tiksliai supratau kaip tam tikri produktai ar patiekalai veikia mano kūną ir kas iš tiesų naudinga ar žalinga mano organizmui. Visada sakau, kad kiekvieno organizmas ir kūnas yra unikalus, tad tik pats žmogus gali pajausti kas jam tinka, nes kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Taigi, apie mitybą: šiuo metu mano mityba „švari“, dažnai tenka atsisakyti saldumynų, kurių atsisakyti, beje ir sunkiausia. Visiškai atsisakiau riebių padažų, tokių kaip majonezas, taip pat greito maisto ir kitų dalykų, kurie yra ne tik kalorijų bombos, bet tuo pačiu ir didelis priešas sveikatai. Pavyzdžiui, kartą į savaitę leidžiu sau pasilepinti kažkuo saldžiu ir tuo, kas man labai patinka. Viską stengiuosi suderinti. O į mitybos racioną įtraukiau daugiau pieno produktų, tokių kaip varškė, graikiškas jogurtas, taip pat kiaušiniai ir panašiai. Mityba labai nepasikeitė, kadangi niekada nebuvau išranki ir man beveik viskas skanu, tačiau daug cukraus ir riebalų turinčių produktų tenka atsisakyti.

Indrės sportinė rutina
Indrės sportinė rutina
Asmeninio albumo nuotr.

Sportinė veikla tave atvedė į svajonės išsipildymą - gavai pasiūlymą stažuotis Kipre, Nikosijos sporto klube ,,19fitness". Kaip sekėsi realizuoti šį pasiūlymą? Papasakok, kas konkrečiai vyko stažuotės metu.

O taip! Galiu drąsiai teigti, kad ši galimybė ir patirtis buvo viena įsimintiniausių mano gyvenime. Niekada nepamiršiu, išvykau kaip baili, ne itin savimi pasitikinti mergina, su daug klaustukų ir nežinomybe kas laukia. Be to, buvau visiškai viena. Tai buvo didelis išbandymas man pačiai ir išlipimas iš komforto zonos. Vis dėlto neįkainojama patirtis ir nauji išmokti dalykai atpirko visas baimes ir nerimą. Stažuotės metu kiekvieną dieną po 5 val. praleisdavau sporto klube, mokiausi apie savo verslo įkūrimą, kaip sukurti ir išlaikyti verslą. Sužinojau, kas vyksta versle, ko nemato klientas, kaip aš sakau, pamačiau verslo užkulisius. Susipažinau su administracijos, vadovo darbu bei turėjau galimybę prisidėti prie kai kurių darbų. Taip pat kiekvieną dieną gaudavau po kelis klientus, kuriems pravesdavau treniruotes ir žinoma, stebėdavau kaip treniruotes veda profesionalūs treneriai, mokiausi iš jų, daug klausinėjau, nes viskas buvo beprotiškai įdomu! Tame sporto klube pirmą kartą vedžiau grupines treniruotes grupei žmonių. Kiekvieną dieną stebėjau rutiną sporto klube, kaip bendrauti su klientais, kaip sukurti jaukią aplinką visiems lankytojams. Galiu teigti, kad labai greitai šis sporto klubas man tapo antraisiais namais.

Po stažuotės sulaukei kvietimo dirbti sporto trenere viename Lietuvos sporto klubų. Ar jauti vidinį pasitenkinimą dirbdama asmenine trenere, vesdama treniruotes?

Na, tai daugiau sporto studija. Bet kas apie pasitenkinimą, tai negaliu net apsakyti! Dirbdama asmenine trenere aš galiu save realizuoti ir užpildyti geromis emocijomis kiekvieną dieną. Į darbą einu kaip į šventę, laukiu kiekvienos naujos darbo dienos. Man patinka ir pats darbas ir bendravimas su klientėmis. Jaučiu, kad esu tikrai atradusi savo arkliuką.

Ar sportas pakeitė tavo vidinį pasaulį - galbūt jautiesi labiau pasitikinti savimi, harmoningesnė?

O kaipgi! Vienas didžiausių sporto privalumų, jog tai iš tiesų pakeičia žmogaus vidinį pasaulį. Aš tapau žymiai labiau pasitikinti savimi, daug labiau pamilau save. Sportas išmokė disciplinos, užsispyrimo, drąsos bandyti, nepasiduoti, realizuoti, ugdyti save ir kovoti su blogais įpročiais. Sportas man davė labai daug, o svarbiausia- supratimą, kuo iš tiesų noriu būti ir kokį darbą dirbti. Sporte atradau ramybę.

Indrės sportiniai rezultatai
Indrės sportiniai rezultatai
Asmeninio albumo nuotr.

Kokį patarimą dažniausiai duodi savo klientams (-ėms), kurie trokšta pokyčių ir tą patį patarimą galėtum pasakyti visoms skaitytojoms, kurios yra pasiryžusios keisti savo gyvenimo būdą ir padaryti jį sveikesniu?

Jei žmogus pasiryžęs, jam daug patarimų nereikės. Nors iš kitos pusės, kažką pradėti yra daug lengviau nei tai išlaikyti. Visada sakau, kad pradžia gal ir nebus lengva, arba bus, jei pradžioje susitvarkysite su savo mintimis, mąstymu, išsikelsit realius tikslus, jei suprasite, kad vidiniai dalykai ir tai, ką jaučiate yra daug svarbiau už išorę. Labai naudinga ir svarbu susirasti kompanioną, kuris jus lydėtų sveikos gyvensenos keliu, taip pat surasti kažką, kas kiekvieną dieną stumtų į priekį, motyvuotų. Ir, žinoma, labai svarbu šalia turėti profesionalą ir savo darbą išmanantį trenerį, kuris išmokys taisyklingų pratimų technikų, mokės treniruotę paversti linksmu užsiėmimu, o kai reikės, pamotyvuos ir duos naudingų patarimų arba paskatinimų, jei kartais nusvirtų rankos . Susidūrus su sunkumais vienaip ar kitaip stiprybė slepiasi mumyse, tik reikia ją surasti. O visų svarbiausia nepamiršti, dėl ko pradėjai eiti sporto keliu.

Trūksta motyvacijos keisti gyvenimo būdą ar nori sužinoti daugiau apie Indrės kelią link sportinių tikslų? Sek merginą Instagram @indre22_bal

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis