5 patarimai, kaip turėtum degintis vasaros pradžioje

Yra merginų, kurių oda balta ir skaidri it stiklas, nuo kurio saulės spinduliai atsimuša. Vis dėlto, šie būdai gali padėti įdegti net labai baltoms, šlakuotos odos savininkėms, o ne taip saulės bijančiai odai įdegti sveikai ir nekenkti. Jei pirmosiomis karštomis dienomis planuoji užsidėti maudymosi kostiumėlį pirmą kartą šiemet, skaityk toliau!

1. Nudegimas – tavo didžiausias priešas. Visada naudok apsaugą nuo saulės.

Ilgai gulėdama saulėje be apsauginio kremo ne greičiau įdegsi, bet tiesiog nudeginsi odą, kuri nusitrins. Tokiu atveju įgauti tolygų įdegį taps labai sunku.

Jeigu turi riebią odą, nudegus ji gali paruduoti tik po keletos dienų. Tačiau jeigu tavo oda šviesi ir sausa, degindamasi be apsaugos tik dar labiau ją pažeisi ir išsausinsi, o nudegusi negyva oda nusilups ir liks dėmėta.

2. Įdegį didink palaipsniui ir neskubėdama.

Kiekvienos oda į saulę reaguoja skirtingai, tačiau yra nustatytos normos, kurių turėtum laikytis, norėdama degintis nepažeisdama savo odos. Jeigu eini degintis pirmą kartą, saulėje pabūk 15-20 minutes. Vėliau laiką gali palaipsniui didinti po 10 minučių, įsitikindama, kad oda nepradėjo raudonuoti ir degti.

3. Leisk odai pailsėti.

Prisimink, kad įdegio procesai odos ląstelėse vyksta kelios valandos po to, kai gulėjai saulėje. Dėl to nereikėtų gulėti saulėje tol, kol pamatysi raudoną ar rudą atspalvį. Tavo odos ląsteles saulė jau stimuliuoja ruduoti, tiesiog šiam procesui reikia laiko. Duodama odai pailsėti pavėsyje šie procesai mažiau kenks odai ir vyks sklandžiau. Netruksi pastebėti, kad vakare oda tapo kur kas rudesnė.

4. Maitink savo odą, kol deginiesi.

Tam, kad pagamintų melanino, odai reikalinga statybinė medžiaga – tirozinas. Melaninas sintezuojasi iš dvejų amino rūgščių – tirozino ir triptofano. Skatinamieji įdegio kremai greitina jų gamybą. Tepant jį maitinate savo odą tiesiogiai ir skatinate įdegti lygiau. Aukštos kokybės įdegį skatinantys kremai sudėtyje turi vitaminų, antioksidantų ir esminių riebalų rūgščių, kurie maitina odą, sukurdami optimalias įdegio sąlygas jūsų odai. Nepamiršk, kad odą gali drėkinti tiek išorėje, tiek viduje. Būdama saulėje pašonėje visada turėk vandens, o odą atgaivink drėkinamuoju kremu.

5. Deginkis reguliariai.

Tai gali atrodyti akivaizdu, bet prisimink, kad per dieną tolygaus rudo atspalvio oda neįgaus. Tam reikia, kad saulėje degintumeisi reguliariai. Lėtai didink saulėje praleidžiamą laiką ir neužmiršk, kad kitą kartą nuėjusi pasideginti po savaitės ar dviejų turėsi procesą vėl pradėti iš naujo, nes įdegis nusiplaus. Per dieną tokio pat efekto išgauti nepavyks, tad nerizikuok savo odos sveikata ir saulės voniomis lepinkis atsakingai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis