4 mitai apie aknę, kuriais nebegali tikėti

Griauname dažniausius aknės mitus - verčiau jais netikėk ir nepasikliauk jais...

Aknę sukelia prasta higiena

Aknės priežastis nėra nešvarumai, o higienos nesilaikantys žmonės nebūtinai turi aknę. Žinoma, tinkama higiena yra puikus dalykas, tačiau ji nepadės išvalyti odos. Dažniausiai aknę nulemia ne higiena, o hormonai!

Turite išspausti spuogus

Tikrai ne! Spuogų išspaudinėjimas ne tik nepaspartins jų gijimo proceso, bet net ir sulėtins jį! Jeigu išspausite spuogą, jis dar ilgiau neišnyks, nes jis bus įspaustas tik dar giliau į odą. Dar daugiau, spaudinėjant spuogus ant odos gali likti randai, kurie niekada neišnyks!

Aknė praeina savaime

Kaip ir dauguma ligų (taip, aknė yra kosmetinė liga), aknė reikalauja gydymo. Gali būti, kad aknės niekada taip ir neišsigydysite iki galo, tačiau ji turi būti kontroliuojama ir kaip įmanoma sumažintas jos poveikis. Aknės gydymo atidėlioti negalima. Jeigu aknė gydoma tinkamai, atsižvelgiant į individualią situaciją, jos paūmėjimus galima kontroliuoti.

Įdegis padeda įveikti aknę

Ne, tikrai ne. Kai kurie žmonės galvoja, kad įdegimas gydo aknę arba dėl įdegio ji tampa mažiau matoma. Iš tiesų įdegis gali suerzinti odą, ji išdžiūs, nudegs ir anksčiau laiko pasens. O aknė taip ir nepraeis!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis