Artėjant vasarai: 5 geriausi sporto pratimai dailioms kojoms

Vasaros laukiame ne vien dėl saulėtų dienų, maudymosi jūroje ir vaisinių ledų, bet ir dėl ryškiaspalvių suknelių bei visus metus spintos gilumoje slėptų šortukų. Metas atidengti kojas! Įdegiu pasirūpins pati vasara, o štai kojų grožis atsiskleis, jei atkakliai padirbėsi jas treniruodama. Tad patys efektyviausi kojų treniravimo būdai yra...

Nepralenkiamieji pritūpimai. Pats efektingiausias kojų stangrinimo pratimas yra pritūpimai. Pritūpimai ne tik gražina kojas, bet ir formuoja stangrų užpakaliuką. Tačiau atmink, jei netaisyklingai atliksi pritūpimus, rizikuoji pakenkti savo nugarai. Todėl įsidėmėk, kaip reikėtų juos taisyklingai atlikti. Atsistok tiesiai, kojas laikyk pečių plotyje. Nugarą išlaikyk tiesią ir leisk sėdmenis žemyn. Turi pajusti, kaip dirba galiniai tavo kojų raumenys. Tada lėtai kilk aukštyn. Pratimą kartok apie 40 kartų. Pamatysi, jau po kelių kartų pajusi, jog tavo kojos darosi stangresnės.Nepralenkiamieji pritūpimai
Nepralenkiamieji pritūpimai
Shutterstock nuotr.Kojų kėlimas


Pasiklok jogos kilimėlį, atsigulk ant nugaros, pakelk vieną koją ir laikydama ją ranka tiesk link savęs. Giliai įkvėpk ir įtempk pilvo raumenis. Iškvėpdama nuleisk kairę koją ir ištiesk dešinę ranką už galvos. Kartok pratimą kaitaliodama puses. Kiekviena puse pratimą atlik po 8-12 kartų. Šis pratimas puikiai tvirtina pilvo presą, formuoja rankų raumenis ir stangrina kojas.


Kojų kėlimas
Kojų kėlimas
ShutterstockNepamainomasis tiltelis


Atsigulk veidu į grindis, kojas laikyk ištiestas, alkūnes sulenk po pat pečiais. Rankas suspausk. Pėdas laikyk klubų, alkūnes – pečių plotyje. Įtrauk pilvo raumenis, sulenk kojų pirštus ir kelk savo kūną (rankas ir toliau laikyk ant grindų), siekdama suformuoti tiesią liniją, besidriekiančią nuo galvos iki kulnų. Tokioje pozicijoje kūną išlaikyk 30-60 sekundžių arba tol, kol pajėgsi.


Tiltelis
Tiltelis
ShutterstockŠuoliukai aukštyn


Atsistok tiesiai, kojos pečių plotyje, rankos nuleistos prie šonų. Pritūpk, rankas mok atgal ir tada pašok į viršų, iškeldama rankas aukštyn, tada grįžk į pradinę poziciją. Šuoliukai - puikiausiai kalorijas deginantis pratimas, kuris tvirta visą kūną, o ypatingai gražina kojas.

Šuoliukai aukštyn
Šuoliukai aukštyn
ShutterstockVisagaliai įtūpstai


Atsistok tiesiai, kojos pečių plotyje, rankos nuleistos prie šonų. Dešine koja tvirtai ženk žingsnį į priekį. Rankas laikyk prie šonų. Šiek tiek paspyruokliuok Pratimą pakartok su kaire koja. Įtūpstai gražina vidinę bei išorinę šlaunų pusę, stangrina sėdmenis ir formuoja dailias blauzdas. Pratimų seriją kartok po 15 kartų.


Įtūpstai
Įtūpstai
ShutterstockParašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis