Inkštirų gidas: tai sužinojusi atsikratysi jų lengviau

Visiems kartais iškyla mažulyčių juodų inkštirų. Jie gali atsirasti visiems nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar odos tipo. Inkštirai atsiranda dėl užsikimšusių porų, todėl daugelį kamuoja klausimas: kaip jų atsikratyti?

Inkštirų atsiradimo priežastys

Pagrindinė juodų taškelių atsiradimo priežastis – riebalinės liaukos užsikimšimas, ant odos patekus nešvarumams, dulkėms ir bakterijoms. Užsivėrus porai – svetimkūniai negali pasišalinti, todėl odoje atsiranda juodi taškeliai. Dažniausiai inkštirai „būriuojasi“ problemiškiausiose vietose, kur daugiausia riebalinių liaukų – ant kaktos, smakro ir nosies. Netaisyklinga mityba taip pat sąlygoja inkštirų atsiradimą.

Gydimas

Svarbiausia kasdien valyti odą ir jokiu būdu neiti miegoti su makiažu. Kiekvieną vakarą valykite odą pieneliu arba prausiamuoju geliu, tonizuokite, patepkite kremu ar losjonu turinčių odą sutraukiantį poveikį. Tau gali pagelbėti šveitikliai, bet jų negalima naudoti dažniau nei kartą per savaitę. Gali išmėginti specialias lipnias juosteles, kurios prispaudžiamos prie probleminės vietos ir nuplėšiamos.
Kaukės

Keletas kaukių, kurios padės namų sąlygomis atsikratyti inkštirų:

1. Sumaišykite kiaušinio baltymą su šaukštu medaus, tada ištepkite veidą ir palikite 20 – 30min, vėliau nuplaukite su vandeniu.

2. Sumaišykite kelis lašus citrinos sulčių su šaukštu cukraus ir švelniai, sukamaisiais judesiai, įtrinkite veidą, nosį ir skruostus. Tai pašalins inkštirus ir negyvas ląsteles nuo jūsų odos.

Citrinos
Citrinos
Shutterstock nuotr.

3. Sutrinkite pomidorą ir ištepkite juo veidą, palaukite 20 minučių ir tada nuplaukite su vandeniu.

4. Perpjaukite žalią bulvę ir įtrinkite ją veidą, nosį, visur kur yra inkštirų, tada leiskite išdžiūti ir nuplaukite veidą vandeniu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis