Kokios yra 5 meilės kalbos?

Tikriausiai esi girdėjusi apie dr. Gary Chapman knygą „Penkios meilės kalbos“ (angl. „The Five Love Languages“) arba bent jau kažkur susidūrei su šiuo psichologiniu fenomenu. Galbūt matei žmones kalbant apie tai per televiziją, tinklalaides ir socialiniuose tinkluose, o gal skaitei knygos vertimą ar pačią knygą, kuri buvo išleista dar 1995 metais. Gali atrodyti, kad tai tėra dar viena nuobodi ir nenaudinga savipagalbos knyga, tačiau ją išties verta perskaityti dėl to, kad ji gali pakeisti požiūrį į santykius.

Kas gi būtent yra tos penkios meilės kalbos? Pasak dr. G. Chapman, egzistuoja penki universalūs būdai, kuriais žmonės išreiškia ir suvokia meilę. Konsultuodamas poras daugiau nei 30 metų, specialistas pastebėjo tam tikrus, daugeliui porų būdingus, bendravimo modelius. Pasirodo, kad didžioji dauguma žmonių meilę išreiškia ir suvokia naudodami penkis vienodus būdus. Taip ir atsirado garsiosios penkios meilės kalbos.


Dr. G. Chapman mano, kad kiekvienam žmogui būdinga viena pagrindinė ir viena šalutinė meilės kalbos, bei tikina, jog žmonės savo meilę duoda kitiems taip, kaip patys norėtų ją gauti. Kadangi dažnai mūsų ir mūsų partnerių meilės suvokimas nesutampa, ima kilti pavojus mūsų santykiams. Jeigu suprasime savo antrosios pusės meilės parodymo būdus, galbūt išvengsime daugelio problemų.


Štai tos penkios meilės kalbos:


Patvirtinimo žodžiai


Pasak knygos autoriaus, šioje meilės kalboje garsiai išsakyti žodžiai yra svarbiausi. Žmonės, kuriems būdinga ši meilės kalba, labiausiai vertina komplimentus ir garsiai išsakytą meilės prisipažinimą „Aš tave myliu.“ Žodžiai jiems yra itin vertingi, tad neigiami ar įžeidžiantys komentarai palieka ryškų pėdsaką jų gyvenime ir dažnai būna sunkiai užmirštami.


Kokybiškai praleistas laikas


Šioje meilės kalboje svarbu visą savo laiką skirti mylimam žmogui. Čia labiausiai vertinami ir pageidaujami ne žodžiai, o tai, kad partneris visą savo dėmesį ir rūpestį skirtų būtent savo mylimajam. Tie, kam būdinga ši meilės kalba, skaudžiai reaguoja į nukeltus pasimatymus, susitikimus ar kitus trikdžius, draudžiančius leisti laiką kartu. Jiems svarbiausia, kad jų mylimas žmogus visada galėtų būti su jais tada, kai jiems to reikia.


Dovanų gavimas


Dr. G. Chapman teigia, kad yra žmonių, kurie kito meilę pajaučia gavę apčiuopiamą dovaną. Tai tikrai nereiškia, jog tokie žmonės – materialistai, bet apgalvota dovana tokiems asmenims gali būti reikšminga ir padeda jaustis mylimiems.


Paslaugumas


Svarbiausia veiksmai, o ne žodžiai. Žmonės, meilę suprantantys per paslaugumą, nori, kad jų partneris suvoktų, jog jų gyvenimas yra sudėtingas, todėl jiems gali būti reikalinga bet kokia jų pagalba. Jei jūsų mylimam žmogui nesunku ištiesti „pagalbos ranką“, vadinasi, jūs jam tikrai rūpite. Tie, kam būdinga ši meilės kalba, sunkiai išgyvena neišpildytus pažadus, partnerio tinginystę ir beveik netoleruoja žmonių, kurie pridaro jiems dar daugiau darbo. Tokie asmenys mano, kad jei jų mylimi žmonės atsisako ar nenori jiems padėti – jų nevertina. 


Fizinis prisilietimas


Šioje meilės kalboje tinkamas prisilietimas pasako daugiau negu tūkstantis žodžių. Nekalbu tik apie intymius santykius. Kasdieniai fiziniai prisilietimai, paėmimas už rankos, bučiniai ar bet kokie kiti prisilietimai yra labai vertinami. Asmenims, kuriems būdinga būtent ši meilės kalba, prisilietimai leidžia jaustis saugiais ir mylimais. Tokie žmonės neatleistų jokios fizinės prievartos.


Dar šis tas…


Vien dėl to, kad tau ir tavo partneriui artimiausia kuri nors viena meilės kalba, neturite užmiršti ir kitų. Anot dr. G. Chapman, net jei mums labiau patinka tik kuri nors viena iš meilės kalbų, mes vis tiek labai vertiname ir kitas meilės būdų išraiškas savo santykiuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis