Svajoji apie tatuiruotę? Šie įspėjimai privers tave persigalvoti

Tatuiruotes žmonės darėsi net tada, kai gyveno gentimis. Su laiku tai tapo narsių karių, gerų medžiotojų ar žynių simboliais turinčiu ir magišką reikšmę, kuriais būdavo žymimi tik nusipelnę asmenys. Šiais laikais tatuiruotės atspindi žmogaus pasaulėžiūrą, mąstymo būdą, gyvenimo stilių. Jauni žmonės dažnai net nesusimąstydami apie galimas jų pasėkmes tatuiruojasi jiems patikusias frazes, piešinius, kraštovaizdžius. Dažniausias barjeras, kodėl tik mažuma jaunimo jas turi, yra tėvai, prieštaraujantys visą gyvenimą liekančiam piešiniui ant kūno. Ir tų svajoji apie tatuiruotę? Pirma perskaityk šiuos įspėjimus, kurių iki šiol negirdėjai.

Galimos ligos ir užkrėtimai

Darant tatuiruotę nepakankamai higienos besilaikančiame salone, rizikuojama užkrėsti klientą per kūno skysčius plintančiomis ligomis: hepatitu, ŽIV, žmogaus papilomos virusu ir taip toliau. Taip pat į žaizdą, jai gyjant ar tatuiruojant, gali patekti infekcija. Tatuiruotės darymas – skausmingas procesas. Nemalonų pojūtį gali panaikinti nuskausminamieji, bet jie didina papildomą alergijos riziką, todėl dažniausiai nėra naudojami. Be to, kai kada organizmas gali netoleruoti dažų, dėl to žaizda gis ilgai ir bus skausminga. Pasitaiko atveju, kai dėl nervinės įtampos žmonės net nualpsta.

Toks skausmas – ne visiems pakeliamas

Darant tatuiruotę, priklausomai nuo jos dydžio, oda yra badoma nuo 50 iki 3000 kartų per minutę. Jei svajojate apie didelę tatuiruotę, pirmiausia išbandyk labai mažą – galbūt skausmas pasidarys didesnis už norą. Neužmiršk, jei alpsti, kai seselė tau leidžia vaistus ar pamatai adatą – toks išbandymas gali būti pernelyg ekstremalus ir per daug skausmingas.

Cara Delevingne
Cara Delevingne
Vida Press

Pagalvok apie karjerą

Nors dabar tatuiruotė atrodo labai madingas ir kietas piešinys ant kūno, prisimink, kad turėsi jį visą likusį gyvenimą. Net ir tada, kai baigsi universitetą, būsi direktorė ir vaikščiosi su aukštakulniais į susitikimus, o namie lauks šeima. Taip, taip, toks laikas irgi ateis, nors dabar jis gali atrodyti toks tolimas. Būtent dėl to tavo tėvai ir ragina susilaikyti, palaukti bent pilnametystės, kuomet pamatysi, ar troškimas niekur nedingo. Gali save raminti, kad tatuiruotę bus įmanoma pašaltinti lazeriu, bet tai tikrai nėra išeitis. Be to, kad šalinimas labai brangus, tatuiruotės iki galo nepavyksta pašalinti, ją galima tik nublukinti. Akivaizdu, kad tokia dėmė jokio grožio nepridės, tik stipriai suplonins piniginę ir paskatins sąžinės graužatį - kam tau to reikėjo.

Didesnė rizika ir daugiau tyrimų

Net jei apie ateitį nesi linkusi galvoti, labai didelė tikimybė, kad ateityje sukursi gražią šeimą ir turėsi vaikų. Nėščioms moterims, turinčioms tatuiruočių, gydytojai skiria žymiai daugiau dėmesio ir tyrimų, mat tai galimas užkrėtimo židinys. Pagalvok, ar savo noru esu pasirengusi padidinti riziką ir šiuo atveju.

Labas, tatuiruota močiute!

Dabar esi jauna, skaičios odos ir jaunatviškų kūno linijų. Gali būti, kad po trisdešimties metų situacija bus iš esmės pasikeitusi ne tik tavo mąstyme, bet kūno sudėjime. Puikuotis tatuiruote atrodys mažų mažiausiai keista, o jos turėjimas, gali būti, pridarys daugiau rūpesčių, nei suteiks džiaugsmo.

Apsvarstyk visas šias priežastys ir tuomet pažiūrėk, ar svajonė vis dar tokia pat didelė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis